Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 11:36
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Wszystko o pracy i edukacji w powiecie tomaszowskim

W miniony czwartek, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim po raz trzeci w naszym mieście zostały zorganizowane Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami byli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatowy Urząd Pracy.

W tym roku udział w Targach wzięło 68 wystawców. Chętnych było jednak o wiele więcej. Niestety hala sportowa nie może pomieścić większej liczby stoisk. Swoje prezentacje przygotowały wszystkie tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne i licea ogólnokształcące. Uczniowie, którzy będą w tym roku dokonywać wyboru swojej przyszłej drogi edukacyjnej, mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą kierunków kształcenia.

- Z roku na rok ten Targi są coraz bardziej liczne. Zarówno ze strony sprzedawców jak i osób, którzy chcieliby z ich oferty skorzystać. Poza szkołami mieliśmy bardzo wielu przedsiębiorców. Targi są dobrym pomysłem, bo młodzi ludzie nie mają na co dzień możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół, czy przedsiębiorstw. Mamy dodatkowo możliwość porozmawiania z uczniami szkół, które prezentują swoje oferty edukacyjne - mówi Starosta Mariusz Węgrzynowski. 

Warto przypomnieć, że w tym roku do szkół średnich trafi podwójna liczba absolwentów, co ma związek z likwidacją gimnazjów i reformą oświaty wprowadzoną przez obecnie rządzący w kraju PiS.

 

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im Jarosława Dąbrowskiego będzie nabór aż do dziesięciu klas pierwszych. Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (pop. Mechanik) tych klas będzie aż 12. Swoje propozycje przedstawiały dwie szkoły wyższe: Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy i Uniwersytet Łódzki, którego filia znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Ofertę edukacji prezentował Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. 

- Przygotowanie targów to ponad miesiąc pracy. Setki telefonów do pracodawców. Przekonywanie, jak to jest bardzo ważne - mówi Elżbieta Kudlik, dyrektor tomaszowskiego PUP. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Na targach pojawili się przedstawiciele tomaszowskiej Komendy Policji i Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, ZUS-u. 

W czwartkowe przedpołudnie hala sportowa ZSP 3 wypełniła się odwiedzającymi uczniami gimnazjów i szkół podstawowych, którzy chcieli zapoznać się z oferta edukacyjna prezentowana przez szkoły ponadgimnazjalne, ale byli tez uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli poznać ofertę pracodawców. Przyszło także wiele osób bezrobotnych. 
  
Każdego roku w czasie Targów organizowany jest konkurs na najładniejsze, najbardziej kolorowe i interesujące stanowisko. Nagrodę dla stanowiska szkoły ponadgimnazjalnej ufundował Starosta Powiatu Tomaszowskiego - Mariusz Węgrzynowski, a dla stanowiska pracodawcy - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko.

Komisja konkursowa w kategorii szkoły, przyznała nagrodę Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

Na zakończenie Targów wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania, dyplomy i drobne upominki z rąk wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego - Izabeli Śliwińskiej, starosty Mariusza Węgrzynowskiego i Elżbiety Kudlik - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ke 24.03.2019 13:11
10 klas pierwszych w I LO?!?! gdzie to sie pomieści? na hali?

Beata Skrzydło 25.03.2019 07:23
Może lekcje będą się odbywać po południu oraz w soboty.

dziękuję 24.03.2019 09:48
Jak się nazywa pani w okularach z pierwszego zdjęcia? Chyba to nie tajmenica, skoro stoi na scenie i trzyma coś w łapkach?

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama