Każdy oddech Twój... jest źle i co zrobić aby było lepiej

  • 19.01.2019, 20:09 (aktualizacja 19.01.2019, 20:36)
  • Joanna Sztymelska
Każdy oddech Twój... jest źle i co zrobić aby było lepiej
W piątek, 18 stycznia 2019, w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim miała miejsce konferencja dotycząca smogu. Konferencja została zorganizowana w ramach kampanii społecznej Polskiej Spółki Gazownictwa pod hasłem „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”.

W czasie spotkania Tomaszów Mazowiecki otrzymał profesjonalne urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery, na co zostały podpisane dokumenty pomiędzy Tomaszem Jurkiem, wiceprezydentem Tomaszowa Mazowieckiego, a Emilią Banaszczyk - dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. oddział Zakład Gazowniczy w Łodzi. Tablica informująca o poziomie zanieczyszczenia powietrza ma zostać zainstalowana na Placu Tadeudza Kościuszki. Zapewne samo  urządzenie nie poprawi jakości powietrza w Polsce, natomiast jak zapewnia wiceprezydent Tomasz Jurek ma ono mieć walor edukacyjny i wpływać na świadomość mieszkańców miasta.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


Udział w spotkaniu wzięli też przedstawiciele Straży Miejskiej z komendantem, Sławomirem Wieruszewskim, na czele, którzy opowiedzieli o swoich działaniach związanych z okresem grzewczym, o kontrolach i nakładanych mandatach na osoby, które palą śmieciami oraz zaprezentowali aparat do mierzenia wilgotności drewna. 

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu mieli możliwość tego dnia w Urzędzie  Miasta bezpłatnie zrobić spirometryczne badania płuc, EKG, zmierzyć ciśnienie i cukier we krwi. Jak mówi Elżbieta Przedbora z tomaszowskiego oddziału Scanmed, zajmującego się kardiologią inwazyjną, w czasie przeprowadzonych badań u 35 osób wykryto zaburzenia pracy serca mogące świadczyć o arytmii. 


 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jola
Jola 20.01.2019, 19:39
Dziękuję za takie akcje. Szkoda tylko, że w poz czy poradniach specjalistycznych nie można doprosic się badań potrzebnych do postawienia diagnozy. Duże podziękowania dla pani Elżbiety Przedbory za wykonaną pracę.

Pozostałe