Na ronda jeszcze chwilę poczekamy

  • 12.02.2019, 20:21 (aktualizacja 12.02.2019 20:34)
  • Joanna Sztymelska
Na ronda jeszcze chwilę poczekamy
Na naszą redakcyjną skrzynkę prezychodzą wciąż pytania dotyczące terminu zakończenia budowy dwóch rond na ulicy Mazowieckiej, które aktualnie wykonuje powiat tomaszowski. Pierwotnie inwestycja miałą być dokończona w ubiegłym roku. Niestety tak się nie stało. Powodów takiego stanu rzeczy było kilka. Przede wszystkim zmiany na rynku pracy. Firmy mają problemy z utrzymaniem i zatrudnianiem pracowników. Obie inwestycje wykonywane są w ramach rządowego programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Warto w tym miejscu nadmienić, że ostateczna lista rankigowa projektów zakwalifikowanych do dofinansowania ukazała się dopiero 8 sierpnia.

Zarząd Dróg Powiatowych za przyczynę opóźnienia prac podaje także zastosowaną techonologię oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Prace wykonane w ubiegłym roku rozliczono na poziomie 74%. Do wykonania zostały prace wykończeniowe. Aktualnie na obu placach budów nie widać jest żadnych pracowników. Zamiast nich często pojawiają się policjaci, którzy wręczają mandaty kierowcom, któzy mimo zakazów próbują sobie skracac drogę w kierunku Brzustówki i Smardzewic. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gorszysort
gorszysort 15.02.2019, 19:50
A co z tym nie szczęsnym oświetleniem ścieżki do Grot ? Dlaczego jeszcze nie działa ?......Nie będzie dziwne jak słupy ukradli,bo takie ładnie ocynkowane bez nadzoru sobie stoją.
.
. 15.02.2019, 14:39
Faktycznie oba ronda są już otwarte. Policja powinna przymykac oko. Przejeżdżac można, nic się nie dzieje. Bardzo szybko je pobudowano. 3 miesiące wszystko trwało? Czy krocej?
hit
hit 15.02.2019, 14:26
W życiu jak w piosence najważniejsze są chwile,pytanie tylko za ile .(Na ronda jeszcze chwilę poczekamy)
Gorszy Sort.
Gorszy Sort. 14.02.2019, 19:56
Nowa Pani Wiceprezydent, aby przywrócić zaufanie do lokalnego społeczeństwa i w trosce o dobry wynik wyborczy w następnych wyborach samorządowych,szybciutko pośpieszy prace przy owych rondach i za tydzień już będą otwarte.
w_p
w_p 13.02.2019, 13:22
Po pierwsze wykonawca na 200 metrowy odcinek dostał aż 3 miesiące, a więc sporo ponad przeciętny czasy wykonania takiej inwestycji. Z góry zakładano liczne problemy, co jest troszkę podejrzane. Po drugie nie wiem czy te krzywizny na rondach to efekt zamierzony - dekoracyjny, czy partactwo? Wygląda to tak jakby nie użyto niwelatora;-) Na chodnikach można uczyć się zjeżdżać na nartach. A rondo na ul. Mazowieckiej to już w ogóle samo w sobie dzieło sztuki;-) Na środku można postawić jakąś ciekawą rzeźbę o równie zabawnej krzywiźnie. Po trzecie kostka odstaje miejscami od krawężnika o 4 cm, mam nadzieję, że nadzór nie odbierze takiej fuchy. Po czwarte brak przejazdów rowerowych... Po piąte zachowanie policji, to patologia. Nie mają co robić, to niech staną w okolicy ronda i odstraszają prewencyjnie kierowców, a nie czyhają na wlepienie mandatu. Kiedy piasek z budowy zakrywał pół ul. św. Antoniego stwarzając realne niebezpieczeństwo poślizgu policji nie było. Mało tego byłem świadkiem jak radiowóz bez włączonych świateł jeździ po tym rondzie łamiąc przepisy. Trzeba również pamiętać o niedawnych chorobach funkcjonariuszy związanych również ze zdrowiem psychicznym. Reagujmy, kiedy widzimy dziwne zachowanie stróżów prawa.
to
to 13.02.2019, 16:29
Zrozum człowieku , że policje wzywają ci co siedzą w oknach z nudów .
w_p
w_p 13.02.2019, 17:45
Jesteś policjantem? Bo nie rozumiesz tego co napisałem, brak abstrakcyjnego myślenia, to zaleta w testach na policjanta.
Normalna
Normalna 13.02.2019, 18:45
W każdej grupie zawodowej są mniej i bardziej inteligentni pracownicy. Ale w_p to postaraj się zrozumieć, że z własnej nieprzymuszonej woli Policjanci nie staliby w okolicy tego ronda. Po drugie sama osobiście zostałam tam pouczona przez patrol drogówki i jakoś od tej pory nie skracam sobie drogi jadąc od strony Niebieskich Źródeł. Z tego co mówili, notorycznie ktoś ich wzywa w to miejsce. A to, że rondo nie zostało jeszcze oddane oficjalnie to przecież standard w polskich warunkach. Najwięcej zawsze do powiedzenia mają tacy społeczniacy jak Ty, co im przeszkadza nawet to, że radiowóz bez sygnałów przejedzie przez rondo, a nie pomyśli, że być może musiał tamtędy przejechać, bo ktoś potrzebował pomocy.
w_p
w_p 13.02.2019, 20:17
Google wypuściło teraz fajnego asystenta, być może jak Ci będzie czytał na głos tekst więcej zrozumiesz. Napisałem, że radiowóz nie miał świateł, co jest równoznaczne, że nie podejmował interwencji. Nie skracasz sobie drogi bo policja Cię pouczyła? Wow, brawo, gratulacje. To jeszcze naucz się co oznaczają znaki drogowe;-) Aha i nie zgodzę się, że grupy zawodowe są podobne. W policji przechodzi się specjalne testy, które preferują określone typy osobowości.
tom
tom 13.02.2019, 10:56
Uważam że karanie kierowców którzy na tych rondach ułatwiają ruch i nikomu to nie zagraża to zwykła złośliwość. Widać że policja ma dużo wolnych mocy przerobowych albo złych decydentów. Mieszkańców trapi wiele poważniejszych problemów niewyjaśnionych chociażby kradzieże itp. ...
...)
...) 13.02.2019, 12:05
szkoda ,że zakończyli akcję protestacyjną...pewnie upominaliby żeby zrobić komuś na złosć
Etm
Etm 13.02.2019, 11:17
Mieszkańcy osiedla sami oczekują karania kierowców dzwoniąc na służby kilka razy dziennie. Czy to na SM czy to Policję.
w_p
w_p 13.02.2019, 17:47
Oczekują karania, czy szanowania przepisów? Niech stanie sobie radiowóz z włączonymi światłami, widać go z daleka, nikt nie będzie się tam pchał. Skuteczność o wiele większa niż 2, 3 mandaty.
Mariusz
Mariusz 13.02.2019, 10:25
Podobnie jest z inwestycją oświetlenia ścieżki rowerowej do Grot,światła miały się palić do końca Listopada 2018 r.A jest połowa lutego i do tej pory się nie palą.Miasto nie ma szczęścia do inwestycji jak ustanie kampania wyborcza.......Należałoby przewietrzyć trochę Urząd Miasta z nie kompetencji urzędników.
pogodynek
pogodynek 13.02.2019, 10:07
warunki atmosferyczne... dobre... dawno tak łagodnej zimy nie było
marek
marek 13.02.2019, 09:07
Kazda inwestycja prowadzona przez Powiat ,to WIELKA porażka, Jak pamietam to wszystkie inwestycje prowadzone przez ten urzad miały poslizgi i wpływały niekorzystnie na zycie mieszkancow
Prawnik
Prawnik 13.02.2019, 00:41
Idioci są ci co przyjmują mandaty, Znak zakazu, a pod nim co jest napisane? NIE DOTYCZY MIESZKAŃCÓW I PRACOWNIKÓW BUDOWY? A czy tam jest napisane jakich mieszkańców? Nie ma podanej nawet ulicy! Tak więc każdy z nas jest jakimś mieszkańcem, czy to Tomaszowa, czy Polski, Europy a nawet świata... Każdy sąd przyzna rację kierowcy!!!
w_p
w_p 13.02.2019, 13:26
Policjant to stróż prawa, a więc powinien wiedzieć więcej niż przeciętny obywatel. Tym sugeruje się chyba większość ludzi. Niestety tak nie jest. Testy rekrutacyjne nie stawiają na wiedzę i inteligencję, tylko preferują określone typy powiedzmy mało empatycznych zachowań.
Mis
Mis 12.02.2019, 20:41
Policja zawsze tam, gdzie łatwa kasa, tu mandat za wjazd, tu za pasy, ale pomiarów prędkości na ulicach miasta nie widziałem bardzo dawno.

Pozostałe