×

Proszą o pomoc

  • 28.02.2019, 11:04
  • Mariusz Strzepek
Proszą o pomoc
Piszę do Państwa ponieważ moja cierpliwość dobiegła końca. Interwencje Straży Miejskiej nic nie uczą, prośby również nic nie dają...

Mieszkancy mojego bloku jak i przyjezdni goście parkują swoje samochody na pasie zieleni tzn. kiedyś był to pas zieleni. Teraz ludzie zrobili sobie z niego parking. Ja rozumiem, że mało jest miejsc parkingowych i ciężko niekiedy znaleźć miejsce aby zaparkować swoj samochód, ale pas zieleni nie jest odpowiednim miejscem do tego celu.

obuwie dla dzieci
obuwie dla dzieci
obuwie dla dzieci

Moze trzeba zaparkować samochód dalej i przespacerować się kilka kroków do klatki schodowej a nie stawać gdzie popadnie.

Teren ten mial byc ozdobą natomiast w tej chwili szpeci.

Niewiem czy skierowałam swoje odczucia do odpowiedniej osoby ale przesylam kilka zdjęć i prosilabym o ich publikację. Może sila Internetu zawstydzi i nauczy właścicieli aut gdzie powinno się parkować.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mar
Mar Wczoraj, 07:51
Podobnie wygląda Warszawska tam gdzie nie ma zatoczek, wszystkie miejsca zieleni są zniszczone przez samochody tam parkujące. Jedyne rozwiązanie to słupki, żeby nie dało się tam wjechać.
J.....
J..... 6.03.2019, 23:23
Nawiązując do artykułu chciałbym zapytać czy na placu Kościuszki przy starym sądzie jest parking ?,bo z tego co mi wiadomo to nie ma tam żadnego znaku informującego o miejscach parkingowych , a kierowcy nagminnie stawiają tam swoje samochody przy ławeczkach ,a nowa kostka brukowa od wycieków wygląda jak wygląda.
Gdzie jest Straż Miejska?Rozumiem dostawy do pobliskich sklepów ,ale samochody stoją tam godzinami i nikt nie widzi tego jak nasz nowy Plac Kościuszki niszczeje.
.
. 7.03.2019, 23:43
I wieczne plamy po oleju na całkiem owym chodniku. Masz rację. Zamknięte to powinno być dla prywatnych samochodow w ogóle.
Jaaa
Jaaa 5.03.2019, 16:52
Ludzie.... co wy prawo jazy na aliexpres kupiliście??? Po to jest parking aby na nin parkować! Po to jest chodnik aby po nim chodzić! A trawnik jest po to aby rosla na nim trawa! A nie wyjeżdżone kołami błoto..... każde miejsce ma swoje przeznaczenie.... nie pozdrawiam tych którzy są zwolennikami parkowania czy na "pasie zieleni" czy na chodniku bo czasami tak sie zdarza, że auto zajmuję cały chodnik a pieszy ma fruwać i omijać takiego Janusza. Widzę też, że krytyka boli co niektórych..... ciężko taką przyjąć prawda? Nie potrzebujecie maści na ból dup*?
Kristof
Kristof 5.03.2019, 10:48
Odezwali się wyborcy PiS, jakie to Polskie że Janusze i Grażyny ujadają że sąsiad kupił sobie nowsze auto, a jak ma dwa to już trzeba donosić i szukać dziury w całym. Zajmijcie się sobą i swoim lipnym życiem.
Życie w Tomaszowie: 5-19 warkot, smród spalin 19-1 w nocy smog z domków…
Życie w Tomaszowie: 5-19 warkot, smród spalin 19-1 w nocy smog z domków jednorodzinnych :( 4.03.2019, 16:31
Powiedzmy sobie wprost: jesli dojdzie do tego ( bo na razie tak jeszcze nie jest i proszę mi tu nic nie persfadowac, bo akurat na ten temat znam twarde dane), jeśli dojdzie do tego, że na blokowiskach jedno mieszkanie będzie równać się jednemu samochodowi, nie znajdziemy żadnej przestrzeni by te auta pomieścić.

Miasto dało bezpłatna komunikację, nowe autobusy, możemy dyskutować na temat przebiegu tras i lokalizacji przystanków, ale bez ograniczeń dla samochodów prywatnych, bez mówiąc otwartym tekstem szykan dla kierowców, jako miasto nie pojedziemy dalej.

Ilość prywatnych aut (parkujacych często 5 metrów od okien śpiących ludzi, kierowcy nie wylaczajacy silnika przez 5-10 czasem 20 minut na przykład zimą), rozjezdzanie wszystkiego co się da, coraz częstsze potracenia najczęściej osób starszych, powodują, że życie w tym mieście jest koszmarem. I to nie porównując wiejskiej sielanki, a mieszkanie na 9 piętrze na warszawskim blokowisku i korzystaniu na codzień tam z roweru / komunikacji miejskiej. Tam jest po prostu ciszej, poza centrum, wśród bloków nie ma takiego hałasu w nocy, smrdu spalin, nerwów wywolywanych pracującym silnikiem.

Apeluje do osób mądrzejszych, nie zakompleksionych, róbmy wszystko by sabotowa c prywatne motoryzacje w naszym mieście. Utrudniajmy legislacja na poziomie RM i Starostwa.
Dowciapniś
Dowciapniś 4.03.2019, 07:45
Najlepiej by było, aby można było parkować samochód na klatce pod własnymi drzwiami i byłoby fajnie tak wyjść z mieszkania wprost do samochodu., bo nie potrzeba by było . Wtedy nie byłoby problemu nikt by samochodu nie ukradł i miejsce zawsze byłoby wolne.
Proponuję, aby poszerzyć klatki schodowe, albo zainstalować specjalny dźwig, którym można by było dotrzeć samochodem na własne piętro.
 ZloParkujeNaZieleni
ZloParkujeNaZieleni 3.03.2019, 17:59
Raczej nie zawstydzi :) Drzewka proszę zasadzić będzie spokój :) Dobrze że Pani plotek w oknie na parterze to chodzisz tam nie będzie parkowanie :) ogrodzić i będzie z głowy... :) PS. Słaba rozdzielczość aparatu :)
heheh
heheh 1.03.2019, 20:03
To nie jest pas zieleni, to jest klepisko.
ff
ff 6.03.2019, 23:09
Bo zniszczyłeś samochodem
Marian
Marian 1.03.2019, 14:00
Pas zieleni z psimi...kupami bedzie lepszy?
do Mariana
do Mariana 7.03.2019, 08:42
Jak twój pies się załatwia na tym pasie to tak jest. Może powie mi ktoś po co komuś jest potrzebny pies w blokach, który szczeka i wyje w czasie, gdy jego właściciele są w pracy?
No może chyba, że trzyma się w łazience jakiś "liwentarz".
lokator
lokator 7.03.2019, 16:57
Jeżeli pies narobi to da się to znieść ale tam było kupsko raczej od człowieka, ludzie do świń się upodabniają gdzie się da to narżnie taki i pojdzie dalej, eh.
Janina z siódmego piętra
Janina z siódmego piętra 7.03.2019, 20:41
takie zdażenie należy zgłosić do stróżów porządku publicznego, namierzą zbytnika i sowicie ukażą że popamięta do końca swego marnego padołu
ff
ff 6.03.2019, 23:10
Tak. Są chodniki blisko, więc ludzie muszą tam wchodzić i nie ubrudzą butów. A klepisko nawet estetycznie zniechęca do życia.
ksiądz Proboszcz
ksiądz Proboszcz 28.02.2019, 22:45
Niech zwiększą lepiej ilość miejsc parkingowych iż jest taka możliwość teraz samochód to chleb powszedni a miejsc coraz mniej parę Pamiętam że parę lat temu jeszcze było sporo wolnych miejsc a na ulicy odrazu pod wieżowcem ciężko było spotkać auto
tomaszN
tomaszN 28.02.2019, 19:03
zróbcie zrzutkę, kupcie drewniany płotek jak w latach 90., w środku zasadźcie trawę i kwiaty :) i parkowanie się skończy, a spółdzielnia nie będzie miała raczej nic przeciwko
Iga
Iga 28.02.2019, 17:25
Podanie do spółdzielni zeby postawili slupki :)
Lokatorzy
Lokatorzy 28.02.2019, 19:00
Jest już złożone dawno :)
olaboga
olaboga 28.02.2019, 15:34
Kiedy skończy się cyrk z rondem na Św. Antoniego?
PiS zasypuje podziały. Patrzcie na czyny nie szczucie totalsów.
PiS zasypuje podziały. Patrzcie na czyny nie szczucie totalsów. 6.03.2019, 23:14
nic się złego nie dzieje, kończą pracę. Za PO przez 30 lat, takie ronda budowane były dużo dłużej. PiS puścił kierowców jak Warszawską mimo, że formalnie była jeszcze placem budowy. Trzeba mieć to społeczne wyczucie.

Cyrk? Jaki cyrk? Że musisz zwolnić przed Orlenem, bo jest tablica? Jeszcze ani razu nie widziałem Policji, a jestem teraz non stop i codziennie tam chodzę po papierosty. W sensie na Orlenem.

Widocznie był telefon z miasta do policyjnej góry w mieście, by odpuścili kontrole tutaj, no i człowiek człowiekowi poszedł na rękę.
cyk
cyk 28.02.2019, 15:10
warszwask przed wiezowcem
Lakiernik
Lakiernik 28.02.2019, 15:01
Kilka dni temu w telewizji pokazywali panią, która źle zaparkowane samochody oznaczała 7 calowym goździem. Później SM może łatwo ustalić, kto zaparkował żle.
Ja
Ja 28.02.2019, 13:30
Wieżowiec przy BP
Jaaaa
Jaaaa 28.02.2019, 13:25
Masz samochód? Pewnie nie.. Może ludzie którzy tam parkują wracający z pracy po 22 nie mają gdzie stanąć dlatego tak parkują. Zawsze musi się znaleźć jakas osoba której nagle przeszkadza że auto zaparkowano na '' pasie zieleni,,.
Ja
Ja 28.02.2019, 16:36
Oooo widzę że wywołałam "gównoburzę".... Tak sie składa, że posiadam auto i parkuję je tam gdzie jest do tego wyznaczone miejsce, jeżeli takiego nie ma to parkuję dalej od miejsca zamieszkania i nie mam z tym problemu aby ruszyć swoją d*** i przespacerować się. Niedługo będą wyjeżdżać do klatki bo ciężko sie kawałek przejść..... A jeżeli ciężko Ci znaleźć miejsce to zacznij jeździć rowerem to nie bedzie problemu... A po trzecie mało miejsc parkingowych?! Zgłoś to.... PAS ZIELENI NIE JEST MIEJSCEM PARKINGOWYM!
Pozdrawiam 😄
Lokator
Lokator 28.02.2019, 16:31
Chciałabym zaznaczyć że również mieszkam w tym wieżowcu i bez problemu znajduje miejsce o 22:00, 6:00 czy 2:00. Wystarczy się rozejrzeć i przejechać przez parking. A z tego co rozmawiałam z autorem zdjęcie zostało zrobione w niedzielę do południa, gdzie miejsca jest do bólu :) I nawiązując do komentarza, nie "nagle" a od zawsze to był problem mieszkańców wieżowca, ponieważ po pasie zieleni został pas ale błota i piachu 🤭. Pomijam fakt że właściciel owego auta parkuje pod 3 klatka, gdzie mieszka (lub odwiedza) klatkę pierwszą? Tam też były wolne podjazdy w tym czasie. Warto przemyśleć sytuację niż wysuwac pochopnie wnioski i ślepo bronić kogoś nie widząc realiów jakie panują przy ul. Dzieci Polskich :)
ZloPakujeNaZieleni
ZloPakujeNaZieleni 3.03.2019, 18:32
Człowieku ty myślisz co pier***** za głupoty ?! To że na jakimś klepisku stanął samochód to źle ale jak stanę na podjeździe do klatki i zablokuje dostęp np. Karetki pogotowia na podjazd pod klatkę to gitara?! Macie nawalone pod tymi deklami ... Dzisiaj o 22 jestem pod tym miejscem . Pokaż mi jeden z drugim wolne miejsce na parkingu?!
Ja
Ja 5.03.2019, 16:57
Człowieku....a kto powiedział o blokowaniu podjazdu? Nie umiesz znaleźć miejsca- twój problem. Zacznoj poruszac sie na pieszo lub rowerem.... srojaki na rowery stoja i miejsce napewno sie znajdzie 😃
?
? 6.03.2019, 23:16
Może powiedzmy sobie wprost, taki slogan: kto mieszka w obrębie komunikacji miejskiej w TM, a jeździ autem jest burakiem 1,2,3! Fajny?
ateista
ateista 7.03.2019, 12:12
Buraka to masz zamiast mózgu. Potrafisz sobie wyobrazić, ze nie wszyscy pracują w tym grajdole, tylko czasem dojeżdżają do pracy 50 czy 100km?
Kierownik
Kierownik 28.02.2019, 12:21
A gdzie to dokładnie jest.

Pozostałe