Ceramika Paradyż pomaga poszkodowanym w nawałnicach

  • 24.11.2017, 23:48
Ceramika Paradyż pomaga poszkodowanym w nawałnicach
Choć od sierpniowej nawałnicy, która przeszła nad północną Polską z 11 na 12 sierpnia br. minęło już ponad trzy miesiące, jej mieszkańcy wciąż potrzebują wsparcia w odbudowie swoich domów. Do akcji pomocy poszkodowanym przyłącza się także Ceramika Paradyż, która przekazała w formie darowizny najbardziej potrzebującym ponad 2,2 tys. m2 płytek ceramicznych.

Nawałnice przyniosły zniszczenia w setkach miast i wsi. Boleśnie dotknęły także województwo kujawsko-pomorskie, gdzie silny wiatr, intensywne opady deszczu i gradu oraz wyładowania atmosferyczne uszkodziły domy mieszkańców aż 28 gmin. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oceniło wtedy, że ich odbudowa, remonty i rozbiórki potrwają co najmniej dwa lata.

 

W odpowiedzi na apel

 

Doraźna pomoc po tragedii była konieczna, ale niewystarczająca. Pod koniec sierpnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą o pomoc do producentów materiałów niezbędnych do odbudowy domów. - Gdy otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa, nie wahaliśmy się ani chwili. Ogrom tragedii, jaka dotknęła potrzebujących, był niewyobrażalny, dlatego też wyraziliśmy chęć pomocy i czekaliśmy na szczegółowe wytyczne – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.  - Na początku października skontaktował się z nami Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, który oszacował straty w regionie i zajął się koordynacją prac. Przeprowadzono tam także wywiady środowiskowe, dzięki czemu mogliśmy udzielić realnego i niezbędnego wsparcia rodzinom najbardziej potrzebującym – dodaje Popielawski. Ceramika Paradyż zdecydowała się przekazać mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego ponad 2 200 m2 płytek podłogowych i ściennych, które trafią do najbardziej poszkodowanych z powiatów tucholskiego, nakielskiego, bydgoskiego oraz żnińskiego.  Taka ilość materiału wystarczy na pomoc setkom rodzin. Bezpłatny transport z naszej fabryki na północ kraju pomogło zorganizować Wojsko Polskie – podaje szczegóły rzecznik.

 

Pierwsza pomoc dla rodziny z gminy Konarzyny

 

To nie pierwszy raz, gdy Ceramika Paradyż wspiera ofiary sierpniowych nawałnic. Latem, zaraz po tragedii, firma pomogła rodzinie z gminy Konarzyny, która najbardziej ucierpiała w wyniku klęski żywiołowej. W wyniku zawalenia się dachu, zginęła wtedy pani Stanisława, a dom musiał zostać całkowicie rozebrany – po dorobku życia całej rodziny nie pozostał żaden ślad, a załamany mąż musiał pomieszkiwać u rodziny wraz z niepełnosprawnym synem. – By odbudować dom potrzebne były nie tylko środki rządowe przekazane na ten cel. Gmina przeprowadziła wtedy zbiórkę wśród osób prywatnych, zwróciła się także z prośbą o pomoc do nas. Przekazaliśmy poszkodowanej rodzinie 102 m2 płytek podłogowych i ściennych do różnych pomieszczeń – wspomina Tomasz Popielawski.

 

O nawałnicach mało kto już pamięta. Tymczasem setki rodzin wciąż walczy o powrót do normalnego życia. Wsparcie Ceramiki Paradyż dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego jest gestem solidarności. - Jako firma odpowiedzialna społecznie, nie możemy przejść obojętnie obok tragedii, która rozegrała się w sierpniu. Wierzymy, że pomoc w odbudowie domów da poszkodowanym nadzieję na lepsze jutro i umożliwi szybszy powrót do normalności – mówi Adam Tępiński, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż.

 

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

2% upustu.
2% upustu. 25.11.2017, 19:14
Ceramikę Paradyż pokochałem 12 lat temu i do dziś to gorące uczucie we mnie płonie. Otóż w 2005 roku remontowałem mieszkanie i chciałem kupić płytki z naszej filii Ceramiki. W sklepie firmowym zaproponowano mi "świetne" warunki -j eśli kupię płytek za 1000 zł, dostanę 2% upustu (20 zł). Upojony taką propozycją udałem się do sklepu z płytkami znajdujacym się wówczas przy ul. Farbiarskiej. Tam nie dość, że ceny tych samych płytek były o ok. 20% niższe, to jeszcze sprzedająca Pani sama od siebie dała mi 8% upustu. No, ale to nie był "sklep firmowy Ceramiki Paradyż", do którego wciąż pałam miłością :)
♥
25.11.2017, 19:28
Cóż się dziwisz. Za samą markę się płaci i to słono. Nie tylko za płytki, ale też odzież, buty, bielizna, itp, itd ...
2% upustu.
2% upustu. 25.11.2017, 19:48
Chodzi o to, że w sklepie nie-firmowym te same płytki mogłem kupić o 1/3 taniej. I to jest chore! A przecież właściciel sklepu na Farbiarskiej też musiał cos zarobić dla siebie. I choćby na czynsz...
♥
26.11.2017, 16:27
Zgadzam się. Ale nie posiadasz firmowych płytek, bo te kupione na ul. Farbiarskiej to nie te z "Ceramiki". Chociaż wyglądają tak samo i są w użytkowaniu może jeszcze lepszej jakości niż te "firmowe".
Wielka szkoda,
Wielka szkoda, 25.11.2017, 18:59
że Ceramika Paradyż w znikomym stopniu pomaga samemu Tomaszowowi, tak bardzo doświadczonemu i zniszczonemu przez Balcerowiczową nawałnicę, która Zlikwidowała wszystkie zakłady pracy w tym mieście. Teraz Ceramika Paradyż nie chce dorzucić nawet paru złotych na jakiekolwiek igrzyska dla tego umęczonego społeczeństwa. Mógł Bru -Bet zainwestować w piłkę nożną, Ceramika w Tomaszowie nie może. Szkoda...
♥
25.11.2017, 13:56
Brawo za serce i za to, że tak duży zakład jak "Ceramika Paradyż" pamięta i pomaga ludziom pokrzywdzonym przez naturę.

Pozostałe