III liga: Lechia przez 6 tygodni na fotelu lidera

  • 25.11.2017, 19:03
  • Sport.TM
III liga: Lechia przez 6 tygodni na fotelu lidera
Widzew Łódź, Sokół Aleksandrów, oraz Lechia Tomaszów to trzy zespoły które miały zaszczyt przewodzić tabeli piłkarskiej trzeciej ligi w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018.

W pierwszej kolejce wynik 3:1 z rezerwami Legii zagwarantował nam pozycję lidera tabeli. Pierwsze miejsce straciliśmy po trzeciej serii gier. Mimo trzech zwycięstw, w zestawieniu wyprzedził nas Sokół Aleksandrów, który uzyskał lepszy bilans bramkowy.

 

Rozbrat zielono – czerwonych z pierwszą pozycją trwał do kolejnej serii gier. Sokół przegrał mecz  z Widzewem, Lechia  zremisowała w Warszawie z Ursusem.

 

Piłkarze Bogdana Jóźwiaka z meczu na mecz prezentowała się co raz lepiej. Sześć zwycięstw i remis po siedmiu grach, był bilansem wzorowym, jednak rywale także nie zwalniali tempa i tak po ósmej kolejce i remisie 1:1 z Huraganem Morąg po raz pierwszy w tym sezonie liderem został Widzew. Lechia wówczas przegrała z Pelikanem 1:4, a Sokół

 

Łodzianie swoją pozycję piastowali zaledwie tydzień. W 9 kolejce gier  Lechia i  Widzew w swoich pojedynkach solidarnie uzyskali po punkcie. Lechia bezbramkowo zremisowała z Polonią. Widzew zremisował 1:1 z Ursusem. Liderem po zwycięstwie 4:0 nad ŁKS Łomża ponownie został Sokół Aleksandrów. Drużyna Piotra Kupki miała dwa punkty przewagi na Łodzianami, oraz Lechią.

 

 Z biegiem sezonu Lechia mocno wyhamowała i zaczęła tracić do prowadzącej dwójki. Sokół utrzymał pierwsze miejsce aż przez pięć kolejnych tygodni tracąc je dopiero po 16 kolejce kiedy to Widzew pokonał Lechię 2:1.

 

Po dobry występie na Nowowiejskiej jednego z faworytów do awansu, wydawało się iż Łodzianom nic już nie zabierze tytułu mistrza jesieni, a jednak Widzew zremisował w Łodzi z Sokołem Ostróda 0:0, Sokół natomiast pokonał w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy Świt 1:4.

 

RKS Lechia –  6 tygodni: 1, 2, 4, 5, 6, 7,

Sokół Aleksandrów – 9 tygodni: 3, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17

Widzew  Łódź – 2 tygodnie:  8, 16

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janko
Janko 20.12.2017, 01:22
Wielki widzew na poziomie Lechii, najśmieszniejsze, że dalej nie wejdą do II ligi.
Snarki
Snarki 25.11.2017, 20:58
WWe wstępie brakuje Lechia Tomaszów.

Pozostałe