Koncert noworoczny w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8

  • 28.01.2019, 13:16 (aktualizacja 28.01.2019, 13:20)
  • siudzinska_lucyna
Koncert noworoczny w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8
Koncert noworoczny jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu imprez i uroczystości organizowanych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku odbył się 25 stycznia 2019 r. w hali sportowej.

To   forma  podziękowania dla sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy na co dzień wspierają szkolne inicjatywy, pomagają w  zwyczajnych i nadzwyczajnych sytuacjach.Dzięki nim udaje się wzbogacić bazę dydaktyczną placówki i  zrealizować nawet najtrudniejsze wyzwania. Zaproszenie na to muzyczne spotkanie przyjęli znakomici goście: pani Halina Szczucińska- dyrektor Wydziału Edukacji, pani Ewa Biazik- kierownik Dzielnicowego Ośrodka Kultury, pani Krystyna Koselak- emerytowana nauczycielka, prezes Klubu Kwadransowych Grubasów, a także niezawodni rodzice, dziadkowie.

Dyrektor , pani Elżbieta Wilczyńska i wicedyrektor, pani Lucyna Siudzińska wręczyły wyróżnionym gościom upominki oraz dyplomy „Przyjaciela Szkoły”, dziękując za zaangażowanie i otwartość.

Na  początku koncertu  wystąpił szkolny chór założony z inicjatywy nauczyciela muzyki, pana Marcina Saktury. Młodzi artyści udowodnili, że na scenie najlepiej prezentują się Ci, którzy mają muzykę w sercu i uśmiech na ustach. Tuż po nim zaprezentowała się schola parafialna „Marcinki” prowadzona przez panią Izabelę Dębińską. Grupa obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojej działalności. Wspierana jest przez utalentowanych dorosłych, którzy grają na instrumentach i śpiewają.

W solowych wykonaniach wystąpiły: Marta Kiedrzyńska, ucz. kl. VIII z piosenką „Niedorosła miłość” i Maja Kuniecka, ucz. kl. III gimnazjum , która wykonała uwtór „Shallow”. Obie uczennice wielokrotnie reprezentowały szkołę na konkursach muzycznych i odnosiły sukcesy.
Prawdziwą atrakcją były popisy absolwentów, którzy opuścili mury szkoły w różnym czasie. Ogromnych wzruszeń swoim występem dostarczyły słuchaczom panie: Elżbieta Rudzka, Monika Pękowska, Ewelina Kiedrzuńska i Ewa Turlik- Kostanek.

Gwiazdą wieczoru okazał się  pan Piotr Goliat, także absolwent białobrzeskiej szkoły. Podczas swojej muzycznej podróży zdobył wiele prestiżowych nagród. W 2013 r. ukazała się autorska płyta artysty „A może by tak … Tuwim?”. Występ na szkolnej scenie, był dla niego okazją do wspomnień ze szkolnych lat i refleksji nad przemijaniem.

Koncert prowadziła pani Lucyna Siudzińska, a nad jego techniczną stroną czuwał pan Marcin Saktura. Wykonania wszystkich artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

siudzinska_lucyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe