×

Obozy językowe – co trzeba o nich wiedzieć?

  • 13.03.2019, 20:41 (aktualizacja 18.03.2019 11:22)
  • Artykuł partnera
Obozy językowe – co trzeba o nich wiedzieć?
W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest kluczem do sukcesu, dlatego warto przyłożyć się do ich nauki już od wczesnych lat szkolnych. Oczywiście nie tylko dzieci czy młodzież mogą nauczyć biegle porozumiewać się po angielsku, niemiecku czy hiszpańsku, bo obecnie organizowanych jest wiele kursów i zagranicznych obozów dla osób dorosłych, jak i profesjonalistów.

Kto może wyjechać na obóz językowy?

Chcąc szybko a co ważne skutecznie nauczyć się obcego języka, warto zapisać się na zorganizowany obóz językowy w Londynie. Owszem kursy stacjonarne prowadzone przez doświadczonych lektorów również mogą przynieść oczekiwany rezultat, jednak o wiele większe umiejętności zdobędzie się podczas wyjazdu szkoleniowego, gdzie nauka odbywa się tylko i wyłącznie w języku obcym. Co ważne zainteresowani mogą wybrać sobie kraj docelowy, co jest dodatkową atrakcją, gdyż można połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji poznać inną kulturę, a także pozwiedzać. Z oferty wyjazdu przeznaczone są dla:

   - dzieci, ważne jest, tylko by obóz był dopasowany do kategorii wiekowej. Tutaj jednak powstaje problem, gdyż często kilkutygodniowy wyjazd poza kraj i rozłąka z rodziną nie wpływają pozytywnie na małego ucznia. Warto wcześniej zastanowić się, czy nie będą to tylko pieniądze wyrzucone w błoto
   - młodzież w wieku szkolnym, dla których wyjazd na obóz jest ogromną szansą edukacyjną, gdyż w krótkim czasie będą mogli nauczyć się języka, a niestety lekcje w szkole nawet w połowie nie dadzą takich efektów jak kilka tygodni z zagranicznymi lektorami. Z racji, iż w czasie trwania roku szkolnego trudno jest wygospodarować czas, warto skorzystać z ofert obozów językowych organizowanych w czasie wakacji. Średni czas trwania kursu wynosi sześć tygodni, oczywiście można go wydłużyć w zależności od potrzeb. Nie należy się jednak martwić, że dziecko w czasie wolnym od szkoły dalej będzie zmuszane do nauki, gdyż zajęcia odbywają się w określonych godzinach, a dodatkowo organizowanych jest wiele atrakcji w tym zwiedzanie danego kraju
   - osoby dorosłe, dla których takie wyjazdy często są jedyną szansą, by nauczyć się wymarzonego języka obcego. W natłoku codziennych obowiązków często trudno jest znaleźć i czas i chęci na zapisanie się na stacjonarny kurs, dlatego obóz zagraniczny będzie idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza że każdy zainteresowany będzie miał aż 11 języków do wyboru i kilkanaście docelowych krajów.

Ile trwa obóz językowy?

To ile będzie trwał obóz, zależy już tak naprawdę od potrzeb. By nauczyć się podstaw i prawidłowego wymawiania słów trzeba będzie poświecić sześć tygodni, bo tyle trwa średnio wyjazd. W razie potrzeby można go przedłużyć nawet do dwudziestu czterech tygodni. Tutaj jednak trzeba mierzyć siły na zamiary i zastanowić się, czy faktycznie dysponuje się taką ilością wolnego czasu. Nieprawdą jest, że obozy przeznaczone są tylko dla osób, które znają przynajmniej podstawy wybranego języka. Udział w nich może wziąć każdy, bez względu na stopień zaawansowania. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż taki wyjazd szkoleniowy nie jest darmowy. Im dłużej będzie trwał, tym więcej przyjdzie za niego zapłacić, choć w kwestii edukacji nie warto szukać oszczędności. Biegła znajomość zwłaszcza angielskiego przyda się nie tylko dzieciom w szkole czy studentom, lecz także osobom dorosłym, którym angielski czy niemiecki niezbędny jest przy pracy zawodowej.

Szansa na lepsze jutro

Nie da się ukryć, że wiele osób zwłaszcza dorosłych ma ogromny problem z nauką języków obcych, dlatego obóz będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. Oczywiście prócz nauki będzie także czas wolny na odpoczynek czy zwiedzanie i poznawanie nowej kultury. Zaletą obozów jest także fakt, iż przebiegają one pod nadzorem opiekuna z polski, który wyjeżdża wraz z grupą do wybranego kraju. Nie trzeba się więc obawiać, że w razie problemów nie będzie można liczyć na wsparcie. By zapisać się na obóz, warto wcześniej skontaktować się z wybranym organizatorem, by dopytać o szczegóły. Warto też wcześniej wziąć udział w bezpłatnym teście, który pozwoli zweryfikować, na jakim poziomie zna się dany język. Wszelkie wątpliwości odnośnie samego wyjazdu, jak i kosztów będzie można rozwiać podczas spotkania informacyjnego, które organizowane jest dla osób zainteresowanych. Odpowiedzi na pytania udzieli też konsultant podczas telefonicznej rozmowy. Na naukę zwłaszcza języków obcych nigdy nie jest za późno, dlatego warto poświecić czas by zdobyć nowe umiejętności, a także poznać wiele ciekawych osób z różnych stron świata.

 

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe