Święto Patrona w ZSP 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

  • 26.11.2017, 19:28
  • Joanna Sztymelska
Święto Patrona w ZSP 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim
W piątek, 24 listopada 2017 roku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim obchodził Święto patrona.

Magdalena Fałek, dyrektor szkoły powitała zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Bartłomiej Matysiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Wojciech Sitek  - radny Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim, Aneta Cichoń i Elżbieta Lottko z Łódzkiego Kuratorium Oświaty delegatury w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w uroczystości wzięli tez rodzice z Magdaleną Ciesielską - przewodniczącą Rady Rodziców na czele  i uczniowie.


Odbyło sie uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych klas. Od tego dnia pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami szkoły. Uczniowie wręczyli Magdalenie Fałek akt ślubowania, który był podpisany przez wszystkich ślubujących. Następnie delegacja złożyła kwiaty pod tablicą patrona.


Uczestnicy uroczystości mieli możliwość posłuchać gry Damiana Wlazło, ucznia V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Tomaszowie Mazowieckim z klasy akordeonu.


Przedstawiona została prezentacja multimedialna o tematyce życia i twórczości patrona szkoły.


 Honorowym gościem była Monika Śliwińska, autorka najnowszej książki o Stanisławie Wyspiańskim pt. "Dopóki starczy życia". Monika Śliwińska jest dziennikarką związaną z Nowymi Mediami. Pracuje w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Wywiad z pisarką przeprowadziła uczennica klasy III Liceum Plastycznego, Aleksandra Bubis.

 

 

Wręczone zostały nagrody laureatom konkursów o Stanisławie Wyspiańskim. Pierwszy konkurs na prezentację multimedialną, a drugi, to konkurs plastyczny. Uczestnicy wykonali pejzaże i portrety w technice pastele.

 


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (27)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe