Bezpieczne ferie 2019

  • 10.02.2019, 23:03
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Bezpieczne ferie 2019
W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci prowadzić będą wiele działań pod wspólnym hasłem „Bezpieczne ferie”. Mają one na celu w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów w okresie trwania ferii. Policjanci będą kontrolować autobusy przewożące dzieci i młodzież. Nie tylko te przejeżdżające przez nasze województwo, ale także autobusy rozpoczynające jazdę w Łódzkim. Działania skoordynowane będą m.in. z Inspekcją Transportu Drogowego.

Szczególną uwagę policjanci będą skupiać na :
- stanie trzeźwości kierowców oraz czasie ich pracy,
- dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków na drodze,
- uświadamianiu zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem, kreowaniu życzliwych postaw na drodze i   doborze właściwych miejsc postoju w czasie podróży,
- stanie technicznym, prawidłowym oświetleniu i wyposażeniu pojazdów, w tym obecności tablic ostrzegawczych oraz tachografów,
- właściwym załadunku sprzętu narciarskiego oraz bagaży,
- wyposażeniu w obowiązujące urządzenia gaśnicze,
- korzystaniu zarówno przez kierujących jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi    przepisami,
- odpowiednim zachowaniu się najmłodszych użytkowników dróg.
Równolegle z działaniami kontrolnymi na drogach policjanci prowadzić będą działania z zakresu profilaktyki brd w szczególności informacyjno-edukacyjne pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.
Funkcjonariusze w ostatnim czasie ustalali miejsca zimowisk i półkolonii zorganizowanych dla dzieci i młodzieży na podległym terenie. Będą organizować tam spotkania z podopiecznymi ucząc bezpiecznych zachowań w okresie trwania ferii.
Jak co roku policjanci, na wniosek rodziców lub organizatorów zgłaszających wyjazdy zorganizowanych grup,  będą umożliwiać przeprowadzenie profilaktycznej kontroli stanu technicznego i wyposażenia autobusów oraz trzeźwości kierowców.
Polecamy :
http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl
na powyższej stronie można samodzielnie sprawdzić w CEP (min. dane o badaniu technicznym, polisie OC)
Więcej na:
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/168326,DojedzMY-bezpiecznie-do-celu-Bezpiecznie-ferie-2019.html
 
Ostatnia tura ferii zimowych w 2019 roku zacznie się 11 lutego i potrwa do 24 lutego 2019.  Wolne rozpoczną wtedy uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.
 
 
UWAGA !!!
Przypominamy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, wzorem lat ubiegłych będą prowadzili bieżące kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowiska. W tym celu wyznaczyli punkt kontrolny, który mieści się w rejonie ulicy PCK w Tomaszowie Mazowieckim ( wyznaczenie innego miejsca kontroli, tylko w uzasadnionych przypadkach po indywidualnym uzgodnieniu)  
Zgłoszeń można dokonywać dzwoniąc w godzinach 07:00 - 15:00  do Sekretariatu WRD KPP Tomaszów Maz.
pod numer (44) 726 10 42 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe