Kluczyk zatrzaśnięty w samochodzie - co robić?

  • 22.01.2019, 08:08
  • Mariusz Strzepek
Kluczyk zatrzaśnięty w samochodzie - co robić?
Czasem wystarczy bardzo niewielka doza nieuwagi, by skutecznie utrudnić sobie życie. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu miał wątpliwą przyjemność zatrzasnąć kluczyki w samochodzie lub mieszkaniu. Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji? U kogo możemy szukać pomocy i ile ona kosztuje? Przede wszystkim, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji, powinniśmy pamiętać o jednym - bez paniki i nic na siłę.

1. Zatrzaśnięte kluczyki - co robić?

2. Zadzwoń po pogotowie zamkowe

3. Co zrobić, gdy uszkodzimy zamek?

 

Zatrzaśnięte kluczyki - co robić?

Czasem może zdarzyć się, że w wyniku roztargnienia lub nieuwagi zatrzaśniemy klucze w aucie. W przypadku starszych aut może to wynikać z zaryglowania drzwi przed ich zamknięciem, a nowszych blokada może nastąpić automatycznie po tym, jak wyjdziemy z samochodu i nie wrócimy do niego przez określony czas. Niezależnie od sposobu zatrzaśnięcia, koniec jest taki sam - nie możemy dostać się do auta. Jest to zdecydowanie stresująca sytuacja, zwłaszcza jeżeli akurat się gdzieś spieszymy, jednak nerwy nie powinny być naszym doradcą. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad tym, którą szybę najłatwiej będzie wstawić po wybiciu, wypróbujmy mniej inwazyjne metody na otwieranie samochodów Warszawa.

 

Zadzwoń po pogotowie zamkowe

Gdy nie mamy kluczyka zapasowego, którym moglibyśmy otworzyć samochód, warto zadzwonić po pogotowie zamkowe Warszawa. Większość aut da się otworzyć w sposób nieinwazyjny, co oznacza że nie będziemy musieli po fakcie wymieniać zamka w drzwiach. W większości przypadków nie jest to także zbyt droga usługa - średni koszt awaryjnego otwierania samochodu do około 150-200 zł, chociaż jeżeli wezwiemy fachowca w środku nocy i w dodatku do unikatowego samochodu, może nas to kosztować dużo więcej. Podobną pomocą możemy poratować się także w przypadku, gdy zatrzaśniemy klucze - lub kogoś - w domu. Awaryjne otwieranie mieszkań działa na takiej samej zasadzie, choć tutaj czasem nie obejdzie się bez uszkodzenia otwieranego zamka.

 

Co zrobić, gdy uszkodzimy zamek?

Czasem może zdarzyć się, że podczas otwierania zamek zostanie uszkodzony. W takiej sytuacji warto spytać pogotowie ślusarskie z wyprzedzeniem, jednak większość firm oferuje także montaż zamków Warszawa, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że po "akcji ratunkowej" zostaniemy z bezużyteczną dziurą w drzwiach. Musimy jednak liczyć się z tym, że montaż nowego zamka będzie generował dodatkowe koszty, w związku z czym za całokształt usługi zapłacimy sporo więcej, niż tylko za awaryjne otwieranie.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktosik
Ktosik 24.01.2019, 19:06
"... metody na otwieranie samochodów Warszawa...."
Panie Mariuszu, a kto w obecnych czasach jeździ samochodem "Warszawa", który był produkowany w latach 1951–1973 r.? Teraz to tylko BMW
Czy tylko w Warszawie funkcjonuje taki fachowiec?
A co gdy taka awaria zdarzy mi się w Tomaszowie?
Czy wtedy przyjedzie fachowiec z Warszawy?.

Pozostałe