XI Noworoczny Spływ Kajakowy "Królewska Pilica" z Klubem Sportowym AMBER

  • 09.01.2019, 14:32 (aktualizacja 09.01.2019, 15:17)
  • Joanna Sztymelska
XI Noworoczny Spływ Kajakowy "Królewska Pilica" z Klubem Sportowym AMBER
W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku, Klub Sportowy AMBER w Tomaszowie Mazowieckim zorganizował już jedenasty raz Noworoczny Spływ Kajakowy "Królewska Pilica". To trzydniowa impreza, która rozpoczęła się w piątek, 4 stycznia. Udział wzięli uczestnicy z całego kraju.

W sobotę, 5 stycznia 2019 roku, kajakarze popłynęli rzeką Luciążą na trasie Rozprza - Przygłów. Jej długość to 16 km. Po po powrocie do Tomaszowa Mazowieckiego specjalnie dla nich Andrzej Ambroziak, prezes Klubu Sportowego "Amber" zorganizował dodatkowe atrakcje: turniej kręglarski i jazdę na łyżwach na ślizgawce w Arenie Lodowej.

 

 


Niedziela, 6 stycznia, rozpoczęła się o godzinie 10.00 wypłynięciem kajakarzy, uczestników maratonu na trasie Tomaszów Mazowiecki - Domaniewice. Trasa 42 km, to odcinek dla specjalnie zahartowanych, wytrzymałych kajakarzy, osób, których zima nie odstrasza, jest wyzwaniem.

O godzinie 11.00 odbyło się coniedzielne morsowanie w lodowatej Pilicy. Następnie uczestnicy Spływu Noworocznego wypłynęli do Inowłodza. Uczestnicy tego spływu też mieli przed sobą prawdziwe wyzwanie. Temperatura powietrza wynosiła minus 4 stopnie Celsjusza. Każdy więc odpowiednio ubrany, odpowiednio przygotowany do wodnej wycieczki z Tomaszowa do Inowłodza.

XI Noworoczny Spływ Kajakowy "Królewska Pilica", to impreza rozpoczynająca nowy sezon w 2019 roku w Polskim Związku Kajakowym.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 09.01.2019, 18:49
szału nie było

Pozostałe