Słoiczki pełne ziółek

  • 29.01.2019, 22:06
  • Mariusz Strzepek
Słoiczki pełne ziółek
Tomaszowscy policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 22 i 23 lata, posiadających zabronione prawem środki odurzające. Obaj usłyszeli zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd.

27 stycznia 2019 roku, około godziny 19:00 policjanci Wydziału Prewencji patrolujący tomaszowskie ulice zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku osobowego opla. Pojazd poruszał się bez wymaganych przepisami oraz porą dnia świateł.

Funkcjonariusze podjęli interwencję i w momencie zrównania się pojazdów wskazali ręką by kierowca się zatrzymał. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował wydane polecenie. Mundurowi zawrócili za mijanym pojazdem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali wyraźne polecenie do zatrzymania pojazdu.

Pojazdem kierowanym przez 23-latka, poruszało się jeszcze dwóch pasażerów w wieku 22 lat. Z uwagi na podejrzane zachowanie mężczyzn oraz wyczuwalną z wnętrza pojazdu silną i charakterystyczną woń marihuany po wylegitymowaniu przeprowadzili ich kontrole osobiste oraz przeszukanie. 

Policjanci w bagażniku zatrzymanego pojazdu zabezpieczyli słoik z  suszem ziela konopi indyjskich.  Było to blisko 10 gramów wspomnianej substancji. Również w trakcie kontroli osobistej jednego z 22-latków mundurowi zabezpieczyli schowany w kurtce szklany słoik z tym  samym środkiem. Tym razem było to ponad 10 gramów

Działania policjantów pozwoliły ustalić, iż środki odurzające ujawnione w pojeździe należy do samego kierującego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania zabronionych przepisami prawa, środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe