Ferie w Ujeździe na bogato

  • 09.02.2019, 11:02
  • Mariusz Strzepek
Ferie w Ujeździe na bogato
Czas ferii nie musi oznaczać dwóch tygodni spędzonych przed komputerem czy telewizorem. Moc atrakcji i wyjazdów przygotowały szkoły w Ujeździe i Osiedlu Niewiadów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe.

Gmina Ujazd wsparła finansowo organizację zajęć kwotą blisko 28 000,00 zł. Dzięki temu szkoły zorganizowały ferie w pierwszym tygodniu a GOK w drugim. Rodzice chcący zapewnić swoim pociechom atrakcje przez całe dwa tygodnie nie mieli z tym problemu.

Programy zajęć są niezwykle ciekawe, zakładają też wyżywienie dla uczestników i przede wszystkim fachową opiekę, która pozwoli rodzicom nie martwić się o swoje dzieci.

Zapisy na zajęcia feryjne odbywały się w stycznie, zarówno w szkołach jak i GOK-u, był więc czas żeby spokojnie przemyśleć w jakie dni i na jakie wyjazdy zapisać dzieci.

W tym roku szkoły skupiły się głównie na atrakcyjnych wyjazdach i spędzaniu czasu poza terenem gminy. Uczestnicy zajęć odwiedzą między innymi Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy w Warszawie,  Muzeum Kinematografii w Łodzi, Aquapark „Fala” w Łodzi, Basen w Tuszynie, Jupi Park w Manufakturze, Centrum Fit „Aquarium” w Rawie Mazowieckiej,  a także tomaszowskie kino, kręgielnię i muzeum.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe zaplanowali zajęcia dla dzieci „u siebie” oraz trzy wycieczki między innymi do Akademii Ciastka w Twardej.

Ferie z GOKiem zakończą się balem karnawałowym. Codziennie blisko 100 uczniów skorzysta z zajęć dzięki czemu ferie, mimo że „na miejscu” będą dla nich atrakcyjne i pełne wrażeń.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe