×

Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8

  • 12.03.2019, 10:17 (aktualizacja 12.03.2019 20:50)
  • siudzinska_lucyna
Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole również od kilku lat odbywają się apele, podczas których organizatorzy przypominają o zasadach właściwego korzystania z Internetu.

W tym roku uczynili to uczniowie klasy Vc i VIII b. Przedstawiali oni scenki promujące bezpieczne zachowania w sieci, zaprezentowali też twórczość uczniowską. Warto dodać, że wszystkie klasy dużo  wcześniej podjęły aktywność w tym temacie. Młodsi pisali wiersze i przygotowywali plakaty, starsi uczniowie nagrywali  krótkie filmy przestrzegające przed lekkomyślnymi i często naiwnymi zachowaniami w sieci. Nad sprawnym przebiegiem apelu czuwały panie: Adrianna Adamska- Mundzia i Joanna Piechna.

Wierzymy, że uczniowie opuścili salę gimnastyczną z przeświadczeniem, że Internet to tylko narzędzie…tak naprawdę najważniejsze są te prawdziwe, pozytywne relacje, które można stworzyć w realnym świecie.

Ponieważ apel odbył się 8 marca, samorząd uczniowski zadbał o upominki i piękne życzenia dla wszystkich kobiet. Zespół wokalny przygotowany przez pana Marcina Sakturę zaintonował uroczyste „Sto lat”.

siudzinska_lucyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe