×

Znamy nową wiceprezydent Tomaszowa

  • 18.02.2019, 18:54 (aktualizacja 18.02.2019 19:17)
  • Mariusz Strzepek
Znamy nową wiceprezydent Tomaszowa
Nowym wiceprezydentem Tomaszowa Mazowieckiego została Izabela Śliwińska. Będzie odpowiadała za kulturę, sport, edukacje i sprawy społeczne. Funkcję zacznie pełnić 1 marca.

W poniedziałek, 18 lutego 2019 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, na której Marcin Witko, prezydent naszego miasta przedstawił nową wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Wiceprezydentem została Izabela Śliwińska, do tej pory pełniąca funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. 

- Od czwartku na stanowisku wiceprezydenta Tomaszowa Mazowieckiego jest wakat. Dzisiaj podpisałem zarządzenie o powołaniu na to stanowisko wiceprezydenta osoby bardzo kompetentnej, doświadczonej, kreatywnej. Zajmie je Pani Izabela Śliwińska, wieloletni dyrektor placówek oświatowych. Przez ostatnie 2 lata prowadziła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim, w tym szkołę na ulicy Stolarskiej, popularną "ósemkę". Osoby, które obserwowały życie tejże szkoły na przestrzeni ostatnich dwóch lat, doskonale wiedzą jak bardzo ta szkoła właśnie się zmieniała. Pani Izabela Śliwińska, jako drugi wiceprezydent będzie miała w zakresie swoich kompetencji bardzo ważny pion który charakteryzuje to, że działalność w nim jest bardzo blisko ludzi. Właściwie w sposób bezpośredni spotyka się ze zwykłymi mieszkańcami miasta, Są to sprawy społeczne i edukacja, ale jest również nie mniej ważne: kultura i sport. Od pani prezydent będę wymagał wielkiej wrażliwości na sprawy ludzi i wierzę w to, że podoła temu zadaniu i z zawsze otwartym sercem, z pomocną dłonią będzie wczuwała się w problemy - powiedział o nowej wiceprezydent Marcin Witko.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Izabela Śliwińska ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w kieleckiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego, a następnie studia podyplomowe z zakresu logopedii na UMCS w Lublinie , wychowania fizycznego i zrządzania w oświacie oraz dydaktyki przedsiębiorczości w Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Posiada 12 letni staż na stanowisku dyrektora szkoły, w tym 10 lat w  Szkole Podstawowej w Chorzęcinie.Od września 2017 roku kierowała Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim.

W prowadzonych przez siebie jednostkach doprowadziła do poprawy infrastruktury m.in. poprzez budowę boiska sportowego wielofunkcyjnego o wraz z oświetleniem przy Szkole Podstawowej w Chorzęcinie. Była również współodpowiedzialna za projekt termomodernizacji finansowany ze środków unijnych. Realizowała też wiele przedsięwzięć wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

77
77 17.03.2019, 13:26
Kochani a ile Nasz Ukochany Tomaszow ma juz mieszkancow?Pomozecie!
Skarbowy
Skarbowy 21.02.2019, 07:19
2000 zł! nagrody dla tego kto poda nazwisko Pawcia kamerzysty. Obstawiam, że nie ma faktury na nauczyciela. Ha,ha,ha Pawciu nauczyciel niech się nauczy od swoich uczniów filmowania na komórce.
RZ
RZ 21.02.2019, 02:04
Prezydent nauczyciel, wiceprezydent nauczyciel, radni nauczyciele, prezesi w spółkach nauczyciele. Chyba mamy ambicje zostać najbardziej wyedukowanym miastem w województwie.
trn
trn 20.02.2019, 18:46
do Pawcio: przykro czytać twój tekst, opierasz swoje zdanie na plotkach. Tak już jest, że nauczyciele często płacą za różne rzeczy z własnej kieszeni i nikogo to nie obchodzi, ale w tym przypadku tak nie było i wiem co mówię. Pani Śliwińska jest właściwym człowiekiem na tym stanowisku, wyjątkowo dobry wybór. Znam tę osobę jako ambitną, kontaktową i pracowitą. A ty Pawcio kręcisz te filmiki i zazdrościsz, bo do szkoły miałeś pod górkę
Szakira
Szakira 20.02.2019, 16:54
Niezłe bzdety tu się wypisuje...portal hejterski. Pani prezydent jeszcze nie weszła do urzędu, a już opluta, zniesławiona, oskarżona. Współczuję. Słyszałam opinię od rodziców, że jest super. Konkretna i bezpośrednia. Wymaga od innych, ale daje też dużo od siebie
Rodzic z SP8
Rodzic z SP8 20.02.2019, 15:52
Ponawiam pytanie(poprzednio nie opublikowano). Kto zostanie nowym dyrektorem Zespołu nr 5?oby obecny Zastępca, który już zna szkolę,a nie znowu ktoś nowy. Nie wiem czy to dobry pomysł takie zmiany w trakcie trwania roku szkolnego? Pani Śliwińska była tu dyrektorką dopiero 1,5 roku i już nowa dyrekcja, poprzednia p.Dyrektor też tylko 2 lata. Takie roszady nie wpływają dobrze na szkołę, jej organizację i społeczność uczniowską
Sb
Sb 20.02.2019, 07:57
Brawo moderator a może PiS-derator. Rezygnuję z NT, dobra zmiana go przejęła. NT zrobił się subiektywny.
TVP Info
TVP Info 26.02.2019, 11:23
Wskaż kiedy był obiektywny :)
Ajdejano
Ajdejano 19.02.2019, 13:05
Ludziska: chyba was porąbało. NIC nie wiecie o tej dziewczynie, a już plujecie. Siedzicie przy tych waszych komputerkach i tak pier..... byle co, czyli to, co wam wasz pustawy móżdżek podrzuci.
Sb
Sb 20.02.2019, 07:47
Jeżeli piszą, to jest coś na rzeczy. Osobiście proponuję tej pani nabrać ogłady i nauczyć się dobrych manier
Dobry po UW
Dobry po UW 19.02.2019, 23:17
A pisałeś "prymusie", że będzie B.. No i co? Takim byłeś prymósem :-)
tak tylko...
tak tylko... 26.02.2019, 15:25
chyba "prymusem"
ateista
ateista 19.02.2019, 14:20
dobrze że Ty wszystko wiesz... na każdy temat
olrajt
olrajt 19.02.2019, 10:26
bardzo ciekawa nominacja. Pani po nauczaniu wczesnoszkolnym i logopedii będzie rozwiązywała konflikt w takiej placówce naukowej jak Muzeum .
trn
trn 18.02.2019, 23:51
wreszcie dobra zmiana
UM
UM 19.02.2019, 09:48
To się okaze!!!
Powodzenia!
Powodzenia! 18.02.2019, 23:18
3,2,1... hejt na Panią Śliwińską start. Szczególnie z klawiatury osoby która w życiu nie podjela żadnej decyzji wykraczającej odpowiedzialnością poza życie swojego kota, za to całe wlasne życie poświęcila ocenianiu innych. Co usłyszymy teraz? Blondynka? Nauczycielka szkółki?

Na stanowisko przychodzi osoba ze środowiska, doświadczona. Moim zdaniem dobra kandydatka, wszystkim proponuję poczekać z ocenami chociaż z dwa lata.
Lutek
Lutek 18.02.2019, 21:53
A co z Panią Szymańską?
Powodzenia 2
Powodzenia 2 18.02.2019, 23:22
Mam nadzieję, że wystartuje do Sejmu. Rozpoznawalna jest i wbrew pozorom, a raczej krzykaczom oceniana nienajgorzej. Do RM dostala się, mogłaby teraz wrócić do Prawa i Sprawiedliwości i z dwójki reprezentować nas w jesiennych wyborach.
Ten co ją zna
Ten co ją zna 19.02.2019, 20:24
NIE Nas ale ciebie
UM