Pływacy MUKS Wiking podbili pływalnię w Grójcu

  • 26.11.2017, 23:33
  • Mariusz Strzępek
Pływacy MUKS Wiking podbili pływalnię w Grójcu
Rewelacyjnie zaprezentowali się pływacy z tomaszowskiego MUKS Wiking na ” I Otwartych Mistrzostwach Grójca w Pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec”, które odbyły się w dniu 25.11.2017.

Kadra Wikinga, trenowana przez Tomasza Zająca, rywalizowała z szesnastoma klubami z województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Nasze miasto reprezentowali: Marcel Wieczorek (rocznik 2009), Natalia Krawczyk (2008), Lena Biernacka (2007), Oliwia Kuląg (2007), Łucja Mielnicka (2006), Michalina Jasińska (2006), Igor Psut (2005) oraz Marika Lesiewicz (2004). Do Tomaszowa pływacy wrócili z pięcioma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów. Krążki przyznawane były dla każdej konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy ustanowili na zawodach swoje rekordy życiowe.


Worek z medalami dla Tomaszowa otworzyła Michalina Jasińska zdobywając złoto w stylu dowolnym na dystansie 50m oraz w starcie stylem grzbietowym na 50m, w którym wyprzedziła wszystkie zawodniczki ze swojego rocznika i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Kolejne dwa złote medale wywalczyła Marika Lesiewicz w stylu dowolnym na dystansach 50 i 100m. Złoty krążek w konkurencji 50m grzbietem „wypływał” najmłodszy zawodnik klubu Marcel Wieczorek zdobywając również srebro w 50m stylem dowolnym.

 

Do tomaszowskiego worka z medalami jeszcze trzy krążki dorzucili Lena Biernacka i Igor Psut. Lena - srebrny w 50m stylem klasycznym (po raz pierwszy zaprezentowała się na zawodach jako żabkarka) i brązowy w 50m stylem grzbietowym. Natomiast Igor przywiózł do domu brąz za start w konkurencji 100m dowolnym. Na dystansie 50m tym samym stylem, Igor zajął 9 miejsce.

 

Zaledwie 0,18s zabrakło, by do puli medalowej trafił jeszcze jeden brąz. Jedyna reprezentantka Wikinga na zawodach w Grójcu w stylu motylkowym – Łucja Mielnicka – na dystansie 50m zajęła czwarte miejsce. Łucja uplasowała się również na 8 pozycji w konkurencji 50m dowolnym. Oliwia Kuląg zajęła 8 miejsce płynąc 50m stylem grzbietowym i 14 stylem klasycznym. Na tych samych dystansach Natalia Krawczyk w swojej kategorii wiekowej wywalczyła 9 miejsce w grzbiecie i 16 w stylu dowolnym. Należy zaznaczyć, iż Oliwia, Natalka i Marcel, to pływacy z bardzo krótkim stażem zawodniczym, trenujący w MUKS Wiking od września 2017r.


Na zawodach w Grójcu dobrze również wypadła nasza sztafeta 4X50m dowolnym w składzie: Jasińska, Biernacka, Psut i Lesiewicz. Tomaszowianie zajęli w tej konkurencji 5 miejsce.
Wszystkim młodym pływakom Wikinga oraz ich trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach oraz sukcesów i rekordów życiowych na kolejnych zawodach.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe