×

Odpowiedź na naszą drogową zagadkę

  • 27.11.2017, 11:26
  • Kierowca Bombowca
Odpowiedź na naszą drogową zagadkę
Proste skrzyżowanie, a tyle problemów. Zmierzycie się z naszą zagadką? Na odpowiedzi czekamy w komentarzach. Wieczorem podamy rozwiązanie i wyjaśnienie. Na pocieszenie mamy informacje, iż takich skrzyżowań w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki.

Obiecaliśmy wam odpowiedź na nasze pytranie, więc odpowiadamy. Skrzyżowanie, które jest widoczne na zdjęciu to skrzyżowanie równorzędne o ruchu okrężnym. Znak C12 (ruch okrężny) jest znakiem informującym o tym w którym kierunku odbywa się ruch na skrzyżowaniu.

 

Odpowiedź prawidłowa to: Pierwszy przejeżdża tramwaj, gdyż na skrzyżowaniach równorzędnych pojazd szynowy ma zawsze pierwszeństwo, niezależnie od której strony wjeżdża. Drugi przejeżdża samochód oznaczony literką "A" - pojazd biały. Ostatni przejeżdża pojazd czerwony (C), gdyż na skrzyżowaniach równorzędnychobowiązuje zasada tzw. "prawej ręki", czyli  pojazdy z naszej prawej strony mają przed nami pierwszeństwo. 

 

 

 

 

Kierowca Bombowca
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 29.11.2017, 14:33
- Pierwszy przejedzie motocyklista.
- A skąd pan wziął motocyklistę?
- A cholera wie, skąd się oni biorą. :)
Silv
Silv 29.11.2017, 10:55
Każdy kto napisał, że C przejeżdża przed A powinien niezwłocznie oddać prawko... I skierować się na dodatkowy kurs
♥
28.11.2017, 12:35
A tak na marginesie ja z kolei zadam pytanie.
Czy można jeździć w kapeluszu?
♥
28.11.2017, 12:31
"Ostatni przejeżdża pojazd czerwony (C), gdyż na skrzyżowaniach równorzędnychobowiązuje zasada tzw. "prawej ręki","
Co do tego mam pewne zastrzeżenia. Pojazd czerwony objeżdża rondo, a tym samym nie włącza się do ruchu, tak jak jest w przypadku pojazdu białego, który dojeżdża do ronda.
Piotrkowianin
Piotrkowianin 29.11.2017, 14:46
A teraz oddaj prawo jazdy do starostwa i poczytaj sobie definicję włączania się do ruchu.
28.11.2017, 21:48
Eh...bzdury :-) Znak jedynie o czym informuje to o kierunku jazdy , a skrzyżowanie jest równorzędne tyle że z wysepką :-) czyli obowiązuje zasada prawej ręki. Nie ma znaku ustąp pierwszeństwa, czy droga z pierwszeństwem to zawsze musisz uważać na auta nadjeżdżające z prawej strony niezależnie czy droga poprzeczna jest długa czy też krótka i wygląda jak wjazd z osiedla :-)
T.K.
T.K. 28.11.2017, 10:04
Mój sąsiad stary ormowiec, tak wyjaśnił; kiedy zbliża się pojazd szynowy do ronda to jest kategoryczny zakaz wjazdu na rondo innych użytkowników. Kiedy szynowiec się oddali to należy uruchomić pojazd i wjechać zgodnie z przepisami. To zasłużony stróż porządku publicznego i nie raz ustawiał do pionu niepokornych kierowców.
...)
...) 28.11.2017, 08:29
po co mieszać ludziom w głowach !? takich skrzyżowań nie przewiduje kodeks drogowy. Jak jest rondo to ze znakiem ustąp pierwszeństwa i koniec nie ma co wymyślać tylko po to żeby mieszać.przepisy powinny być JEDNOZNACZNE BEZ INTERPRETACJI. można by dostawić jeszcze na tym skrzyżowaniu inne znaki np stop +nakaz skrętu w lewo i zakaz wjazdu i po co to komu??
Silv
Silv 29.11.2017, 10:52
W naszym mieście masz 2 takie skrzyżowania tylko z mniejszą wysepką ...
1 masz przy dworcu skrzyżowanie dworcowej z Popiełuszki drugie natomiast stolarskiej z graniczną...
28.11.2017, 21:43
Takie skrzyżowania masz m.in. w Krakowie, oraz na terenie UE :-)
ateista
ateista 28.11.2017, 07:54
aż strach na ulicę wyjeżdżać skoro większość z komentujących widzi na zdjęciu rondo.
♥
28.11.2017, 09:39
Tak, strach nawet wychodzić, skoro taki jak ty nie widzi ronda. Przyjrzyj się dobrze. Szyny tramwajowe biegną przez środek ronda, ty kierowco z bożej łaski i 7 boleści.
rwd
rwd 27.11.2017, 22:30
Gdzie w Polsce znajduje się rondo bez znaku "ustąp pierwszeństwa" ?
maniek
maniek 28.11.2017, 00:09
Bywają, ale zwykle to są duże (a raczej długie ronda) wtedy zwykle na samym rondzie są znaki "ustąp" np to https://www.youtube.com/watch?…
kpoi
kpoi 10.12.2017, 15:02
nie ma czegos takiego jak rondo,są skrzyzowania o ruchu okreznym ze znakiem ustap pierszenstwa i bez tego znaku co powoduje ,ze mamy skrzyzowanie rownorzedne
♥
27.11.2017, 20:33
1. Pojazd szynowy (bezwzględne pierwszeństwo).
2. Samochód czerwony (znajduje się na rondzie)
3. Samochód biały.
♥
27.11.2017, 20:22
Wszyscy biorący udział w sondzie (poza jedną osobą) to kierowcy z bożej łaski i prawem jazdy kupionym na Stadionie 1000-lecia w W-wie.
Adek
Adek 27.11.2017, 19:39
BAC
Jasiek
Jasiek 27.11.2017, 19:26
kto pierwszy ten lepszy, liczy się spryt i dobra bryka
Żywy
Żywy 27.11.2017, 19:26
B,A,C. Szynowy pojazd ma pierwszeństwo w tym przypadku. następnie pojazd A ponieważ nie ma znaku dla niego ustąp pierwszeństwa poruszającym się po rondzie obok znaku ruch okrężny. Jednocześnie pojazd C mając pojazd A po prawej musi ustąpić mu pierwszeństwa. Ot i cała historia.
Beata
Beata 27.11.2017, 19:25
BCA
psikuta bez s
psikuta bez s 27.11.2017, 19:21
A B C
ona
ona 27.11.2017, 17:11
B A C
Jerzy
Jerzy 27.11.2017, 16:50
Dobrze że za komuny nie wybudowano lini tramwajowych. A były plany od Starzyc do Brzustówki i od Wistomu do obecnego Ronda Andersa. Mielibyśmy niezły kłopot teraz, bo niewielu kierowców potrafiłoby odpowiednio zachować się na takim skrzyżowaniu jak na powyższym foto.
mieszkanka
mieszkanka 28.11.2017, 06:55
Tramwaje byłyby od lat idealnym rozwiązaniem w zasmogowanym Tomaszowie. A tak w dni targowe wieś zajeżdza miasto swoimi wypasionymi krążownikami. A mieszczuchy wszystko to muszą wdychać. Do tego te koszmarne sznury kilkudziesięciotonowych Tirów że aż ziemia dudni.
Iwona
Iwona 27.11.2017, 16:41
C- bo jest w rondzie
B-dojezdza do ronda
A dojezdza do ronda i ma po prawej tramwaj
ok
ok 27.11.2017, 16:37
C,B. A.
rwd
rwd 27.11.2017, 16:26
CAB, chyba że A się zagapi to C nie będzie na niego czekał i wjedzie na rondo przed nim.

Pozostałe