Koncert charytatywny "Pomóżmy Michałowi pokonać chorobę"

  • 03.02.2019, 13:14 (aktualizacja 04.02.2019, 13:20)
  • Joanna Sztymelska
Koncert charytatywny "Pomóżmy Michałowi pokonać chorobę"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 1 lutego 2019 roku, w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 im. księdza Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert charytatywny "Pomóżmy Michałowi pokonać chorobę".

Michał Pietrzyk jest absolwentem szkoły, obecnie uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Pragnie zostać grafikiem komputerowym. Marzy o kontynuowaniu nauki w szkole wyższej o kierunku grafiki komputerowej. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy.

Leczenie miesięcznie kosztuje ok. 10 tysięcy złotych i nie jest finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9 pamiętają go, jako miłego, spokojnego, zawsze uśmiechniętego ucznia i postanowili pomóc rodzinie w uzyskaniu środków finansowych na leczenie.

W ostatnią niedziele przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowana została zbiórka w kościele pw. świętej Rodziny przy ulicy Niskiej. Udało się wtedy zebrać kwotę ponad 9 tysięcy złotych, czyli prawie na miesięczną kurację. 1 lutego 2019 roku w szkole został zorganizowany koncert charytatywny, z którego dochód również jest przeznaczony na wsparcie leczenia Michała Pietrzyka. 

Zaproszonych gości, wśród których byli: poseł na Sejm RP, Robert Telus, Janusz Ciesielski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, Michał Czechowicz, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Halina Szczucińska, dyrektor Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta, Urszula Zawada, dyrektor Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Kamieniu, Marta Mrozikowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tuszynie, powitała Jolanta Jabłońska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Na wstępie głos zabrali: Robert Telus, który przekazał piłkę z autografem ministra sportu. Piłka trafi na licytację i uzyskana kwota ze sprzedaży zasili konto Michała Pietrzyka. Michał Czechowicz odczytał list od Mariusza Węgrzynowskiego, który solidaryzuje się ze wszystkimi osobami, które biorą udział w pomaganiu choremu Michałowi. 

 


Część artystyczna została przygotowana przez  nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 9: Joannę Domalik-Dróżdż, opiekuna Grupy Teatralnej, działającej przy Szkole nr 9, "Inni", Annę Niewiadomska, nauczyciela muzyki i opiekuna chóru szkolnego oraz Irenę Cieślik.Grupa Teatralna "Inni" zaprezentowała spektakl zatytułowany "Anioły są wśród nas", sztukę, której scenariusz napisała i wyreżyserowała Joanna Domalik-Dróżdż.

Chór szkolny wykonał znane kolędy. W program wplecione zostały wiersze patrona szkoły, księdza Jana Twardowskiego i wykonane zostały też kolędy instrumentalnie przez Annę Niewiadomska na wiolonczeli i uzdolnione uczennice na: keyboardzie, skrzypcach i flecie.

Po koncercie uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 przyszedł czas na prezentację uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Kamieniu, którzy także  przedstawili recital kolęd. Następnie wystąpili uczniowie ze szkoły w Tuszynie.  

Organizatorzy podziękowali wszystkim sponsorom, którzy pomogli w przygotowaniu koncertu oraz darczyńcom. 

Michał Pietrzyk jest podopiecznym Fundacji "Znajdź pomoc". Na konto Fundacji można przekazywać pieniądze na leczenie chłopca. 
ING Bank
52 1050 1025 1000 0090 3010 4252
z dopiskiem Michał Pietrzyk. Można tez przekazać 1% podatku - KRS 0000414091 (z dopiskiem Michał Pietrzyk). 

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe