Talenty odkryte niespodziewanie

  • 06.03.2019, 16:32 (aktualizacja 06.03.2019, 20:37)
  • Joanna Sztymelska
Wernisaż wystawy "Kobieta" w filii MOK Miejskiego Centrum Kultury
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 4 marca 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy „Kobieta”. Wystawa składa się z prac plastycznych autorstwa Urszuli Wojciechowskiej i fotografii Krystyny Stawińskiej.

Wernisaż rozpoczął się monodramem „Walerka” w wykonaniu Elżbiety Ołubek, w reżyserii Elżbiety Jakóbczyk. Wszystkie panie należą do Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie uświetnił występ Agnieszki Dąbrowskiej, która zaśpiewała kilka piosenek, których bohaterkami także były kobiety.  Wystawę można oglądać w godzinach pracy filii MOK Miejskiego Centrum Kultury do 5 kwietnia 2019 roku.

- Dzisiejsze wydarzenie kulturalne  zostało zorganizowane w takim oczywistym partnerstwie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, albowiem obydwie panie, które dzisiaj wystawiają swoje prace artystyczne są członkiniami TUTW. Natomiast monodram wystawiony przez panią Elę Ołubek, która uczęszcza na zajęcia sekcji teatralnej MOK. Jest to wydarzenie, które powstało w wyniku dobrej klimatycznej współpracy - mówi prezes Krystyna Wilk. 

Prezeska podkreśla, że obie prezentujące swoje prace członkinie stowarzyszenia nigdy wcześniej nie zajmowały się twórczością artystyczną, która dzisiaj jest ich pasją.

Malarstwem zajmuję się zupełnie amatorsko. Lubię przede wszystkim malarstwo olejne i malowac kobiety. Uczestniczę w warsztatach plastycznych, które prowadzi z nami pani Bożenka Gajda. - opowiada Urszula Wojciechowska z TUTW.

- Intersuję się przyrodą i naturą. Pierwszy raz na tę wystawę robiłam zdjęcia portretowe. Czy będę tworzyć portrety w przyszłości tego nie wiem. Na co dzień prowadzę profil Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Facebooku, gdzie można zobaczyć wiele moich fotografii, ponieważ uwieczniam wszystkie nasze imprezy i wydarzenia-  opowiada fotografka amatorka Krystyna Stawińska

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe