Spółka utworzona. Zdonek Prezesem

  • 27.03.2019, 15:08 (aktualizacja 27.03.2019, 15:14)
  • Mariusz Strzepek
Spółka utworzona. Zdonek Prezesem
Piłkarze RKS Lechii i siatkarze KS Lechii będą występować pod wspólną nazwą - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA. Miasto utworzyło Spółkę Akcyjną, która ma zapewnić stabilność funkcjonowania zespołów, a także przyczynić się do dalszego intensywnego rozwoju sportu w naszym mieście. Dziś (27.03.2019) podpisano akt notarialny tworzący spółkę.  Prezesem zarządu ustanowiono Tomasza Zdonka. Funkcję będzie pełnić od 1 maja.  Do tego czasu będzie pełnomocnikiem spółki.

We wrześniu 2018 roku z inicjatywy prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko, Rada Miejska podjęła decyzję o utworzeniu Spółki Akcyjnej Klub Sportowy Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki z udziałem Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki. Radni określili kapitał zakładowy na poziomie 400 000 zł.

Utworzenie Spółki Akcyjnej, która będzie prowadziła sekcje piłki nożnej oraz piłki siatkowej sprawi, że Lechia Tomaszów Mazowiecki stanie się klubem zarządzanym profesjonalnie w sposób sformalizowany. W skład Pionu Sportowego Piłka Nożna wchodzą: Akademia Piłkarska, koordynator, grupy młodzieżowe i seniorzy, sztab  szkoleniowy, w tym trener, asystent  trenera, osoba odpowiedzialna za przygotowanie fizyczne, lekarz oraz fizjoterapeuta, a także kadra zawodnicza. Natomiast do Pionu Sportowego Piłka Siatkowa należą: Akademia Tomaszowskiej Siatkówki, koordynator, grupy młodzieżowe i seniorzy sztab szkoleniowy, w tym trener, asystent trenera, statystyk,  osoba odpowiedzialna za przygotowanie fizyczne, lekarz oraz fizjoterapeuta, a także kadra zawodnicza.

W ramach struktur KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA zostały utworzone dwie społeczne Rady Sportu dla poszczególnych dyscyplin, które są odpowiedzialne za m.in. konsultowanie i opiniowanie planów szkolenia dzieci, młodzieży i seniorów, w tym plany udziału w rozgrywkach poszczególnych dyscyplin w grupach wiekowych.

Finansowanie młodzieżowej i profesjonalnej  działalności sportowej ma odbywać się z kilku  źródeł. Oprócz wsparcia z budżetu miasta, Lechia zamierza pozyskiwać środki m.in. z prowadzonej działalności gospodarczej, od sponsorów i reklamodawców, ze sprzedaży biletów, karnetów i gadżetów.

Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, do czasu zarejestrowania spółki w KRS, jest ona w tzw. organizacji.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2018 roku przedstawiciele klubów KS Lechia i RKS Lechia 1923 oraz prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia Spółki Akcyjnej. Ze względu na fakt, że przekazanie praw do rozgrywek i zmiana barw klubowych przez zawodników piłki siatkowej wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych kosztów, podjęta została decyzja o utworzeniu Spółki w marcu 2019 roku i rozpoczęcie działalności, wraz z przekazaniem praw do rozgrywek w nowym sezonie, od lipca 2019 roku, a nie tak jak wcześniej zakładano pod koniec 2018.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaseth
Jaseth 11.04.2019, 21:18
Prezes z Platformy zespół siatkarski jest juz bez formy
sportowiec
sportowiec 10.04.2019, 15:17
Pewne rzeczy wracają wtedy kiedy się rzuca bumerangiem pełnym zła. Wtedy zło wraca.Taka prosta zależność. Kto zatem sam hejtuje hejtowanym będzie.
jacki
jacki 04.04.2019, 21:37
Siakarze jak usłyszeli kto jest Prezesem to do Plusligi też już nie chca.
Jadeth
Jadeth 11.04.2019, 21:22
To jest racja. Pan chorągiewka z platformy nic dobrego nie uczyni
jacki
jacki 06.04.2019, 19:58
Sorry, moje słowa okazały się prorocze.
Podatnik
Podatnik 06.04.2019, 11:42
A ma kompetencje i doświadczenie na pluslige? Ciekawy jestem programu spółki. Pamiętam jak Pani Basia uczyniła Pana prezesa soecem od programu edukacji. Hasła tylko i porównywanie z programem obecnego prezydenta.
Rodman
Rodman 03.04.2019, 19:28
ten Pan tak na poważnie ? szkoda nawet komentować , mozna tylko wyrazić głębokie zdziwienie . Taki mamy klimat
Piliczanin
Piliczanin 03.04.2019, 15:08
A co z Pilica? W Tomaszowie tylko Pilica!
BRT
BRT 29.03.2019, 18:12
Nie ma już chyba kim robić?
Wszystkich się wyrzuciło to trzeba teraz powoływać tych, których jeszcze niedawno się sekowało.
jo
jo 28.03.2019, 23:55
Prezydent Witko się nie zna na sporcie i taki jest fakt. Słucha jakiś pseudo znawców, którzy mu źle doradzają, a poźniej wychodzą lapsusy taki jak ten, czy choćby przypadek Mazovii, gdzie ponoć za wspólpracę z WIDZEWEM chce im zabrać dotację (tą marną jałumużne tj 2000 złotych). Żenada i tyle.
Snarki
Snarki 02.04.2019, 13:33
Głupoty jakch mało
Ja
Ja 29.03.2019, 09:20
Ma pan świadomość, ze zapisanie nieprawdy w Internecie można odpowiadać przez sądem?
jo
jo 31.03.2019, 19:01
....a proszę bardzo. Się okaże czy prawda czy nie
bez hejtu
bez hejtu 28.03.2019, 21:47
Pan przyszły Prezes jest osobą bardzo zapracowaną. Jest już prezesem Stowarzyszenia Emdek w Inowłodzu ( KRS 0000713190 wskazana PKD 94.99 - Stowarzyszenie na organizacji obozu zimowego tej zimy pewnie nie wykaże strat , choć warto przyjżeć się działalności bliżej , by wykazać operatywność i kreatywność prezesa . Do tego dyrektor GOSiR w Ujeździe . Człowiek pracuje i zna się na rzeczy, więc bicie piany niewskazane.
Fly
Fly 29.03.2019, 15:34
Czy PKD 94.99 przewiduje możliwość organizacji obozów???
Ulka
Ulka 28.03.2019, 22:13
To dlaczego w tym Ujezdzie nie zostanie ? Jestem ciekawa
Kristofer 23
Kristofer 23 28.03.2019, 20:43
Kolejny ......... Będzie tak jak z transparentną Barbarą 3 lata temu :) :) :) ale widocznie Witko lubi takich co mu będą wstyd przynosić. Szkoda trochę . ale cóż na własne życzenie ...
Znafca tomasiówka
Znafca tomasiówka 28.03.2019, 19:46
Do p. Zdonka: chłopie, w tym tomaszowskim syfie nie angażowałbym się w NIC ! To tomaszowsko-wistomowskie błoto utopi każdego, kto wychyli się ponad tę kałużę.
Jeśli jesteś nauczycielem, siedź cicho i nie wychylaj się. Po co Ci te nerwy ?!
puls miasta
puls miasta 28.03.2019, 14:52
A Żegota na wiceprezesa!!!
Podatniczka utrzymująca p.Zdonka
Podatniczka utrzymująca p.Zdonka 28.03.2019, 14:11
Takimi ludźmi się Pan prezydent otacza nowy pan prezes spółki, pani dyr. wydziału kultury (taaaaaakkkkaaaa buzia OOOO), była wice prezydent, pani dyr.muzeum, pani od tomaszowskiej kultury. Wszystkim jak dobrze wiemy buzie dziamały na obecne władze i dziamają niektóre nadal, lecz Pan prezydent widocznie uważa że wrogów należy trzymać u siebie i ich wynagradzać. Choć głosowałam na pana prezydenta, teraz się tego wstydzę. Nie samymi inwestycjami miasto żyje !!! Choć pospólstwu takiemu jak w Tomaszowie, to wystarcza rzucić trochę kiełbasy, zaprosić gwiazdę za 100 tys na plac Kościuszki i gitara, wszyscy sie pobujają w lewo w prawo, światełka migają, ładnie sie w Tomaszowie zrobiło no tylko nikt się nie zastanawia że niebawem zawitają to Tomaszowa chude a wręcz chudziutkie lata. Wszystko to trzeba będzie utrzymać, długi spłacać alleee kochani krajanie nie przejmujcie się tym. Będą tworzone kolejne spółki dla "swych" i "nie swych" bo to przecież wyborcy. A wybory tuż tuż i coś mi się wydaję kto w nich wystartuję. Pozdrawiam
Ja
Ja 29.03.2019, 09:24
Hahaha - jazu... co za stek bzdur. Jak opozycje do współpracy zaprasza to zły, jak nie zaprasza to zły. Zlitujcie się! Zeby moc myśleć o zawodowym sporcie poważnie spółka jest niezbędna! Mozne sprawdźcie jakie są wymagania przy wyższych ligach rozgrywkowych a później dziamajcie.
Mocherowy beret
Mocherowy beret 28.03.2019, 15:22
No przepięknie napisane. Widać mądra osoba z Ciebie którą umie wybiec w przyszłość i zobaczyć czym to się skończy a skończy się tragicznie no ale wtedy pan prezydent będzie miał to gdzieś bo jego długi będzie musiał spłacać 8 martwić się o nie jego następca a nie on sam
b e z n a dz i e j a
b e z n a dz i e j a 28.03.2019, 14:07
P.Prezydencie ... to o pomstę do nieba woła. Ten człowiek tam, masakra
mieszkaniec TM
mieszkaniec TM 28.03.2019, 14:06
Panie prezydencie a może dość błądzenia w kwestii sportu ? Nie można Panu odmówić sukcesów , jednak w tym temacie ewidentnie Pan sobie nieradzi . Przykład to Arena Lodowa i piłkarska Lechia . Nie chcę już wnikać w szczegóły ale pogonił Pan sponsora i prezesa nie dając nic w zamian . Bo to co tam teraz jest to właśnie to NIC . Może dobrze by było podeprzeć się wiedzą kogoś kto się w tym temacie orientuje ( tylko na boga nie Kowalik , jemu się tylko wydaje że coś wie) bo przecież nie musi się Pan na wszystkim znać .Sport trzeba czuć , a Pan Zdonek ? No cóż źle człowiekowi nie życzę ale to niestety nie jest dobry kierunek , pomijając nawet jego "uczciwość" . Obawiam się że takiej Lechii jak za rządów Panów MG i MW to długo , długo nie zobaczymy .
Pozdrawiam wszystkich sympatyków sportu
ttt
ttt 21.04.2019, 17:14
Z kulturą osobistą też jest na bakier.
Ja
Ja 29.03.2019, 09:25
Pogonił sponsora? Serio uważasz, ze prezydent powinien chodzić na pasku u kogoś? Porażka..
Franek
Franek 29.03.2019, 11:33
A uważasz że ktoś powinien chodzić na pasku prezydenta ? Dobrze napisane , nie ma pojęcia o zarządzaniu sportem . Gdzie są ci szumnie zapowiadani sponsorzy Areny i Lechii ? Na ten moment to utrzymuje to z NASZEJ kasy
e-podpis
e-podpis 28.03.2019, 13:43
jedyny wniosek mi się nasuwa prezydenta nie otaczają fachowcy, strzela ze ślepaków na prawo i lewo kolejna kompromitacja
jaki
jaki 28.03.2019, 13:02
Syriusik Wolski też startował z listy platformy do Eroparlamentu a co sie okazało że koń trojański pisowiecki to co sie dziwić tutaj
w_p
w_p 28.03.2019, 11:02
Pan Zdonek jest znany ze swojej niekompetencji i częstych zmian stołków, zawód dyrektor jak w PRLu;-) Negatywne komentarze i wyrażanie obaw ludzi którzy mają w sercu Lechię jest w pełni uzasadnione.
Ten
Ten 28.03.2019, 10:51
Pewnie to napisała Billowa psiapsiółka owego pana
Edek
Edek 28.03.2019, 09:04
po takich wpisach ze wstydu bym się spalił wychodząc przed szeregi, obserwuje od kilku lat poczynania tego człowieka i nie dowierzam że można się tak ośmieszać w tak małym miasteczku.
Ja wieże w to co ludzie piszą bo sam miałem do czynienia z tym delikwentem i wiem do czego jest zdolny po za tym potrafi pożyczyć na wieczne nie oddanie
Franek
Franek 28.03.2019, 08:39
Prezydent nie wyciąga wniosków ze swoich błędnych decyzji . To powinien być ktoś ogarnięty i kompetentny , mający kontakty i pojęcie o działalności sportowej .Powołanie p. Jóźwik na prezesa Areny Lodowej nic go nie nauczyło . Przecież Zdonek w tym temacie jest zielony . Teraz będzie się dwa lata uczył ( o ile prezydent wytrzyma i za pół roku go nie wywali ) . Szkoda tylko że ta zabawa jest za pieniądze mieszkańców , ciekawe czy jak by prezydent płacił ze swojej kieszeni to też by sobie robił taki margines błędu ?

Pozostałe