Wypożyczalnia samochodów w Łodzi - gdzie tanio i szybko wypożyczyć auto?

  • 23.01.2019, 18:20
  • Mariusz Strzepek
Wypożyczalnia samochodów w Łodzi - gdzie tanio i szybko wypożyczyć auto?
Wypożyczanie aut staje się coraz popularniejsze, ponieważ pomaga zachować mobilność, niezależnie od lokalnej komunikacji. Ludzie wynajmują pojazdy na jeden dzień (np. chcą sami przewieźć meble podczas przeprowadzki), na kilka tygodni aby zwiedzić kraj lub miasto, a firmy nawet na całe lata. Z tego powodu wypożyczalnie wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym większym mieście. Poniżej kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę, wynajmując samochód w Łodzi.

Umowa najmu samochodu

Aby wynająć samochód, wypożyczalnia wymaga podpisania umowy (zobacz również Umowa wynajmu samochodu – co warto o niej wiedzieć?). Na co zwrócić uwagę, zanim złożymy podpis? Po pierwsze – na stan samochodu. Należy dokładnie obejrzeć i sprawdzić auto. W umowie (lub w załączniku) wypożyczalnia jest zobowiązana spisać wszelkie usterki oraz defekty wizualne np. rysy lub uszkodzenia tapicerki. Powinniśmy zadbać, aby każdy mankament, który zauważymy przed odjechaniem pojazdem, znalazł odzwierciedlenie na papierze. W umowie ważny jest też zakres ubezpieczenia – dobrze wiedzieć kto ponosi koszty np. za złapaną gumę, a kto jest obarczony kosztami w przypadku poważnych uszkodzeń podczas wypadku. 

Jak wybrać wypożyczalnię?

Po pierwsze, jeżeli szukamy auta w Łodzi, to korzystajmy z firm, które mają oddział w tym mieście. Jako drugi warunek, zdecydujmy czy zależy nam na konkretnym modelu auta. Jeżeli tak, to z automatu odrzucamy te wypożyczalnie, które nie mają „naszego” samochodu. Prawdopodobnie zostanie nam już niewiele firm do wyboru. Warto spośród nich zdecydować się na tę renomowaną i mającą dobre opinie w sieci. Np. przodująca wypożyczalnia, którą znajdziemy pod adresem: https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-lodz/pl to sprawdzona przez tysiące kierowców firma, która posiada szeroką flotę samochodową oraz jest znana z uczciwości i solidności. 

Jak zarezerwować samochód?

Obecnie prawie wszystkie wypożyczalnie mają na stronach internetowych system rezerwacji on-line. Wypełnienie całego formularza nie trwa więcej niż 3-5 minut – wybieramy datę, godzinę oraz miejsce odbioru i oddania samochodu, model wybranego pojazdu, zaznaczamy dodatkowe opcje i… tyle. Pozostaje tylko opłacenie wynajmu samochodu przelewem, kartą kredytową lub gotówką przy odbiorze (w wypożyczalniach, które honorują tę metodę) i czekanie na potwierdzenie wynajęcia.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

best-rent.pl
best-rent.pl 07.03.2019, 11:53
Zapraszamy na https://www.best-rent.pl/

Pozostałe