O nowej "piątce" Kaczyńskiego

  • 25.02.2019, 21:59 (aktualizacja 25.02.2019 22:40)
  • Joanna Sztymelska
Propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości dla Polaków czyli nowa "piątka"…
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 25 lutego 2019 roku, odbyła się konferencja prasowa dotycząca tzw. nowej "piątki" PiS, czyli propozycji rządu przed nadchdzącymi wyborami

Jeszcze w tym roku zostanie wprowadzonych pięć nowych udogodnień, a wśród nic zerowa stawka podatku PIT dla ludzi młodych, do 26 roku życia,  500 złotych także na pierwsze dziecko, trzynasta emerytura, połączenia autobusowe i obniżone koszty pracy. Konferencję zwołał i poprowadził Mariusz Węgrzynowski,  przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS oraz Starosta Tomaszowski.

- To są udogodnienia, które będą w tym roku realizowane. Nie są to czcze słowa. Jak Państwo przyglądacie się Prawu i Sprawiedliwości już rządzi ponad trzy lata w naszym kraju i te wszystkie obietnice, które składało przed wyborami parlamentarnymi, one w znakomitej większości zostały dotrzymane. Więc te wszystkie sprawy socjalne, zarówno związane z młodym pokoleniem jak i starszym, zarówno kwestia związana z obniżeniem wieku emerytalnego. Opozycja mówiła, że się nie uda, że tych pieniędzy nie będzie w tym programie. Te pieniądze proszę Państwa są. Na te programy, które dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość proponuje jest zabezpieczona kwota 40 miliardów złotych i te programy będą wchodziły w życie  - powiedział Mariusz Węgrzynowski. 

W konferencji projekty nowych rozwiązań przedstawili: Barbara Goździk, radna Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Elżbieta Łojszczyk, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Teodora Sowik, radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal, wójt gminy Będków, Adam Iwanicki, radny Rady Powiatu Tomaszowskiego i Jan Balcerek również radny rady Powiatu Tomaszowskiego. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 6.04.2019, 17:36
Czytam te komentarze i podziwiam jak się smarkateria popisuje.
Lebiegi i niemoty, bo nie doczytali, że liberalizm to wyższa formacja komunizmu.
Ajdejano
Ajdejano 7.03.2019, 16:50
Do AC: ale się, k....., zapędziłeś ? Po prostu Ameryka! Pisałeś te swoje marzenia o godzinie 4:47 rano........ Może trza było jeszcze trochę pospać i dać dodatkowy odpoczynek dla mózgu. Może o 8:47 poszłoby Ci lepiej - co? Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu" . Jak mówią nasi wschodni sąsiedzi: pażiwiom - uwidzim !!!
PL
PL 7.03.2019, 20:24
Onuca, a co do meritum to ani me, ani be, ani kukuryku !
AC
AC 7.03.2019, 04:47
MAPY DROGOWE PROGRAMÓW Z #NOWAPIĄTKAPIS

Hashtagi: #NowaPiątkaPiS #NowaArenaProgramowa

• NASZYM CELEM JEST DBANIE O ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA, O RODZINĘ, O SZANSE ŻYCIOWE POLAKÓW I ICH PERSPEKTYWY.

• NASZYM CELEM JEST LEPSZE, ZASOBNE, EUROPEJSKIE ŻYCIE POLAKÓW, ŻYCIE NA POZIOMIE EUROPEJSKIM. Mamy wytyczoną drogę, wiemy, jak tam dojść.

• NOWA PIĄTKA PIS TO PROGRAM PRZEŁOMOWY DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. Dzięki niemu będziemy tworzyć Polskę naszych marzeń. Polska będzie się rozwijać szybciej i będzie krajem jeszcze zasobniejszym, silniejszym, krajem, w którym wszyscy chcą żyć.

• NOWE PROPOZYCJE PROGRAMOWE PIS FINANSOWANE BĘDĄ M.IN. ZE ZMNIEJSZENIA LUKI VAT I CIT. Przykładowo:
 Zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld rocznie.
 Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł.
 Uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz i e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie.
 Uszczelnienie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to 2-3 mld zł rocznie.
 Impuls fiskalny Nowej Piątki to 3-6 mld zł rocznie.

• NOWA PIĄTKA PIS TO:

 RODZINA 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego, warunkiem otrzymania jest złożenie wniosku.

 MŁODZI Brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Ulga obejmie wszystkich pracowników do 26 roku życia, którzy mają umowę o pracę / zlecenie, nie będzie dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą.

 PRACA Obniżenie kosztów pracy. Podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących.

 STARSI I SŁABI Emerytura +. Dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie, wypłata w maju, wypłata również dla osób, które pobierają emerytury cząstkowe.

 INFRASTRUKTURA Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS, gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować.

• BUDŻET PAŃSTWA JEST GOTOWY, BY SFINANSOWAĆ #NOWAPIĄTKAPIS. Nowelizacja budżetu nie będzie potrzeba i wystarczą przesunięcia wewnątrz już obowiązującej ustawy budżetowej.

• ROCZNY KOSZT programu odbudowy lokalnych połączeń autobusowych to ok. 800 mln zł, zwolnień z PIT do 26. roku życia - 2-3 mld zł, wyższych kosztów uzyskania przychodu 7-10 mld zł, Emerytury Plus - 9-10 mld zł, a uzupełnienia programu 500 plus - ok. 18,5 mld zł.

• DOTRZYMUJEMY SŁOWA. TO JEST FUNDAMENT NASZEJ POLITYKI, ŻEBY SŁOWA PRZEKUWAĆ W CZYNY. To nowa jakość, bo nasi poprzednicy wielokrotnie łamali dane Polakom słowa: podwyższyli wiek emerytalny, podwyższyli VAT, zabrali środki z OFE – mimo, że wcześniej obiecywali zupełnie coś innego.

MS
MS 7.03.2019, 20:30
Póki co zniszczyli służbę zdrowia. Brawo! Żadnych pozytywnych zmian systemowych poza pompowania socjalem idiotów
.
. 8.03.2019, 00:04
W Tomaszowie jeszcze nigdy nie jeździły nowe karetki Mercedes Sprinter...
Wczesniej, przed 2014 ale mentalny PiS owiec czyli Kagankiewicz załatwił miastu porządny ośrodek onkologiczna - jako samodzielna jednostka, wchodząca w skład TCZ.
To jest Wasze "zepsuli" Trzydzieści lat nic nie robiliście. Tylko żarcie dyskusja, żarcie i od czasu do czasu jakieś swoje brzydkie i głupie dziecko na stołek wstawic. Większości tak się kojarzycie.
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 8.03.2019, 08:11
Oj same głupstwa. Po pierwsze Kagankiewicz, to żaden mentalny pisowiec. Mentalny pisowiec to narodowy socjalista. Piotrek ani nie jest narodowcem ani socjalistą. był za to wiele lat szefem lokalnych struktur PO i gdyby nie walki owewnętrzne stołki, pewnie byłby tam do dziś. Ośrodek Onkologiczny to prywatna klinika nie wchodząca w skład TCZ. To całkiem odrębny podmiot. Podkreślam: prywatny!. Takie jednostki funkcjonują i prosperują, ponieważ niejaki Arłukowicz wprowadził pakiet onkologiczny, który de facto zniósł limity leczenia chorych w ramach procedur DILO, które teraz w rózny sposób próbują być ograniczane. Warto o leczeniu onkologicznym w Polsce poczytać z fachowych źródeł. Partyjne biuletyny kłamią. Karetki jeździły całkiem nowe. Tyle, że sfinansowane ze środków unijnych a nie własnych powiatu i szpitala (jest róznica?). Program Ewy Kopacz pozwolił oddłużyć szpital w Tomaszowie z 50 milionów zaszłości. Przez ostatnie lata TCZ przynosił zyski, teraz dzięki wprowadzeniu ryczałtów ma wielomilionowe straty. Dostępność do leków jest mniejsza. Wprowadzenie skróconych kolejek do specjalistów to fikcja, sprzedawana na potrzebny medialne. Trzeba siedzieć w środku, by coś wiedzieć, na dany temat. Sytuacja finansowa powiatu jest równie katastrofalna. Oczywiście brzydkie i głupie dzieci PiS też trafiają na stanowiska i stanowią udrękę dla osób z nimi współpracujących. W obecnych propozycjach PiS nie znajdujemy żadnych programów wzmacjaniących służbę zdrowia, żadnhch zmian na tyle istotnych by wpłynęły na sytuację chorych w dłuższej perspektuwie czasu. To samo tyczy niepełnosprawmnych, chociaż cokolwiek drgnęło, bo i tu zmiany zostały skopane i ludzi podzielono na tych lepszych i gorszych.
.
. 8.03.2019, 15:36
1.PK - dla mnie jest. I to bardzo dobrze oczywiście. Gdyby tylko padała dobra propozycja, na pewno przeszedłby.

2.TCZ - na mapach google jest jako jedna całość. Wchodząc tam też nie ma ogrodzeń między szpitalem a nu med.
Jedna instytucja. Jak PZU i Alior. Nie wiem czy się zdecydują, ale nie byłoby dla marki najgorzej gdyby to zaczeło się nazywać PZU Usługi Bankowe, czy jakoś tak. W sumie jedna z niewielu działąjących instytucji finansowych w Polsce. która Polaków nie oszukała."Pewność, zaufanie. Teraz w bankowości"

3.To jest tak jak z placem Kościuszki. Dopóki się nie sypie jest nasz - oczywiście nie powie tego ktoś oficjalnie, ale jeśli może być takie wrażenie to nie rozbijać tej banki. Bo działa pozytywnie.

4. Już przez jakis długi czas mi nie bąblowałeś. To jest przecież zwykły komentarz o małej wadze. Po co wchodzić w dyskusje z takimi absurdami?

Mogę się tylko domyślać, że karzesz mnie za coś. Mnie dotkneły te budy na Piłsudskikego. Jeszcze sobie tłumaczyłem, że może nie działają już, więc no już trudno. Ale trzeci raz specjalnie jechałem autobusem okrężną drogą by popatrzeć na nie. I we wszystkich trzech handel się odbywa. Jedną nawet zrobili tak po waszemu - czyli świeci i błyska jak światła z lotniska. Burger Anuszka czy jakoś tak. Wyrzucicie 3 co najmniej trzy osoby (nie wiem w jakim wieku...), a to już jest real.
Hej wolnorynkowcy od zamykania ludziom RENTOWNYCH miejsc pracy.
Hej wolnorynkowcy od zamykania ludziom RENTOWNYCH miejsc pracy. 8.03.2019, 21:08
Rozmawiałem dziś z gościem z budki Burger Street Anuszka. To jest pracownik najemny, grubo po 50tce. Odesłałem to do tego tekstu.

Nie ma żadnych konsultacji, po prostu ciach wyrzuca się drobny biznes z ulicy, bo jeden pan z innym ponoć ekspertem od drogownictwa, stwierdzili, że źle się skręca z łącznika. Żenujące. Ale możliwe, zdaje sobie z tego sprawę. Po prostu przyjdzie papier, że ma się wynieść i tyle będzie miał do gadania.
Ajdejano
Ajdejano 28.02.2019, 20:52
Już nie pytam - po kiego groma zwoływali tę konferencję jacyś przeciętni szaracy z jakiegoś przeciętnego powiatu ?!?! Chcieli wejść w d... centrali PiS ?!?! To, co oni wygadywali na tej "kunfyryncyi" - ludziska dowiedzieli się od Kaczora - w odpowiedni sposób.
Już nie będę pisał, co mi się w kieszeni otwiera, jak widzę ten areopag tych powiatowych "gwiazd" . Czy w naszym powiecie naprawdę nie ma innych ludzi w PiS-u ?!?!?! L I T O Ś C I !!! Gdzie my jesteśmy ??? Chyba jednak w tej czarnej d... !!!
Panie Antoni Macierewicz - pośle do Sejmu RP z naszego rejonu i V-ce Prezesie PiS: zachęcam do przyjrzenia się tej lokalnej organizacji.
Zawsze głosowałem i będę głosował na PiS, ale jednak - ręce opadają.
Sklepowicz u Marcina Roli - absolutnie fantastyczne pogawędki na You Tube.…
Sklepowicz u Marcina Roli - absolutnie fantastyczne pogawędki na You Tube. Przekonaj się sam/a. 28.02.2019, 11:32
I skończyła się gładka gadka na etapie pytania o dochody. Za dużo masz pod względem tego co formalnie zarabiasz zarabiales. A wiesz co to oznacza?
Edek
Edek 27.02.2019, 16:49


Do Piotra. należy najpierw rozliczyć Wszystkich złodziei z poprzednich 8 lat. A tych oczywiście po upływie kadencji. Rozliczać wszystkich konfiskować mienie całej najbliżsi, ej rodziny i do pudła.
DoPINOKIO
Pytasz jaki przyjaciel powiatu Pan Antoni? A no taki, że podsadzł Pana Węgrzynowskiego na stołeczek starosty. Przecież tak kiepskiego wyniku PIS dawno nie zrobił. Co by nie mówić to największym wygranym jest Pan Witko.
Piotr
Piotr 27.02.2019, 13:37
PiS ma wybór. Przegrać wybory i ponieść odpowiedzialność karną za rozkradanie Polski lub obiecać wszystko, wszystkim i utrzymać się za wszelką cenę u władzy. Ja już wiem co wybiorą. Będą grabić moją Rzeczpospolitą!
Pisnokio
Pisnokio 26.02.2019, 22:36
PINOKIO
Obiecanki cacanki a głupiemu radość.
Nie przekonali mnie. Chcą dzielić nie swoimi pieniędzmi. Stawiają na głosy patologii. O emerytach teraz sobie przypomnieli. Koszt pracy jest większy. Koszt życia jest większy. Nie dziękuję !
A Pan Węgrzynowski już się wytłumaczył dlaczego A.Maciarewicz został przyjacielem powiatu tomaszowskiego ? Dno.
Eryk
Eryk 26.02.2019, 18:52
Msm lepszą dychę, dla uczciwie prsujących.
1 Zlikwidować KRUS, /ubezpieczyć w ZUS _bez dyskryminacji/
2. Rozliczyć dokładnie dopłaty unijne /czy poszły na chawiry iauta, czy na maszyny itp/.
3. Wspierać rolnictwo a nie chłopourzędników, i rola zdopłstą i praca w urzędach.
4. Zlikwidować kartę nauczyciela, zatrudnić na 40 godz. tygodniowo i normalny urlop 26 dni. Jest to kasta, która za nic nie odpowiada/był durny to nie nauczył się/a tłumaczenia że muszą się przygotowywać to tylko źle o nich świadczą. Klepią latami to samo, więc już powinni znać na pamięć.
5.Emerytury bez podatku. Zanim je odprowDzono i naliczone były już opodatkowane.
6 zwiększyć kary i kolega. Gnoje robią co chcą i antypisiory.
7.za dupę alimenciarzy. Dlaczego my płacimy za ni ściągane alimenty.
8.przetrzepać cwaniaków MOPS. Wyciągają kasy od groma nieroby, a praca jest.
Więźniów nie utrzymywać. Niech zarobią na siebie są. I. Nie jeden nie ma tak w domu jak mają w pudle
9.za zdradę narodu polskiego, za szczycie na rodaków/jak Tusk/ trybunał
10.Złodziejom konfiskata mienia dla wszystkich w jednej linii pokrewieństwa
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 3.03.2019, 07:58
Dodałbym jeszcze:
"Za niedowłady umysłowe rodziców dzieci, wnuki i prawnuki do pracy w kamieniołomach albo w stróżówce"
Taki zapis wpisuje się w ogólny sznyt wywodu.
No dobra
No dobra 26.02.2019, 16:15
Schetyna też kolejne 500 + popiera, jako własny pomysł. Niezłe jaja;)
Bąbel
Bąbel 26.02.2019, 13:11
To jakaś porażka...
to że 500+ był wątpliwą inicjatywą, która miała poprawić dzietność w Polsce, od samego początku nie ma do tego wątpliwości. Jak propozycja 500+ na pierwsze dziecko ma wpłynąć na dzietność to już kompletnie tego nie rozumiem, a problem jest realny. Brakuje ludzi do pracy, a rząd dąży do tego, że miejsca te nie będą wypełniane przez Polaków tylko wschodnią, tańszą (z założenia) siłę roboczą. Obniżmy jeszcze wiek emerytalny -> większa dziura na rynku pracy. I nie proszę Pana, Panie Węgrzynowski. Tych pieniędzy nie ma. Te pieniądze co najwyżej pozyskacie od średniej klasy robotniczej w wyższych podatkach. Długi Polski nie wskazują na to, że mamy się dobrze finansowe.
EKONOM
EKONOM 26.02.2019, 16:10
NIEMCY CAŁA ZRESZTĄ EUROPA ZACHODNIA, WIELKA BRYTANIA DZIĘKI TEJ TANIEJ SILE ROBOCZEJ Z INNYCH KRAJÓW ROZWIJA SWE GOSPODARKI. I U NAS TO OD KILKU LAT JEST WIDOCZNE... BO POLSKA GOSPODARKA SIE PRĘŻNIE ROZWIJA. A LUDZI NA ŚWIECIE JEST ZA DUŻO. I CZAS ZMIENIĆ CAŁY ŚWIATOWY SYSTEM EKONOMICZNY I GOSPODARCZY...SKOŃCZYĆ Z CHORYM NAPĘDZANIEM GOSPODAREK PRZEZ WYNISZCZAJĄCY NASZA PLANETĘ KONSUMPCJONIZM!
do ekonoma
do ekonoma 27.02.2019, 07:35
Z ciebie ekonom jak z koziej d..y trąba. Poszukaj w necie ile WB i Niemcy mają na świecie kolonii, które wyzyskują. My też kiedyś w zamierzchłej przeszłości mieliśmy kolonię, ale diabli ją wzięli. I dobrze, przynajmniej w tym aspekcie, mamy czyste sumienie.
Nie podoba mi się jedynie fakt, że z naszego kraju niektóre nacje za wszelką siłę chcą zrobić sobie zagłębie taniej siły roboczej.
Bąbel
Bąbel 26.02.2019, 21:38
Socjalizmem zawiało... jakby zadbać o rymy w Pana wypowiedzi to powstałaby nowa zwrotka Międzynarodówki. DOBRO NARODU NAJWAŻNIEJSZYM CELEM PARTII.

Błagam, urodziłem się w wolnej Polsce i nie mam zamiaru wspierać działań, które mają przywrócić socjalizm.
?
? 8.03.2019, 00:07
I mieszkasz pewnie w bloczku który rodzice dostali od PRLu?
z ryneczku
z ryneczku 26.02.2019, 11:29
Najbardziej kusząca wydanie się 13 emerytura, zwarte szeregi emerytów popierających niegdyś PO czy SLD skłonne są teraz oddać głos, na hojny PIS!
Emeryci ?
Emeryci ? 26.02.2019, 12:52
Nie tylko. Dojdzie jeszcze spora grupa ludzi do 26 r.ż.
Tadzik
Tadzik 26.02.2019, 17:54
Dla rencistów powinna być emerytura od 60 roku życia, ciężko bardzo wyżyć za grosze bedąc kilkanaście lat na rencie.
młody emeryt
młody emeryt 7.03.2019, 16:04
Nie narzekaj Tadzik, Prezes daje dla każdego emeryta i rencisty po 1100 pln. To genialny ruch Prezesa aby utorować drogę do wygranej w kolejnych wyborach.
nie napisałeś
nie napisałeś 8.03.2019, 12:52
że te 1100 zł to jest brutto. Netto, czyli "na rękę" to będzie ca 890 zł.
Halina
Halina 8.03.2019, 08:52
Racja, bo jeżeli prezes nie wygra w kolejnych wyborach, to z programu emeryt plus -zostanie tylko wspomnienie
wyborca
wyborca 8.03.2019, 11:58
Program emeryt plus rozwinie wachlarz kolejnych dotacji;, m.in. pochówek plus z wyprawką pośmiertną. Ale to narazie w planach, bądżmy optymistami bo program rozdawniczy w tym segmencie, rysuje się bardzo imponująco.
:))
:)) 27.02.2019, 07:38
A nie lepiej, aby emerytura była od chwili narodzin do 50 r.ż., a dopiero potem do pracy?
gorszysort
gorszysort 26.02.2019, 09:54
Cyt.z Jacka Kurskiego:Ciemny lud wszystko kupi......Państwo przez pis tak zadłużone jak przez dekadę rządów Edwarda Gierka.Populizm i demagogia aby tylko być u władzy.Nasze dzieci i wnuki będą nas przeklinać że muszą spłacać te wszystkie za niby darmo dawane pieniądze.....ale to chyba kwestia edukacji społeczeństwa.Nie na darmo się mówi że społeczeństwa mnie wykształcone są bardziej podatne na manipulacje.
XYZ
XYZ 4.03.2019, 07:58
A myśmy narzekali gdy spłacaliśmy długi zaciągnięte przez towarzysza Gierka? Na wsi do dnia dzisiejszego płaczą za okresem jego rządów. Ziemia za darmo dla chłopów, zwolnienia i ulgi dla osób z 3 dzieci, wszelkie udogodnienia dla osób wracających z miasta na wieś. A kto za to płacił? Ja, pan, pani - oczywiście mieszkańcy miast.
Ewelina
Ewelina 26.02.2019, 17:10
Gorszy sort przejdzie do lamusa kiedy PIS zdobędzie multum głosów, popatrz gorszy sorcie jaki tłok w Biedronkach a tam zaopatrują się do fullu 500-plusiaki.
Skoro tak, to mam kilka łatwych pytań
Skoro tak, to mam kilka łatwych pytań 26.02.2019, 15:58
wykształcenie rolnicze i ani 1 dzien w tym zawodzie, to odpowiednie pani zdaniem kwalifikacje? I dlaczego z bratem robiliscie studia na jednej uczelni w stosunkowo odleglym miescie? Bliska rodzinei diaspora? Czy mieliscie tam zagwarantowane miejsca niezależnie od wyniku egzaminów wstępnych.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 07:19
Już raz to pisałem, ale się powtórzę: a co dla mnie? Lat trochę ponad 40ci, jednoosobowa działalność gospodarcza, można powiedzieć, że zamożny jestem. I nic nie dostanę? Aaaaa no tak, zapomnialem, tacy jak ja, niegłosujący na PiS mają na to płacić ...
?
? 26.02.2019, 10:10
Na czym ty się dorobiles absolwencie prywatnej szkoły w Nowym Sączu, skoro przez większość życia zawodowego pracowałeś w Urzędzie Miasta?
Podobno
Podobno 26.02.2019, 12:57
Jakub Olczyk swoją edukację zdobył w Kielcach, a nie w Nowym Sączu.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 16:07
Pudło. Kielce też nie :)
.
. 26.02.2019, 15:17
No dobrze gratulacje. Z tym pajacem rektorem rozmawiało się jak z tymi finansistami po Mechaniku teraz. 50% nie zdaje matury z matmy, ale uun doradztwo finansowe prowadzi. Kuuunto przez internet mi otworzy i kredyt weźmie. Matka w wieku 60 lat brała, wszystkiego samemu się dowiadywała, pospłącane. Potrzeba jakichś gnoi do doradztwa. Byznesmeny jednego strzału. Jak ten od Nest Banku. Którzy skończył zanim zaczął.

Dwóch monterów tytaj było0 bo nagle z dnia nadzień przy opłąconych rachynbkach kablówka przestała działać. I tak jak Olczyk - wielki na dwa metry,m łapy wytatułowane, na czapce napis "Pitbull. Terror since 1989" Przychodzi do kilenta do domu takie coś... Trowga.
Chociaż łapy zasłoń.
Vlad_palovnick
Vlad_palovnick 26.02.2019, 18:15
"finansistami po mechaniku"
Mocno bije! :)
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 16:41
A coś z sensem i bez inwektyw?
.
. 1.03.2019, 17:19
z sensem to mozemy zrzucic sie na bilet.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 12:01
Z Nowym Sączem pudło :) Szukaj dalej :)
?
? 26.02.2019, 09:55
W Izraelu jest inaczej?
Eeee "byku"....
Eeee "byku".... 26.02.2019, 08:01
Jesli splodzisz dziecko"byku" to tez sie zalapiesz. A po drugie "byku" w Twoim wieku.....nie wstyd Ci, wyciagac łape po jałmużne?
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 10:12
Mam inny plan i nie zamierzam mieszać do niego niewinnych dzieci :) wystawiam ostatnią fakturę, zamykam działalność i przechodzę na "Zycie na koszt państwa" … MOPSie przybywam po zasiłek :)
Finito
Finito 4.03.2019, 08:06
"tworzę aplikacje o zewnętrzne dofinansowanie (nie piszę, a tworzę, bo każdy projekt jest inny, a wniosek o dotację to nie ankieta, którą się wypełnia); najlepiej idzie mi to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego,"
Szerokie pole do popisu, ale chyba się żniwa skończyły .. i każdy rolnik sam sobie doradza i to za darmo..
https://www.linkedin.com/in/ja…
Ooooo
Ooooo 26.02.2019, 14:16
Znam Cie, bede obserwowal jak Ci idzie na zsilku. Ale mam glebokie przekonanie ze wzorem Ewy od dinozaurow i jej corci nie spelnisz swej obietnicy, bo Wy juz tak macie. Totalnie jestescie na NIE!!!!
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 16:15
Bez przesady. generalnie jestem pozytywnie nastawiony do świata i bardzo często mówię TAK :)
>
> 26.02.2019, 14:05
Nie powinniście w ogóle podatków płacić. Żadnych.

Ale wyjazd z podwórka - 100 zł za 10 km. Wypuścisz jakiś smród z komina - z automatu stówka na leki dla okolicznych mieszkańców bloków, którzy przez was częściej chorują.
Dzieciaczki? Trzy-cztery podbródki w wieku 12-13 lat... Tylko do prywatnych szkół, tych protestanckich a la Sosenka. 8 stówek semestr?

Nie mówiąc już o wyrzucaniu śmieci z domków do publicznych koszy, najczęściej wieczorem w sobotę lub niedziele. By przyoszczędzić. Potem w wychodisz w niedziele przed południem a na chodnikach syf jak po jakimś huraganie. Weekend w weekend. Pełen siaty domowych śmieci. Widać domki już były w mieście. Nasze oświecenie!
L.G.
L.G. 27.02.2019, 09:59
Lepiej do protestanckich szkół wysyłać pociechy a nie do jehowców, dzieci są bardzo radosne i pełne życia
.
. 28.02.2019, 01:03
W Tomaszowie nie wiem, ale w Warszawie licea niepanstwowe nie mają wielu absolwentów którzy dostają się na państwowe dzienne studia. Babka z ogólnopolskiej gazety chciała mnie uderzyc w twarz kiedyś za to :)) Też miałem reprymende od swojego bezpośredniego przełożonego że to kobieta itd. :)) A powiedziałem tylko, że Liceum im. Przymierza Rodzin w Warszawie to dziadowska szkoła dla zamoznejszych katolików. Ze kończą je nie zorientowane w świecie intelektualne kaleki, którym rodzice wszystko dotychczas zapewniali i oni zamierzają na tym jechać do końca życia" Coś takiego. Chociaż nadal się dziwię, bo ta wariatka wpadła w furie. Uchylilem się i no i potem już ją zwyczajnie zwyzywalem :)) B newdze powodu by się nie broic.. Oboje zostaliśmy, ale ona potem odeszła z innych powodów, chociaż oczywiście się ucieszyłem. Katolicy ci nazarci, typu Hołownia, Komorowski  to jet równie duże zagrożenie dla Kościoła co zydowstwo na etapie tworzenia prawa.   Mają kompleks zacofania, więc lajkuja wszystko co aktualnie wydaje im się modne. A zydowstwo był modne przynajmniej od połowy lat 90tych kiedy ja czytam świadomie gazety. Ziemkiewicz mówi, że większość Polaków będzie od tego dochodziła teraz, no ale zobaczymy. Ale wracając, szkoły niepanstwowe są zwykle do ***. W rankingach nawet występują w swih kategoriach, bo wystkie byłyby daleko pod państwowymi.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 3.03.2019, 08:07
Ziemkiewicz! I wszystko jasne!
Prawdziwie "Ziemkiewiczowski risercz" Gratuluję mentora 😎
do >
do > 27.02.2019, 08:01
Weź ty się odstosunkuj od mieszkańców domków jednorodzinnych, którzy od pokoleń mieszkają w tym mieście i inteligencję wyssali z mlekiem matki.
Za wywóz śmieci płacimy co miesiąc taką samą kwotę bez względu na to czy mamy jakieś odpady czy też nie, więc nonsensem byłoby wyrzucać je do miejskich koszy. To raczej nawyk tych jenteligentów spode Rawy czy też Łunewla.
Co do dzieci, to te 3-4 podbródki to wina rodziców czy prywatnej szkoły? "Jedz synku jedz, to zdrowe jedzenie od babci i dziadka", a dzieciątko ledwie się toczy, bo tłuszcz też waży.
A w tej potępianej szkole a la Sosenka, czyli w "Tomaszu", bo tak brzmi aktualna nazwa tej szkoły, płaci się 500 zł/m-c, a nie 800,-
.
. 27.02.2019, 19:32
Lepsze porządne wiejskie pochodzenie, niz być tomaszowskiegi plebsu. W Tomaszowie, jesli przed wojną Twoją rodzina tu mieszkała i jesteście etnicznych Polakami, to najprawdopodobniej byliście drobnymi złodziejami. Tzn pracowaliscie po fabrykach, ale gdyby się bliżej przyjrzeć i weryfikować wszystkie źródła dochodu, również te bezgotowkowego, to można by spokojnie postawić zarzuty prokuratorskie. I dziś i wtedy też. Także plebsie, które coś tam uciulal w taki sposób, szkół żadnych porządniejszych nie pokonczył, bo do tego to już potrzeba trochę moralnej wytrwałości, spokojnie. W połowie jestem spod Rawy jak to piszesz, w połowie stąd. Zdecydowanie ta tomaszowska rodzina, to żaden powód do dumy. Także Tadżykistan, który mieszkając w PRL w domu ponad 300 metrowym, brał stypendium... socjalne na PW. (Na naukowe nie miał szans, kulisy dostania się na PW też nie są jednoznaczne) A jego stara nie ma nawet matury. Ojciec robił eksternistyczne, jak zobaczyli, że moja pochodząca ze wsi zrobiła z pałacem w d. Także spokojnie przedwojenny plebsie. Będziesz mi tu wielopokoleniowym patrycjatem :)) w tak dziadowskim demograficznie mieście wyjeżdżał.
J.Olczyk
J.Olczyk 4.03.2019, 08:13
No cóż. Stare polskie przysłowie mówi, że "chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy". Piszę to z własnej autopsji.
Tatulo zrobił maturę eksternistycznie? Napisz, że uczęszczał na wieczorówkę. No, ale słowo "eksternistycznie" lepiej brzmi. Prawda?
Ścieżka rowerowa-piesza do Grot już oświetlona. Otworzna bez pompy! Po…
Ścieżka rowerowa-piesza do Grot już oświetlona. Otworzna bez pompy! Po prostu. Dali też kilka ławek 4.03.2019, 16:00
Autopsja jest zawsze własną.

PiS zadaje Wam cios (tem całemu środowisku które tworzylo admistracje miasta przez trzydzieści lat marazmu w Tomaszowie), PiS zadae Wam cios każdym GRUNTOWNIE zmodernizowanym skrzyżowaniem, kazda przywrócono ławką w miescie, a gołym okiem widać że co miesiąc,, dosłownie co miesiąc coś przybywa. Wy kojarzyciensie z tymnbrudem (przynajmniej ahem, kilku tygodniowymi śmieciami), przed waszymi prywatnymi posesjami.
do mgr. J.Olczykaa
do mgr. J.Olczykaa 1.03.2019, 00:29
Panie dziedzicu (skoro ja jestem plebs), na dwu morgach i z herbem dwa psy (jeden s.a, a drugi sczy) przeżyłem Hitlera (o ile nie wyjechał do Argentyny jak wieść niesie), Stalina i wszystkich wielkich "przyjaciół" PRL-u ciekaw jestem w jaki sposób zdobyłeś taki majątek. Moja pierwsza praca w latach 60-tych (na studia nie miałem szans bo byłem powojennym półsierotą i w domu się nie przelewało, a na dodatek miałem ciocię w Anglii i byłem niepewnym politycznie) zaraz po maturze, była pracą w Magistracie. Płaca na bardzo niskim poziomie. Uciekłem po 2 miesiącach, ponieważ nie odpowiadała mi atmosfera. Pracując dłużej chyba stałbym się wykolejeńcem, a ja chciałem normalnie pracować i normalnie żyć.
Jeżeli uważasz się za super-hiper wykształciuchem to też masz w swojej historii nauczania szkołę prywatną, na których tak wieszasz psy.

Uniwersytet Łódzki
studia podyplomowe, Wydział Zarządzania, Zarządzanie w Jednostkach Samorządu Terytorialnego
2010 – 2011

Uniwersytet Warszawski
studia podyplomowe, Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych, Akademia Rozwoju Regionalnego
2007 – 2008

Prywatna Wyższa Szkola Biznesu i Administracji w Warszawie
Magister (Mgr), Administracja publiczna
1994 – 1998
do .
do . 28.02.2019, 07:56
"W Tomaszowie, jesli przed wojną Twoją rodzina tu mieszkała i jesteście etnicznych Polakami, to najprawdopodobniej byliście drobnymi złodziejami."
Każdy sądzi wg siebie.
"weryfikować wszystkie źródła dochodu, również te bezgotowkowego, to można by spokojnie postawić zarzuty prokuratorskie."
Dziadek był zawodowym wojskowym (dziadek i babcia też musieli mieć matury, bo nie pozwolono by im się pobrać) i w 1920 r. trzepał ruskich pod Warszawą"
A Twój co robił wtedy? Swoją babą zamiast kuniem pole obrabiał.
"moja pochodząca ze wsi zrobiła (mowa o eksternistycznej maturze) z pałacem w d."
Ciekawe jak się mu ten pałac w du..e zmieścił.
"Tadżykistan, który mieszkając w PRL w domu ponad 300 metrowym, brał stypendium... socjalne na PW."
Chyba tadżyk, a nie Tadżykistan.
Tą maturę to chyba za pół świniaka i kopę jaj uzyskałeś, bo ja bym cię obciął na samym podejściu.
"w tak dziadowskim demograficznie mieście wyjeżdżał. "
Jak takie dziadowskie miasto, to po kiego grzyba tutaj tkwisz?
Szturmem
Szturmem 2.03.2019, 17:10

Komentarz zablokowany

Bez sensu jest ten komentarz, Jest osobisty i nie ma związku z artykułem

¬
¬ 27.02.2019, 19:09
Heh :)) To jeszcze lepiej na miesiąc 5 stów. Potem są jaja bo na studia też lądują u prywaciarzy :)) A do roboty albo u starego, który jeszcze w PRLu zachachmecil, albo na urząd przez starego załatwiony.
Maniek
Maniek 27.02.2019, 20:18
A to jakaś ujma studiować u prywaciarza ? Co Cię interesuje ile kto komu płaci za edukację ? Z Twoich pieniędzy płacą ? Pomijam już fakt, że dzieci z tej szkoły zdają bardzo dobrze egzaminy państwowe oceniane przez ludzi z zewnątrz a wolnych miejsc w tej szkole czy przedszkolu brak.
do Mańka
do Mańka 28.02.2019, 23:38
Przed wojną studiować w prywatnej szkole było prestiżem, a nie degradacją.
W "Tomaszu" dzieci uczą się uczą się w warunkach zbliżonych do ideału, a nie tak jak co niektórzy w warunkach fatalnych (WF na korytarzu). W wakacje zbudowano nową salę gimnastyczną i powoli szkoła się rozwija. Nie od razu Kraków zbudowano.W programie dzieciaki mają trzy obce języki - angielski, niemiecki i hiszpański. Pokażcie mi szkołę państwowa z takim zakresem. Kadra nauczycielska na wysokim poziomie. Dzieci nie są pozbawione opieki i każde wyjście ucznia z terenie szkoły jest przez nauczyciela-opiekuna natychmiast monitorowane i taki delikwent musi się tłumaczyć gdzie i w jakim celu się udaje w czasie długiej przerwy. Dzieciaki do tego stopnia są starannie wychowane przypadkowo widziałem jak uczennice zainteresowały się starszą osobą, która przysiadła z zakupami na ławce, czy wszystko jest w porządku i czy nie potrzebuje jakiejś pomocy. O żadnych kłótniach, czy też ustawkach po zajęciach. nie ma mowy. Wszyscy grzecznie i po pańsku opuszczają teren szkoły.
Tak, że co niektórzy wyjeżdżają z krytyką tej szkoły nie mając nawet pojęcia jaka jest i na jakim poziomie działa ta szkoła.
dlugo z przodu, dlugo z tylu i wąsy na przedzie
dlugo z przodu, dlugo z tylu i wąsy na przedzie 1.03.2019, 15:46
ciekaw jestem czy "Manka" syn studiuje na prywatnej? Co? "Maniek"? A i sam "Maniek" studiowales prywatnie? Bo juz miales wybor. W Lodzi prywaciarze iuz byli.
Liberalizm: zabierać, karać, nadzorować
Liberalizm: zabierać, karać, nadzorować 27.02.2019, 22:29
@Maniek, w PRLu miałbyś miejsce i to jeszcze 2daniowy obiad za 2 grosze. Tłumacz sobie rzeczywistość rozmaicie, byle nie wpadać w pesymizm, ale twarde dane mówią bezlitośnie: było i nie ma. Ten żłobek przy Strzeleckiej prywaciarzowi w połowie sprzedano... Heh :( Za duży był, a teraz miejsc brakuje? To samo się szykuje z budynkiem SM przodownik przy Panfil, w którym już zlikwidowano pomieszczenia kulturalne dla mieszkańców. Bo po co? Lepiej prywaciarz zaprzyjaźniony pewnie niech sobie coś prowadzi. Lokali pod wynajem brakuje? Nie, tylko tutaj płaci symbolicznie. Ze zabrano sale gimnastyczna dwóm dużym osiedlom? A co to ich obchodzi? Plebs nie pije piwo po klatkach. A potem do więzień.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 26.02.2019, 16:14
Czuje się wywołany do tablicy. Domek ogrzewam olejem od jego wybudowania. Dziecko posyłam na dodatkowe zajęcia ruchowe 2 razy w tygodniu plus obozy sportowe w wakacje. Chodzi do szkoły publicznej i jest bardzo zadowolone (ja z tej szkoły też), a w prywatnej nawet przez chwile nie było. Śmieci segreguję, a pojemnik z odpadami zmieszanymi wystawiam co dwa tygodnie przed dom. Nawet wszystkich domowników mam w deklaracji wpisanych. I ta uczciwość bokiem mi już zaczyna wychodzić ...
Maja
Maja 4.03.2019, 08:17
"wszystkich domowników mam w deklaracji wpisanych."
Psa też, bo to też domownik.
Żadnych związków rodzinnio/towarzyskich z PiSem, ale z całego serca popieram
Żadnych związków rodzinnio/towarzyskich z PiSem, ale z całego serca popieram 27.02.2019, 22:09
@Jakub Olczyk, masz 40 lat, domek z instalacją olejowa, a za sobą - co przecież żadna tajemnica, bo sam o tym pisałeś, za sobą pracę głównie Urzędzie Miasta... Za czasów sprzed PiS, by było jasne bo tak ich teraz oskarzcie o Bizancjum. Sprzed PiS.

Byś nie miał potem pretensji do "nacjonalistów-czarnosetnikow którym mezuza przeszkadza na drzwiach", ja tego nie zrobię, ale oni sami mogą zwyczajnie czytać. Skarbowka wszczyna postępowania a podstawie "doniesień prasowych" Skąd masz taki majątek? Z zarobków w UM tyle nie wychodzi. Chwalisz się więc pytam.
Popieram
Popieram 28.02.2019, 08:00
Należy bliżej się przyjrzeć i weryfikować wszystkie źródła dochodu, również te bezgotowkowego, to można by spokojnie postawić zarzuty prokuratorskie.
Piotr
Piotr 27.02.2019, 13:34
Jakub wpadłeś w brudne ręce trolli. To frustraci co w życiu nic nie osiągnęli a w polityce odstawieni zostali na boczny tor. Życiowe przegrywy mogą tu ujadać.
do Piotra
do Piotra 28.02.2019, 08:04
"w polityce odstawieni zostali na boczny tor. Życiowe przegrywy mogą tu ujadać. "
Nie kążdy się w szambo pcha.
Lepiej żyć spokojnie i uczciwie. Ile przekrętów ostatnio PIS ujawniła i to właśnie popełnianych przez ludzi z tzw. polytyki?
DO Piotra
DO Piotra 27.02.2019, 19:34
Dlaczego nie wyszło z Nest bankiem skoro podwarszawskich Ząbkach takie oddziały lokalni chłopi stawiają w blaszakach z szybami w ogródku na własnej posesji. Tutaj centrum miasta... Kto to komu wytyka frustracje :))
Piotr
Piotr 3.03.2019, 15:17
A może stań przed lustrem i zadaj sobie pytanie dlaczego nie masz firmy, nie potrafisz osiągnąć sukcesu i wszystko czego dotkniesz rozlatuje się ;)
AL
AL 3.03.2019, 20:37
Dlaczego mam mieć firmę?

W Polsce to jest synonim upokorzenia gdy pracodawca nie chce płacić ZUSu, to wymusza na pracowniku otworseniendzialanosvi gospodarczej. Nawet operatorzy wózków widłowych w łódzkich magazynach, którzy codziennie jezdza bladym świtem tam z Tomaszowa, mają jednoosobowe działalności gospodarcze.

Nic nie mówiłeś Piotrek w kampanii o swoim wykształceniu, jaką szkole średnia kończyłas. Dla mnie to oznacza jedno: Mechanik / samochodowa, ewentualnie I LO.
A wtedy specjalnie się nie dziwię, że nie wspominałeś.

Ludzie porządnie wykształceni nie mają z reguły problemów z zatrudnieniem, nie muszą "tworzyć" żadnych bida-firm. Po prostu pracują na godnych warunkach w wiekszych przedsiębiorstwach lub w budżetowce. O 15 kończysz masz czas na swoje życie. Praca nie jest na pewno najistotniejszą częścią życia. To tylko pieniądze. Ale holota szarpie się, rzuca, otwiera firmy krzaki, wszystko podporządkować zdobyciu 5 zł. Stąd potem demonstracyjna konsumpcja. Dla człowieka odrobinę wrażliwego to co widać na ulicach Tomaszowa jest dramatem. Tak fatalnie, w olbrzymie loga Adidas, Nike nie uirali se ludzie ngdy przedtem.
karol
karol 26.02.2019, 07:10
jak ma wyglądać obniżenie kosztokosztów wpracy ?
vlad_palovnick
vlad_palovnick 26.02.2019, 11:15
Poprzez podwyższenie podatków dla przedsiębiorców i odbieranie kasy tym , którym jeszcze jej zostało. PIS nie ma swoich pieniędzy, ma tylko takie które zabierze innym-wyłącznie takim którzy i tak na nich nie zagłosują, albo tym których jest na tyle mało, że ich głosy są nieistotne. Dlatego w czasach tak mocno głoszonego dobrobytu, matki dzieci niepełnosprawnych nadal nie dostaną zasiłków, bo jest ich za mało. Matek z czworgiem dzieci łasych na 500 plus i należną im z tytułu licznych porodów emeryturę, można przypuszczać że będzie masa. Taki misterny plan-przed każdymi wyborami dawać łapówki za głosy. Oczywiście łapówki nie ze swoich pieniędzy. Tłuszcza odwdzięczy się przy urnach. Miszcze.....

Pozostałe