Orszak Trzech Króli 2019

  • 08.01.2019, 20:09 (aktualizacja 08.01.2019, 20:41)
  • Joanna Sztymelska
Orszak Trzech Króli 2019
W niedzielę 6 stycznia 2019 roku, w święto Trzech Króli w 75o miastach i miejscowościach w Polsce i 22 poza granicami przeszedł już po raz jedenasty orszak Trzech Króli 2019.

Ulicami Tomaszowa Mazowieckiego po raz siódmy przemaszerował Orszaku Trzech Króli. O godzinie 14.15 z kościołów: pw. św. Rodziny przy ulicy Niskiej, św. Jadwigi Królowej przy ulicy Słowackiego i połączonych parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  i Sanktuarium św.  Antoniego wyruszyły orszaki i przeszły do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Popiełuszki. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na czele każdego orszaku jechał jeden z biblijnych mędrców: z Niskiej kabrioletem król Kacper, ze Słowackiego bryczką Melchior i z ulicy Warszawskiej również bryczką i Baltazar.

Każdy orszak ze śpiewem na ustach dotarł na plac przy kościele NSJ, gdzie ze sceny rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu parafialnej młodzieży, której akompaniował na gitarze Mirosław Banasiak, radny Rady Powiatu Tomaszowskiego i organista w tym kościele.  

Ksiądz Piotr Kępniak powitał wszystkich trzech króli, którzy rozdawali dzieciom słodycze. Następnie odegrane zostały jasełka.  Pojawiła się Święta Rodzina, król Herod i jego rycerze. 

Pierwszy pokłon złożył król Europy, Kacper, wręczając Jezusowi złoto, drugi, król z Azji, Melchior i jako ostatni podszedł król Afryki, Baltazar. 

W role występujących aktorów wcielili się: Edward Jemieljanow, który pochodzi z Ukrainy, Paweł Chojnacki, Mamuye W Silassie, Andrzej Fąk, Mateusz Lalek i Krzysztof Kozera. W świętą Rodzinę wcieliła się rodzina państwa Janeckich: Anna, Dawid i Leon. 

Tłumy wiernych oglądali to przedstawienie, nagradzając występ gromkimi brawami. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rozstrzygnięty został też konkurs na najładniejszą szopkę i gwiazdę betlejemską, a w kościele NSJ odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli góralskiej z Koniakowa w Beskidzie.

Tu także tłumy słuchały muzyki w wykonaniu czteroosobowej kapeli.  Po koncercie odprawiona została msza święta o Objawieniu Pańskim. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe