×

Znalazł, zapłacił... będzie miał problemy

  • 13.03.2019, 03:49 (aktualizacja 13.03.2019 08:38)
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Znalazł, zapłacił... będzie miał problemy
Wielu policjantów w czasie wolnym od pracy zatrzymuje osoby, które postępują niezgodnie z prawem. Tak było też w przypadku zatrzymania 63-letnigo mężczyzny, który w poniedziałek, 11 marca 2019 roku, próbował zapłacić nie swoją kartą kredytową w punkcie usługowym na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji zainteresował się tym, gdy zauważył, że terminal odmówił transakcji. Przypomniał sobie zgłoszenie złożone kilka dni wcześniej na Komendzie o tym, że nieznana osoba posługuje się kartą osoby, która to zgłosiła.

Policjant wyszedł więc z lokalu usługowego za mężczyzną i informując go, że jest funkcjonariuszem oraz okazując mu legitymację służbową poprosił o okazanie, karty płatniczej, którą chwilę wcześniej chciał zapłacić

Okazało się, że karta nie jest własnością 63-latka. Przyznał, że znalazł ją i kilka razy już się nią posłużył w trakcie płacenia. Kiedy zostały sprawdzone informacje dotyczące płatności kartą, okazało się, że 63-latek posługiwał się kartą od listopada 2018 roku i ponad 120 transakcji nią sfinalizował na kwotę około 1300 złotych.

Są zadecyduje o karze dla 63-latka. grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AG
AG Wczoraj, 19:16
I dalej trzymał pieniądze na koncie?
.
. 13.03.2019, 08:52
Czyli nikt nie zastrzegł karty od listopada, a zgłosił na Policje?

Pozostałe