Stypendystki z Nadrzecznej

  • 15.03.2019, 01:46 (aktualizacja 15.03.2019 08:42)
  • ZSP nr 8
Stypendystki z Nadrzecznej
13 marca 2019 roku uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2018/19. Uroczystość odbyła się w niezwykłej atmosferze, w budynku Wydziału Prawa Uniwersytetu w Łodzi.

ZSP8 reprezentowały dwie uczennice, które w minionym roku szkolnym uzyskały najlepsze wyniki edukacyjne: Monika Kmita z klasy 2A jako przedstawicielka III LO i Natalia Plucińska z klasy 2 TA, reprezentująca Technikum nr 6. Naszym stypendystkom towarzyszyli: dyrektor ZSP nr 8, p.Tomasz Migała oraz nauczycielki: p.Anita Drążkiewicz- wychowawczyni klasy 2 A i p.Monika Morga- wychowawczyni klasy 2 TA.

Dyplomy wręczyli: Łódzki Kurator Oświaty oraz Wojewoda Łódzki. Akt rozdania dyplomów to element uroczystości ,na którą zapraszani są stypendyści z całego województwa. Należy dodać, że wiąże się on z nagrodą finansową, przyznawaną uczniom na okres roku szkolnego od września do czerwca. W trakcie uroczystości Monika udzieliła również krótkiego wywiadu dla Wiadomości Łódzkiej TVP 3.

Gratulujemy Monice i Natalii oraz życzymy im równie wysokich wyników w bieżącym roku szkolnym, dalszej motywacji  oraz wytrwałości w pracy nad zdobywaniem wiedzy.

ZSP nr 8
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LO
LO 24.03.2019, 19:25
Na koszuli ta dziewczyna ma tarcze szkolna. Cieszy to przywracanie symboliki tomaszowskich szkol, a przede wszystkim to, ze mlodziez juz sie nie wstydzi tego nosic.

Mimo ze, liceum trwa teraz zaledwie 3 lata, to jednak warto dbac o poczucie, ze stanowimy - przynajmniej w tym czasie - czesc pewnej wspolnoty. Nie zbieranine jednostek ktora przychodzi jedynie by realizowac wlasne cele ale wspolnote.

Od tego sie zaczyna budowanie tozsamosci narodowej.
Poczucie przynaleznosci do wspolnoty ktorej cos sie daje, ale na ktora tez mozna liczyc. W Polsce, kraju caly czas na dorobku, z ktorego coraz latwiej wyjechac, takie wiezy sa szczegolnie wazne.

Mnie w liceum wybronil kiedys dyrektor, ktory wstawil sie za mna w MZK przed aroganckimi kanarami, gdy jeden z nich podarl moj bilet. Mala sprawa, ale w pewnym sensie uformowala mnie do dzis. Mimo, ze w szkole czasem nie bylo lekko. Nie wiem czy nigdy nie wyjade z Polski, ale na pewno nie z wlasnej woli.
Ajdejano
Ajdejano 19.03.2019, 10:45
No ! Te stypendystki - nie są złe !!! Nie tylko w nauce. Żebym ja był 40 lat młodszy.....
Niewygodne fakty
Niewygodne fakty 15.03.2019, 12:56
Moze więc i Nadrzeczna zawalczyć o Perspektywy? Warto. Na pewno warto.

Widac też, że w ostatnich latach oświata w Tomaszowie ruszyła. Ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

To są co prawda szkoły ponadgimnazjalne, no ale te dziewczyny uczyły się już w zreformowanuch przez Zofie Szymańska - Zespołach Szkolno-Przedszklnych.


Pozostałe