Dzień Babci w Bibliotece

  • 24.01.2019, 17:41
  • Mariusz Strzepek
Dzień Babci w Bibliotece
Dzień babci i dziadka obchodziliśmy 21 i 22 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży przyłącza się do życzeń dla seniorów.

24 stycznia wspólnie z dziećmi, nauczycielkami z Przedszkola nr 17 jak również z zespołem Kalina działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wąwale pod kierunkiem Romana Woickiego uczciliśmy to święto. Na sali Koncertowej Miejskiego Centrum Kultury zasiedli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej nr 1 i Domu Pomocy społecznej nr 2. z Tomaszowa Mazowieckiego.

Program artystyczny przygotowała pani mgr Barbara Kania nauczycielka z Przedszkola nr 17. Dzieci dla naszych gości przedstawiły „Jasełka” . Pięknie występujące  dzieci w przebraniach i wzruszające kolędy były prezentem dla naszych gości z okazji ich święta.

Bibliotekarze jako mole książkowe mają swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Bohaterów książek dla dzieci , młodzieży i dorosłych. W drugiej części spotkania bibliotekarki odwołały się do literackich postaci seniorów t. j książki Karoliny Wilczyńskiej „Stacja jagodno”, Gabrieli Gargaś „Wieczór taki jak ten”, „Grzechu warta” Agaty  Przybyłek. Jeśli jednak mówimy o dziadku to „Powrót do starego domu i „Tajemnice starego domu Ilony Gołębiewskiej z klasyki „Stary człowiek i morze” gdzie głównym bohaterem powieści jest mężczyzna w podeszłym wieku a w „kamizelce Bolesława Prusa ukazana jest przepiękna miłość w dojrzałym wieku.

Atrakcją był występ zespołu „Kalina” , który rozbawił swoim repertuarem muzycznym naszych seniorów. Tego dnia nie zabrakło  życzeń a laurki wykonane przez bibliotekarki, wręczyły dzieci z Przedszkola nr 17.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe