×

"Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej"

  • 11.03.2019, 16:33 (aktualizacja 11.03.2019 20:35)
  • Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
"Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej"
Miejskie Centrum Kultury zaprasza 20 marca o godz. 18 do filii DOK przy ul. Gminnej 37/39 na spotkanie z cyklu „Wieczory ze sztuką”. W programie środowego wieczoru zaplanowano wernisaż wystawy fotografii kościołów drewnianych autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego. O początkach kościoła drewnianego Św. Marcina w dzielnicy Białobrzegi opowie Jarosław Pązik. Akcentem muzycznym wzbogacą spotkanie uczestnicy zajęć MCK.

Ideą cyklu jest prezentowanie pasji i twórczości osób o różnych zainteresowaniach. Po raz kolejny na wystawie w białobrzeskiej filii zaprezentuje swoje prace, tomaszowianin Zygmunt Dziedziński, pasjonat lokalnej historii, turystyki rowerowej, fotografii, członek Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem będą to drewniane budowle sakralne sfotografowane przez autora w trakcie wyjazdów turystycznych po ziemi łódzkiej.

Gościem reprezentującym dzielnicę Białobrzegi będzie regionalista Jarosław Pązik, prezes Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego "Dla Białobrzegów", kierownik filii MCK Podziemna Trasa Turystyczna "Groty Nagórzyckie", który przygotuje i przedstawi prezentację na temat historii lokalnego kościoła. 

Wstęp na spotkanie jest nieodpłatny.

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe