Robert Biedroń i Anita Sowińska przedstawili listę Wiosny do wyborów do Europarlamentu w okręgu nr 6

  • 02.04.2019, 19:59
  • Mariusz Strzepek
Robert Biedroń i Anita Sowińska przedstawili listę Wiosny do wyborów do Europarlamentu w okręgu nr 6
Podczas dzisiejszego (2 kwietnia 2019 r.) spotkania z dziennikarzami w Pasażu Rubinsteina w Łodzi, Robert Biedroń, lider partii Wiosna przedstawił kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu 6. Jedynką Wiosny została Anita Sowińska, a kolejne miejsca zajmują Wiktor Idzikowski, Hanna Gill-Piątek, Aleksandra Knapik, dr hab. Mariusz Sokołowicz, dr Katarzyna de Lazari-Radek, Paweł Hajncel, Michał Pietrzak, Elżbieta Żuraw, Dawid Wawryka.

- Profesjonalna negocjatorka - tak Anitę Sowińską przedstawił lider Wiosny Robert Biedroń.Ekonomistka i menedżerka, która zarządzała wieloma firmami. Potrafi kierować zespołami i rozmawiać w kilku językach - powiedział Robert Biedroń. I dodał - Działaczka społeczna, zaangażowana w wiele aktywności społecznych, między innymi w kwestie proekologiczne, ruchy kobiece, ruchy miejskie. Angażuje się w wiele inicjatyw społecznych na terenie miasta, województwa i całego kraju – zaznaczył.

Robert Biedroń podkreślił: - Anita Sowińska jest jedyną kobietą startującą z tak wysokiej pozycji, z jedynki do Parlamentu Europejskiego w tym okręgu. Kiedy mówimy o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, to nie rozdajemy kremików i pilników, ale rozdajemy prawa. Prawa, które kobiety sobie wywalczyły. Nie zawahamy się ich użyć, a Anita Sowińska jest tego gwarantką.

- Obawiam się, że województwo łódzkie padnie po raz kolejny ofiarą tego, że pojedzie tam garstka politycznych dinozaurów i nic nie będą robić. Będą leniuchować, tak jak leniuchują dzisiaj w polskiej polityce, będą szukać San Escobarów i innych krajów, które sobie wymyślą – powiedział lider Wiosny.

Z drugiego miejsca z listy Wiosny w okręgu 6 kandyduje Wiktor Idzikowski: - Jest działaczem społecznym, organizatorem wielu wydarzeń, między innymi Łańcuchów Światła, Czarnych Protestów. Działa głównie w Sieradzu i w Zduńskiej Woli, a także w Pabianicach. Wiktor Idzikowski ma przepiękny uśmiech, ponieważ ten uśmiech płynie prosto z serca. Od wielu jest wolontariuszem w fundacji Dr Clown i wspiera ciężko chore dzieci w szpitalach – podkreśliła Anita Sowińska.

Kolejną kandydatką jest Hanna Gill-Piątek - koordynatorka okręgu piotrkowskiego. Liderka listy Wiosny w okręgu łódzkim podkreśliła: - Hanna Gill-Piątek jest działaczką społeczną, aktywistką, działa w ruchu miejskim „Tak dla Łodzi”. Jest również współautorką razem z Henryką Krzywonos, książki „Bieda. Przewodnik dla dzieci”. Interesuje się sprawami społecznymi, wykluczeniem społecznym. Równie ważne są dla niej sprawy małych i średnich miast.

- Aleksandra Knapik jest działaczką społeczną i feministką. Najważniejsze są dla niej sprawy kobiet, osób LGBT. Wspiera także prawa zwierząt. Jest też założycielką i członkinią zarządu stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Prywatnie jest mamą małego Stasia i ma nadzieję, że przyszłą żoną Kasi – przedstawiła kandydatkę Anita Sowińska.

Kolejne miejsce na liście Wiosny w okręgu 6 zajmuje dr hab. Mariusz Sokołowicz, który jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizuje się w sprawach społecznych, sprawach rewitalizacji. Liderka listy Wiosny w okręgu łódzkim zaznaczyła, że był odpowiedzialny za strategię ulicy i działał w stowarzyszeniu „Tak dla Łodzi”.

- Doktor Katarzyna de Lazari-Radek jest specjalistką od szczęścia, filozofką i propagatorką idei, że powinniśmy mierzyć szczęście, nie PKB. Jest autorką wielu publikacji. Bardzo się cieszę, że tak wykształcona i kompetentna osoba o globalnym myśleniu, również ekologicznym, jest razem z nami. – podkreśliła Anita Sowińska.

Na liście Wiosny w okręgu 6 znalazł się Pawel Hajncel – artysta, znany jako człowiek motyl. Pawel Hajncel podejmuje w przestrzeni miejskiej takie tematy społeczne jak wykluczenie, rozdział kościoła od państwa, kultura. Liderka listy Wiosny w okręgu łódzkim powiedziała: - Myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. Bardzo się cieszę, że Paweł Hajncel ceni i podziela nasze wartości.

- Michał Pietrzak jest niesamowity - jest pedagogiem, ma doświadczenie w pracy z tak zwaną trudną młodzieżą. Doświadczony wychowawca, który dużo czasu poświęcił pracy imigrantami z Afganistanu w Niemczech. Prywatnie jest fotografem i gra w zespole reggae. Jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych w Pabianicach – zaznaczyła Anita Sowińska.

Kolejną kandydatką jest Elżbieta Żuraw, szefowa sztabu Wiosny Roberta Biedronia okręgu 6. Jest to ekonomistka, menedżerka, świetna organizatorka i osoba, która ma serce do ludzi.

- Dawid Wawryka ma już doświadczenie polityczne. Pracował między innymi w biurze poselskim Roberta Biedronia, w Amnesty International i w różnych innych stowarzyszeniach. Startował na urząd prezydenta miasta w Radomsku, gdzie otrzymał dobry  wynik jak na ruchy społeczne, powyżej 10% - powiedziała liderka listy Wiosny w okręgu łódzkim.

- To jest nasza drużyna i chciałabym zaapelować do państwa żebyście poszli na wybory i mieli odwagę zagłosować na młodość, mieli odwagę zagłosować na kompetencje i doświadczenie i ludzi,  którzy mają czyste serca i czyste ręce – podkreśliła Anita Sowińska.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bunga-bunga
Bunga-bunga 05.04.2019, 15:41
Jak patrzę na tę obleśną babcię,która tak tuli się do tego, również obleśnego biedotyny, ręce można załamać. Więc: głosujcie wy wszyscy, którzy uwielbiacie takie "egzotyczne" pary.
:
: 05.04.2019, 16:38
Jeśli nawet wejdą gdziekolwiek, będzie to partia jednej kadencji. Z kadr mają właściwie jedynie Biedronia.

Spurek, mimo, że mocno promowana w ostatnich latach, u nas w łódzkiem, skąd pochodzi, nawet dzś kojarzona jest przez nielicznych.

Dla nas - zwykłych obywateli na etapie kampanii to jest zawracanie głowy, a po niej - zakładając, że się dostaną, co nie jest też takie pewne bo sondaże z 14% (oczywiśćie TVNowski Millward Brown), stopniały do 5-6 %, ale jeśli się dostaną to jest strata czasu. Niczego nie załatwią, będą się skupiać, bo nie będą mieli żadnej siły - jak Bierdoń w Słupsk - na eventach.

Takie PiSowskie miasteczka jak Tomaszów, będą celem szyderstw, ironii na łamach prasy ogolnopolskiej. Po prostu będą z nas robić małpiszony, dziuksów. Byle gazetka szkoln gdzie dzieciak narysował kościół, będzie urastała do rangi ogolnopolskiego newsa. Ludzie się na to coraz bardziej uodparniają - bo ileż można z kogoś drzeć łacha, ale co wraźliwsi z nas będą oczywiście odczuwać przykrość.

Na miejscu Kaczyńskiego, ja bym w tych obyczajowych sprawach dał wszystko. Łącznie z adopcją dzieci, bo lepszy ojciec pederasta niż żaden. Oprócz tego, że to są zwykle rozhisteryzowani ludzi, w kupie gdy się znajdą w jakimś środowisku zawodowym na uczelni, czy w teatrze, wręcz aresywni, co trąca neurozą - oprócz tego to są zwykli ludzie. Gdyby im pozowolić, żyć tak jak reszta wśrod większości z nich argument zagrożenia by opadł.

A to nie jest też tak, że heteroseksualna większość nie jest na to przygotowana i fakt, że w mieszkaniu spią dwie panie, czy dwóch panów, kogoś specjalnie szokuje. Większość ma to w ***. Nawet na wsiach już.

Zatem byłby jaja, gdyby Kaczor dał im i małżeństwa i adopcje. Te partyjki, te lokalne mieronoty publicystki od siedmiu boleści, straciłyby grunt pod nogami. Jedyna paliwo teraz dla niej. Uuna jest prześladowana w opresyjnym katotalibanie. Idiotka.

Robiła co chciała, pracowała gdzie chciała, una je prześladowana bo ludzie nie wybrali ją a prezydentkę. No rzeczywiście. To jest jakiś cywilizacyjny oblig, by przynajmniej raz mieć prezydentkę lesbijkę. Bez jakiegokolwiek zaplecza i perspektyw na takie, o kontaktach w Warszawie już nie wspominając.

Bunga-bunga
Bunga-bunga 03.04.2019, 14:06
Też jestem za hulajnogą, albo za rowerami bez pedałów. Nogi mogą się poplątać.
To
To 03.04.2019, 09:23
jest dobre -„Bieda. Przewodnik dla dzieci”.
marek
marek 03.04.2019, 09:06
Zamiast roweru uzywam hulajnogi bez pedałów
HG
HG 03.04.2019, 01:50
Ci ludzie nie mają nic do powiedzenia poza efekciarstwem. Słupsk najlepszym przykładem.

Pozostałe