Spotkanie otwarte z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego

  • 05.02.2019, 16:57 (aktualizacja 10.02.2019, 23:06)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Spotkanie otwarte z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego
W poniedziałek 4 lutego br. w Starostwie Powiatowym odbyło się Otwarte posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego dla wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu tomaszowskiego. Spotkanie to miało na celu przedstawienie składu Rady Pożytku, jej kompetencji oraz planów na okres III kadencji, a także zapoznanie się członków Rady z oczekiwaniami i problemami sektora Ngo oraz poszczególnych stowarzyszeń.

Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Renata Kasiewicz. Wzięli w nim udział członkowie Rady Pożytku oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu prowadzących działalność w rożnych obszarach pożytku publicznego. W

spotkaniu uczestniczył również Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Pomocowych Starostwa Powiatowego Klaudiusz Wilmański, który zapoznał zebranych z zasadami ubiegania się o lokale w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej na terenie obszaru rewitalizowanego przy ul. Farbiarskiej. Pani Katarzyna Uptas z Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich przypomniała natomiast zebranym o obowiązku składania w Wydziale informacji o zmianach w rejestrze stowarzyszeń dotyczących siedziby, danych kontaktowych i składu zarządu.

Zebrani zwracali uwagę na liczne problemy, z jakimi borykają się organizacje pozarządowe, m.in. lokalowe i finansowe. Wyrazili jednocześnie zadowolenie z podjętej przez Radę Pożytku inicjatywy otwartych spotkań, które mają się odbywać raz na kwartał, co ma sprzyjać wsłuchiwaniu się w problemy sektora Ngo i podejmowaniu prób ich rozwiązania.
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe