Dwa zwycięstwa i porażka

  • 20.03.2019, 22:25 (aktualizacja 20.03.2019, 22:38)
  • Bartłomiej Grzywacz
Dwa zwycięstwa i porażka bilard-sport.pl
W dniach 14-16 marca odbyły się trzy pierwsze kolejki bilardowej Ekstraklasy. Nasze miasto w rozgrywkach reprezentuje zespół Lipiński Dachy. Rozgrywki przeprowadzane są w odmianie 9-bil, odbywają się w Galerii "Echo" Kielce.

Tomaszowianie, sezon 2019  rozpoczęli od pojedynku z zespołem Marine Ship Service Green Club Gdańsk. Jako pierwszy do stołu podszedł duet: Adam Skoneczny - Piotr Ostrowski. Mimo wyrównanej walki, uległ duetowi z Gdańska 4:5.

 

Drugi z naszych duetów tj. Mariusz Skoneczny oraz Michał Czarnecki, także nie zaliczył swojego występu do udanych. Tomaszowianie nie odrobili strat kolegów, ulegając rywalom 3:5 - co oznaczało, iż przed ostatnią grą podwójną,  nasza strata wynosiła już trzy „oczka” (7:10).

 

Mariusz Skoneczny miał okazję do rehabilitacji, ale w duecie z nowym nabytkiem tomaszowskiego klubu Mikołajem Ząbeckim  (dawniej JOKER) zawodnik nie zdołał dogonić rywali. Porażka 3:4 zakończyła rywalizację wygraną Gdańszczan 10:14.

 

Marine Ship Service Green Club Gdańsk – Lipiński Dachy 14:10 (5:4; 5:3; 4:3)

 

 

 

Dzień później nasz zespół zmierzył się  z klubem Metal Fach Sokółka. Adam Skoneczny oraz Mikołaj Ząbecki rywalizację rozpoczęli od wygranej 5:0.

 

W dalszej części pojedynku obejrzeliśmy parę: Michał Czarnecki; Mariusz Skoneczny. Tomaszowianie ulegli graczom z Sokółki 5:6, ale strata rywali była na tyle duża  że o dalsze losy tej rywalizacji, nasi bilardziści mogli być spokojni.

 

Mariusz Skoneczny oraz Mikołaj Ząbecki dopełnili formalności kilkadziesiąt minut później. Wygrana 4:3 zapewniła nam zwycięstwo 14:9 i pierwsze zwycięstwo w sezonie.

 

Lipiński Dachy – Metal Fach Sokółka 14:9 (5:0; 5:6; 4:3)

 

 

Trzeci pojedynek ligowy w wykonaniu naszych bilardzistów odbył się 16 marca. Tym razem tomaszowianie stanęli naprzeciw Bałtyckiego Centrum Bilardowego MOSiR Kętrzyn. Pierwsza para  tj. Adam Skoneczny oraz Mikołaj Ząbecki wykonali swoje zadanie perfekcyjnie wygrywając rywalizację z duetem rywali 5:4.

 

Michał Czarnecki oraz Mariusz Skoneczny także spisali się koncertowo podwyższając prowadzenie. Duet z Tomaszowa wygrał swoją rundę 5:2 i tym samym na tablicy wyników widniał rezultat 10:6.

 

Rywale walczyli i w pewnym momencie zbliżyli się do naszej czwórki. Duet Mariusz Skoneczny – Mikołaj Ząbecki przegrał rywalizację 4:6, ale cały mecz zespół Lipiński Dachy wygrał z wynikiem 14:12

 

Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn – Lipiński Dachy 12:14 (4:5; 2:5; 6:4)

 

 

W tabeli, z bilansem siedmiu punktów prowadzi klub Dachy Lipiński. Drugie miejsce zajmuje klub z Gdańska. Punkt straty do czołowej dwójki mają drużyny: NOSAN Kielce, Konsalnet Europool Warszawa oraz DSB Lubin. Drużyny te mają o jeden mecz rozegrany mniej i z pewnością zespół Lipiński Dachy będzie musiał mocno powalczyć, aby liczyć się w walce o końcowy triumf. Kolejną serię gier zaplanowano na 17-19 maja. 

Bartłomiej Grzywacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe