Gminne ferie zimowe w Będkowie

  • 20.02.2019, 12:55 (aktualizacja 23.02.2019, 16:50)
  • Joanna Sztymelska
Gminne ferie zimowe w Będkowie
W tym roku w gminie Będków, z inicjatywy wójta Dariusza Misztala, zorganizowane zostały gminne ferie dla dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Będkowie. Wójt w poprzednich latach, kiedy był radnym Rady Powiatu Tomaszowskiego myślał już, że gdyby zarząd gminą Będków został jemu powierzony, taką imprezę powinien zorganizować.

Zaprosił do udziału wszystkie osoby osoby, które chętne zadeklarowały wsparcie. Zgłosili się nauczyciele za szkoły i przedszkola w Będkowie, przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Rudniku z prezes Danutą Korycką na czele, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rudnika z kierownik Agnieszką Zagórą, a także Monika Golińska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Będkowie.

Gminne ferie trwały tydzień. Rozpoczęły się w poniedziałek, 18 lutego 2019 roku, a zakończyły lutego. Udział wzięło w nich około 80 dzieci ze szkoły i przedszkola w Będkowie. Wszystkie wspaniale się bawiły.

Zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Będkowie w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku, a także na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim. 

W poniedziałek, 18 lutego, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich pojechała do kręgielni, a druga wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w siedzibie WTZ. Kolejnego dnia, zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Będkowie.

Na początek zaprezentował się Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Wystawiona została sztuka "Z teczki profesora Książeczki". Następnie gościem był policjant z psem Keno, specjalistą od wykrywania narkotyków. Na zakończenie tego dnia wszyscy mieli możliwość obejrzeć żółwie wodne, jaszczurki agamy i pająki: tarantulę oraz ptasznika. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały te egzotyczne zwierzęta.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Środa wyglądała podobnie do poniedziałku. Grupa, która była na kręgielni weźmie udział w warsztatach, a te dzieci, które już w warsztatach udział brały, pojechały na kręgielnię. 

W czwartek odbył się prawdziwy bal karnawałowy, na który organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Było malowanie twarzy, stylizacja fryzur, konkurs na najładniejsze przebranie. Bal miał miejsce w Domu Kultury w Będkowie. 

W ostatni dzień zajęcia odbywały się w siedzibie WTZ w Rudniku. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice, babcie i dziadkowie uczestników. Zaplanowano ognisko z pieczonymi kiełbaskami. 

Okazało się, że w Będkowie dzieci wspaniale mogą spędzać wolny czas. Rodzice pytali już teraz, czy podobne zajęcia zostaną zorganizowane też wakacje. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe