Tomaszowscy kajakarze z Wikinga rozpoczęli sezon startowy na - Hali sportowej

  • 10.02.2019, 22:26
  • Mariusz Strzepek
Tomaszowscy kajakarze z Wikinga rozpoczęli sezon startowy na - Hali sportowej
W sobotę 9 lutego zawodnicy MUKS "Wiking" działającym przy PCAS (Powiatowe Centrum animacji Społecznej) startowali w I Pucharze Polski II Mistrzostwach Polski na ergometrach kajakowych w Poznaniu.

Ergometr kajakowy to urządzenie pozwalające na "sucho" w sali podczas zimowych wieczorów symulować pracę kajakarzy i kanadyjkarzy jaką wykonują podczas pływania na kajakach.

Najlepiej wypadł Mirosław Kowalski, który w kategorii masters (powyżej 35 lat) zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski na dystansie 500m. W tym samym wyścigu Czesław Pietrzyk zajął 5 miejsce a Sebastian Nowak 7 miejsce. W kategorii juniorów na 1000m. Marek Rybarczyk zajął 18 miejsce. Natomiast wszyscy nasi zawodnicy startując w sztafecie na 3000m zostali sklasyfikowani na 12 miejscu w Polsce. Nadmienić tutaj trzeba, iż nasza sztafeta z pewnością średnią wieku przewyższała wszystkie inne startujące w mistrzostwach.

Zawody zorganizowane były przez Wielkopolski Związek Kajakowy pod patronatem Polskiego Związku Kajakowego, Prezydenta Miasta Poznań, Rektora Politechniki Poznańskiej, Firmy Lotto strategicznego sponsora związku kajakowego.

W zawodach wzięło udział 26 zespołów z Polski oraz jeden zespół z Danii. Łącznie startowało ok. 300 zawodników w różnych kategoriach i konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach open.

Konkurencje rozgrywano w systemie 8 zawodników w biegu eliminacyjnym (liczba torów olimpijskich). Z eliminacji 8 z najlepszymi czasami kwalifikowało się do finału, gdzie rywalizowano już w bezpośredniej walce o medale.

Trenażery były połączone przez komputer z monitorami na których wyświetlany był symbol kajaków na torze przesuwając się zgodnie prędkością, siłą i mocą wprawianych ergometrów przez każdego zawodnika za pomocą drążka wiosła.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe