Koncert premierowy Teatru Piosenki pt. "Wspomnij mnie"

  • 05.02.2019, 14:49 (aktualizacja 08.02.2019, 10:57)
  • Joanna Sztymelska
Koncert premierowy Teatru Piosenki pt. "Wspomnij mnie"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 4 lutego 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert zatytułowany "Wspomnij mnie". Na scenie wystąpił Teatr Piosenki, działający od kilku miesięcy w filii MOK.

Grupa liczy dziewięć osób. Wszyscy członkowie Teatru Piosenki, to osoby uzdolnione wokalnie, kochające śpiew i scenę. Spotykają się w filii MOK, gdzie odbywają się próby zespołu. Koncert "Wspomnij mnie" był pierwszym publicznym występem grupy. 

W sali zgromadziła się publiczność tak licznie, że kolejne przychodzące osoby otrzymały zaproszenie na kolejny występ grupy, gdyż na poniedziałkowym koncercie wszyscy chętni do obejrzenia spektaklu nie zmieściliby się. 

Repertuar został dobrany przez Katarzyną Goljat, Piotra Goljata i Przemysława Sowę, którzy też razem wyreżyserowali przedstawienie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Program składał się z przedwojennych piosenek, w większości melodii z przedwojennych filmów komediowych. 

Zaśpiewano piosenki znanych gwiazd przedwojennych: Eugeniusza Bodo ("Już taki jestem zimny drań" z filmu "Pieśniarz Warszawy"),  Aleksandra Żabczyńskiego ("Już nie zapomnisz mnie" z filmu "Zapomniana melodia", "Powróćmy jak za dawnych lat" z filmu "Manewry miłosne", "Nie kochać w taką noc to grzech" z filmu "Ada, to nie wypada"), Toli Mankiewiczówny ("Odrobinę szczęścia w miłości" z filmu "Pani minister tańczy"), Hanki Ordonówny ("Na pierwszy znak" z filmu "Szpieg w masce"), "Ach, jak przyjemnie" z filmu "Zapomniana melodia".

Artyści z Teatru Piosenki są doskonale znani tomaszowskiej publiczności. Nie raz występowali już na tomaszowskich scenach. Katarzyna Goljat  na zakończenie przedstawienia przedstawiła wszystkich wykonawców, a byli to: Zuzanna Borowska, Maja Korzeniowska, Karolina Ziętek, Agnieszka Dąbrowska, Mariola Rychlik, Beata Dębowska, Mateusz Sitkiewicz, Jadwiga Kocik i Mieczysław Kincer i w roli epizodycznej Paweł Ratajski. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe