Starosta nagrodził najlepsze tomaszowskie szkoły

  • 03.03.2019, 12:13 (aktualizacja 03.03.2019, 12:27)
  • Joanna Sztymelska
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 28 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbyła się V sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przed sesją zostały nagrodzone najlepsze szkoły naszego powiatu, które znalazły się w rankingu prowadzonym przez Portal Edukacyjny "Perspektywy".

Udział w sesji wzięli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy: II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego i Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica. 

10 stycznia 2019 roku zostały ogłoszone wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2019". Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję. Wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje na ten temat dostarcza im pięć rankingów, w tym dwa: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019, Ranking Techników 2019 oraz  trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe. 

Kryteria Rankingu Liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych i wyniki z przedmiotów zawodowych.

Do sporządzenia rankingów wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Wszystkie rankingi obejmujące ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym "Perspektywy".

Wśród najlepszych szkół w Polsce znalazły się trzy prowadzone przez powiat tomaszowski. Jest to II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim i szkoła ta zdobyła tytuł Złotej szkoły. I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego zdobyło tytuł Srebrnej szkoły. Technikum nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim znalazło się w gronie najlepszych techników województwa łódzkiego, jako jedyne z naszych szkół zawodowych.

To bez wątpienia sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz samorządowych i oświatowych, dbających o dobre wyniki szkół. 

Nagrody, listy gratulacyjne i upominki  wręczali: Mariusz Węgrzynowski, starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk, przewodnicząca Rady Powiatu i Leon Karwat, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

 


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 04.03.2019, 16:12
Ci nasi lokalni, samorządowi notable: Węgrzynowski, Bąk, Karwat...... Umieram z mojej parszywej ciekawości - jakie oni szkoły pokończyli.
Myślę, że oczywiście, nie doczekam się tej informacji. Bo - niby kto miałby mi tę informację tutaj podać ?! Przecież nie Admin, a zwłaszcza - nie zainteresowani. Ci zainteresowani - to przecież lokalne osoby publiczne. I w związku z tym, my - ich wyborcy, chyba powinniśmy takie informacje wiedzieć.
No, ale: nie wymagajmy od tych "nieskazitelnych" zbyt wiele !!!
Załapali się na te lokalne stołki - i fajno jest: no nie ?!?!
>
> 04.03.2019, 20:06
Jakich by nie pokończyli, zmiany przemawiają za nimi. W ciągu zaledwie 4 lat zrobili więcej niż postkomuniści przez 30 lat.
Absolwent
Absolwent 03.03.2019, 20:08
II LO miejsce w 2 setce
I LO miejsce w 5 setce
Szanowni Panstwo naprawde nie ma powodow do swietowania.Nieustanne chwalenie sie wysokimi lokatami to jakies nieporozumienie.Nie mozna wciaz zyc przeszloscia i "snami o potedze" w przypadku II LO, bo I LO nigdy szkołą topowa nie byla. Oswiata w TM ruszyła... Z zazenowaniem obserwuje przedstawicieli wladz oswiatowych i nie tylko uczestniczacych w studniowkach...
Więcej olimpiad mnie rozrywki w szkole!
Więcej olimpiad mnie rozrywki w szkole! 04.03.2019, 16:08
Właśnie dobrze. Nagrody są symboliczne, a Starostwo dało do zrozumienia belfrom, że ten ranking jest ważniejszy od jakichś rozrywkowych eventow którymi, szczególnie I LO lubilo do tej pory się chwalić. Wylot z "Perspektyw" moim zdaniem powinien skutkować zmiana dyrektora. Na szczęście w tym roku awansowali. Jest jeden ogólnopolski ranking zestawiajacy jednak wiarygodne dane zewnętrzne, ocyzelowane że szkolnego PRu,.
Lizus
Lizus 04.03.2019, 08:45
Ja opracowałem grafik uczniów, którzy zabawiali "przedszkolankę" na studniówce. Bingo. Mój kolega tego nie zrobił ..... Wiecie, jak teraz jest "nagradzany" ..... :-D
Riko
Riko 03.03.2019, 16:52
Ruszyła? Gdzie? Dokąd? Jakiś konkretny wynik? Która setka w Polsce?
Jestem u siebie. W Polsce. Jakiś problem?
Jestem u siebie. W Polsce. Jakiś problem? 03.03.2019, 15:12
Za PiSu oświata wyraźnie ruszyła w Tomaszowie. Tle było gróźb że strony postkminostow, że dojdzie do zapaści, a ranking mówi coś zupełnie odwrotnego.

Pozostałe