Podsumowanie działalności w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med

  • 07.02.2019, 18:26 (aktualizacja 07.02.2019, 19:16)
  • Joanna Sztymelska
Podsumowanie działalności w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med
W środę, 6 lutego 2019 roku, w sali konferencyjnej Nu-Med Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowana została działalność szpitala w 2018 roku.

Udział w spotkaniu wzięli: dr n. med. Ewa Chmielowska, dr n. med. Michał Spych, Jacek Stępnicki, specjalista PR - Rzecznik Prasowy Nu-MED.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Konferencja prasowa w Tomaszowie Mazowieckim, na której podsumowujemy miniony rok, ale także będziemy mówić o planach na rok obecny. Jeżeli chodzi o podsumowanie, to mamy kolejny rok ze znacznym wzrostem pacjentów. Zjednej strony można powiedzieć, niestety, bo to świadczy o liczbie zachorowań, ale z drugiej można powiedzieć, bardzo dobrze, bo to znaczy, że pacjenci mają do nas blisko. Pacjenci, którzy jeździli do dużych centrów onkologicznych w dużych miastach, w tej chwili wiedzą już o naszym ośrodku w Tomaszowie Mazowieckim. Odnajdują nas, trafiają tutaj i są leczeni w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym. Zmieniliśmy też nazwę. Dlatego, żeby nazwać rzecz po imieniu. Jesteśmy szpitalem z wysoką specjalistyką onkologiczną, ze specjalistyką w zakresie chemioterapii, w ubiegłym roku rozwinęliśmy badania kliniczne. Przybyły nam kolejne programy lekowe. W tym zakresie, jeżeli chodzi o onkologię kliniczną czyli chemioterapię, będziemy się dalej rozwijać. W zakresie radioterapii widzimy wzrost liczby pacjentów, którzy poddawani są zabiegom miesięcznie. Rozpoczynających terapię mamy w granicach od 150 do 190 w każdym miesiącu. Potencjał ośrodka to 2500 pacjentów radioterapii w skali całego roku. Pamiętam, kiedy w 2016 roku cieszyliśmy się, że tych pacjentów mamy 70, 80, a w tej chwili ten wzrost jest przekraczający 100, sięgający 200 - powiedział Jacek Stępnicki - Rzecznik Prasowy grupy Nu-Med. 

 

W czasie spotkania omówione tez zostały plany na ten rok. Zostanie uruchomiona brachyterapia w Tomaszowie Mazowieckim oraz zwiększone możliwości terapeutyczne w onkologii klinicznej, czyli chemioterapii. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe