×

Higienistki na szkoleniu

  • 21.02.2019, 19:28 (aktualizacja 24.02.2019 11:39)
  • Joanna Sztymelska
Higienistki na szkoleniu
W środę, 20 lutego 2019 roku o godzinie 16.00 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się szkolenie dla słuchaczek kierunku Higienistka Stomatologiczna.

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim po raz kolejny włączył się do Edukacyjnego Programu Szkolnego realizowanego przez Instytut Oral-B & Blend-a-med i rekomendowanego przez Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych oraz Stowarzyszenie Studentów Stomatologii. W szkoleniu udział wzięły słuchaczki I oraz II roku kierunku Higienistka Stomatologiczna. Wykład poprowadziła Joanna Stępień, ekspert kliniczny w Instytucie Oral-B Blend-a-med. Uczestniczki zapoznały się podczas prelekcji z naukowymi faktami stabilizowanego związku cynku i fluoru, najnowszymi technologiami mechanicznej i chemicznej kontroli płytki nazębnej oraz wzięły udział w warsztatach na temat komunikacji z pacjentem.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

"W Tomaszowie Mazowieckim jesteśmy jedyną placówką, kształcącą higienistki stomatologiczne. Współpracujemy z wieloma gabinetami stomatologicznymi. Nasze słuchaczki cieszą się dobrą opinią w mieście. Oral-B gościło w szkole na zaproszenie doktora Tomasza Kiełkowicza, z którym szkoła od lat współpracuje."  - powiedziała Łucja Okońska, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. 
Celem szkolenia jest wskazanie słuchaczom konieczności aktualizowania wiedzy o stosowanych metodach profilaktyki chorób jamy ustnej, lekach i narzędziach oraz podnoszenie jakości kształcenia i umiejętności w zawodzie higienistki stomatologicznej. 


 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe