"Henry No Hurry" na otwarcie nowej restauracji Barlickiego 30

  • 16.02.2019, 10:30 (aktualizacja 18.02.2019 09:12)
  • Joanna Sztymelska
"Henry No Hurry" na otwarcie nowej restauracji Barlickiego 30
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 14 lutego 2019 roku, odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu w Tomaszowie Mazowieckim - restauracji Barlickiego 30.

- Od jutra zaczynamy normalną prace restauracyjną, a oprócz tego, że będzie tu restauracja, to będzie się jeszcze działo - powiedział właściciel Barlickiego 30. Następnie przedstawił Wawrzyńca Dąbrowskiego, którego występ uświetnił uroczyste otwarcie nowej restauracji. Artysta zaprezentował swój solowy projekt zatytułowany "Henry No Hurry".

- Właściwie ciężko mi powiedzieć czy Wawrzyniec Dąbrowski, czy może Henry, a może bardziej Harry, bo ten projekt, po pierwsze jest projektem mało muzycznym, chociaż wszystko wskazuje na to, że jest muzyczny, a tak naprawdę jest projektem przede wszystkim podróżniczym, w którym chodzi o to, żeby się przemieszczać, podróżować, odwiedzać małe, najczęściej bardzo kameralne przestrzenie. Takie, w których na co dzień koncerty często się nie odbywają. I z tego też względu mówię o tym projekcie czule, nazywam go jednoosobowym, obwoźnym zakładem koncertowym. I tak sobie żyję od dwóch lat, na razie z powodzeniem. Przez powodzenie rozumiem przede wszystkim to, że wiążę koniec z końcem. Ten projekt jest także o tym, że żyją we mnie co najmniej dwie osobowości. Dwie osobowości to jest oczywiście uproszczenie, ale dwie osobowości lubię na tyle, że nadałem im imiona: Henry i Harry. Właśnie z tymi, czasami irytującymi facetami od dwóch lat sobie podróżuję. A dzisiaj wylądowaliśmy w Tomaszowie Mazowieckim - mówi artysta

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Już dwa lata artysta podróżuje i występuje w różnych zakątkach Polski i nie tylko.  Odwiedził ponad 80 miejsc w kilku krajach (Niemcy, Ukraina, Szwajcaria i inne). Henry No Hurry odbył też trasę po schroniskach górskich, trasę po prywatnych mieszkaniach i wystąpił na kilku festiwalach.

- Myślę, że tutaj jest taki klimat, który lubię, chociaż jest tak elegancko w porównaniu do koncertów, które grałem w schroniskach górskich. Też dobrze! Myślę, że Henry będzie się tu dobrze czuł, a Harry doda odpowiednią dawkę nonszalancji - pochwalił wystrój i charakter sali restauracyjnej, w której występował."

W Walentynowy wieczór muzyk zagrał utwory ze swojej najnowszej płyty, która ukaże się za tydzień. Na pewno będzie można ja kupić na koncertach artysty. Ogólnie Wawrzyniec Dąbrowski wykonuje muzykę z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości zespołów: Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mołotow
Mołotow 18.02.2019, 07:00
Niedawno spalili Ęklawę, ponoć jest filmik z monitoringu, gdzie widać podpalaczy. Czy już coś wiadomo? Czy czekamy na kolejne filmy z pdpalenia, bo tamta jakość filmu jest słaba?
KL
KL 18.02.2019, 14:36
Zamykają się też knajpki, jak na przykład Sploty. Skoro już prezentujemy teorie na podstawie jedynie domysłów, bo w to nagranie nie wierzę, już dawno właściciele by wrzucili to do sieci, to równie dobrze można zapytać czy restauracja nie była wysoko ubezpieczona?

To stary, znany na naszym terenie przynajmniej od czasów "Ziemi obiecanej" myk na wycofywanie się z biznesu.

Nie mówię, że tak było, ale mogło być.
Hanka
Hanka 17.02.2019, 15:14
A kto jest właścicielem restauracji?
Roman
Roman 17.02.2019, 17:21
Co chciałaś tam robotę poderwać? ważne że jest coś nowego w tym grajdole aby rozweselić co niektórych.
KL
KL 18.02.2019, 14:30
nie jest to taki grajdół jak większość mieszkańców o nim myśli. Część lokalnej postkomunistycznej inteligencji, zainteresowana jest byśmy o sobie tak myśleli. Dlaczego - to jest temat na dłuższą wypowiedz.

100 tysięczne miasteczka 100-150 km od Londynu prezentują dużo większą pustkę niż taki Tomaszów. Podliczając ilość wydarzeń kulturalnych, ludzi zaangażowanych prywatnie w robienie coś pro bono, to jest nawet bardzo dobrze. Tam jest tylko konsumpcja, naśladownictwo wzorów podanych przez pop-kulture, nic więcej.

Samo to, że komuś chce się w lokalnym radio przygotowywać program publicystyczny, czy Amazing TV to jest bardzo dużo. U nas grupy teatralne, zespoły muzyczne, istniejąca w sformalizowanej formie każda opcja polityczna...
Wiele osób zna rzeczywistość brytyjską toteż do niej się odnoszę, bo też ją liznąłem. Nie byłem tam w pracy, miałem okazje obserwować takie miasteczno właśnie z obywatelskiej perspektywy.
Tomaszów pod tym względem nie jest taką ciemną dziurą.

Jest wreszcie słoneczny piękny dzień, wyjdźcie - lokalne jęczydu_py zróbcie jakieś ładne zdjęcie miejscu w którym żyjecie, wrzućcie do sieci uwalniając z praw autorskich, tak by ktoś mógł w Polsce sobie wykorzystać. Najprostszy sposób wypływu na rzeczywistość.
Ajdejano
Ajdejano 17.02.2019, 09:06
Jeżeli się pisze o otwarciu jakiejś knajpy, to dlaczego nie można pokazać tej knajpy, a pokazuje się jakiś zespół "z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk" ? Przecież to nie jest portal dla wielbicieli tej porąbanej muzyki "z pogranicza gatunków singer-songwriter" , tylko portal dla takich normalnych np. ulubieńców piwa, lub sety z kiszonym ogórkiem - jak np. ja.
beka z Ajedjano
beka z Ajedjano 18.02.2019, 12:46
najwidoczniej nikogo tutaj nie obchodzisz... znaj swoje miejsce w szeregu. Ciężko wyczuć kto ma bardziej spaczony gust, czy ktoś kto lubi muzę "z pogranicza gatunków singer-songwriter" czy opasły 'Janusz' z brzuchem w białej skarpecie szukający miejsca gdzie się tanio napruć zagryzając ogórem... ale nie ma co płakać takie miejsce a TM też są.

Pozostałe