Monitoring pojazdów jako korzystna propozycja dla przedsiębiorców

  • 28.01.2019, 10:05 (aktualizacja 02.02.2019, 11:22)
  • Mariusz Strzepek
Monitoring pojazdów jako korzystna propozycja dla przedsiębiorców
Nowoczesne systemy GPS pozwalające namierzyć miejsce znajdowania się pojazdu przez firmę stają się coraz bardziej popularne. Na czym polega ich fenomen oraz dlaczego właściciele firm tak chętnie zaczynają z nich korzystać? Postaramy się sobie to wyjaśnić.

Nowoczesne odkrycie technologiczne

GPS to jedno z takich urządzeń, które znane jest nam od wielu lat. Jednak obecne systemy GPS proponowane przez firmy technologiczne to coś zupełnie innego, co pozwala na jeszcze dokładniejszy odczyt danych z samochodów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, gdzie można zakupić tak nowoczesne urządzenia, przystosowane do pracy w najróżniejszych warunkach, to wystarczy tylko zajrzeć na stronę https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/ . W oczach właścicieli firm, które w głównej mierze trudnią się transportem taki wynalazek zaczął być postrzegany jako prawdziwy cud, który może ocalić nas przed rosnącymi kosztami utrzymania floty wielu aut.

Czułe urządzenia

Nowoczesne systemy GPS są naprawdę czułe i każdy właściciel firmy transportowej ma szansę na monitorowanie swoich pojazdów w danej chwili. Nieważne, że na zegarku będziemy mieli godzinę 22. Wystarczy tylko, że udamy się do centrali, gdzie wszystkie systemy na bieżąco będą nam wskazywały czy nasze pojazdy się poruszają czy znajdują się w stanie spoczynku. Możemy sprawdzić sobie, kto powinien być właśnie w trasie, a czyj samochód powinien stać na parkingu i nie generować żadnych kosztów utrzymania. Trzeba przyznać, że zanim takie systemy na dobre zagościły w naszym kraju, wielu kierowców firmowe auta wykorzystywało do prywatnych celów. W czasie pracy nie tylko załatwiali oni odpowiednie, służbowe sprawy, ale również przy okazji korzystali z nich w celach prywatnych. Odkąd takie systemy stały się coraz bardziej powszechne kierowcy sami przyznają, że szansa na załatwienie "swoich" spraw jest znikoma, ponieważ nie da się ich ukryć na odczytach z systemu GPS. Zboczenie z trasy, nawet o kilka kilometrów wyjdzie na monitoringu i będzie trzeba wytłumaczyć się szefowi z każdego kroku.

Uczciwa praca

Odkąd w wielu firmach transportowych zostały zamontowane takie systemy GPS, koszty utrzymania floty samochodów i przede  wszystkim pracowników znacznie spadły. Skończyło się już zjeżdżanie z trasy po to, aby załatwić niepotrzebne sprawy. Takie drogie systemy GPS mogą niektórym wydawać się zbyt kosztowne. Warto jednak przeliczyć taki jednorazowy wydatek, jeżeli chcemy w przyszłości ponosić mniejsze koszty eksploatacyjne na firmę. Posiadanie wielkiej floty samochodów może przynosić nam znaczne zyski. Warto jednak się zastanowić, czy systemy GPS nie spowodują ich zwiększenia. Mniejsze koszty w końcu oznaczają większe zyski dla każdej firmy.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe