#STOPSMOG Jak efektywnie palić w piecu i nie kopcić?

  • 10.02.2019, 10:59 (aktualizacja 13.02.2019, 11:02)
  • Mariusz Strzepek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pokaz palenia węglem w piecu metodą od góry zaprezentował tomaszowianom Tomasz Rusek, mistrz kominiarski i wiceprezes Krajowej Izby Kominiarskiej. Akcja zorganizowana przez portal kominiarskie.com, Urząd Miasta i Straż Miejską odbyła się 9 lutego na placu Tadeusza Kościuszki. 


Pokaz miał uświadomić korzyści jakie płyną dla środowiska i ludzi przy prawidłowym sposobie rozpalania w piecu. Palenie od góry pozwala ograniczyć zużycie węgla o 30 procent, a jednocześnie znacząco eliminuje emisję trujących gazów, które powstają podczas jego spalania.

W sobotę na pl. Tadeusza Kościuszki, w dwóch piecach typu „koza” rozpalono ten sam węgiel. Różnica polegała tylko na sposobie ułożenia surowca. – Przy rozpalaniu od góry do komina lecą niemal przezroczyste spaliny, a ze spalenia dymu powstaje więcej ciepła – tłumaczył Tomasz Rusek, mistrz kominiarski i wiceprezes Krajowej Izby Kominiarskiej. FOTO

W trakcie pokazu można było również uzyskać informacje o alternatywnych sposobach ogrzewania i warunkach uzyskania dotacji z rządowego programu Czyste Powietrze.

Sprawdź, w jaki sposób Tomaszów Mazowiecki walczy o czyste powietrze

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe