OC, AC, pakiet assistance - jakie ubezpieczenie samochodowe warto wykupić?

  • 02.04.2019, 22:43 (aktualizacja 02.04.2019, 22:45)
  • Artykuł partnera
OC, AC, pakiet assistance - jakie ubezpieczenie samochodowe warto wykupić?
Podstawowe ubezpieczenie samochodowe jest zobowiązany wykupić każdy kierowca, który chce poruszać się autem po drogach publicznych. Jednak rynek ubezpieczeń samochodowych oferuje właścicielom dużo więcej ciekawych i przydatnych opcji. Z których z nich warto skorzystać?

Ubezpieczenie OC - bez niego ani rusz!

Polisa OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zabezpiecza ono kierowcę na wypadek kolizji z innym pojazdem - jeśli tak się stanie, koszty naprawy zostaną pokryte z polisy sprawcy. Podstawową wersję tego ubezpieczenia musi wykupić każdy kierowca. Oferty na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy są dostępne niemal w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej porównywarki i znaleźć tanie oc z najtansze-oc-ac.pl.

Ubezpieczenie AC - bezpieczeństwo twojego auta

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco, zabezpiecza kierowcę na wypadek zdarzeń losowych, takich jak zniszczenie, kradzież czy utrata pojazdu. Do takich okoliczności zaliczają się też kolizje, w których sprawca zbiegł z miejsca wypadku i nie udało się go zidentyfikować, więc wypłata odszkodowania z jego OC nie jest możliwa. Polisa AC może zostać rozszerzona o dodatkowe ubezpieczenia, na przykład opon lub szyb. To ubezpieczenie jest niezbędne, jeśli twój samochód ma dużą wartość lub jest zabytkowy.

Pakiet assistance - pomoc w trudnych sytuacjach

Wykupienie pakietu assistance zapewnia kierowcy pomoc w przypadku zepsucia się samochodu, szczególnie jeśli awaria nastąpi z dala od miejsca zamieszkania. Typowy pakiet assistance obejmuje holowanie auta do warsztatu i transport dla kierowcy. Bardziej rozbudowane oferty zapewniają samochód zastępczy na czas naprawy pojazdu i inne dodatkowe opcje (na przykład holowanie z zagranicy, pomoc tłumacza i tym podobne).

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych?

Rynek ubezpieczeń samochodowych jest niezwykle szeroki. Często trudno jest zorientować się, która oferta będzie najbardziej korzystna i dopasowana do indywidualnych potrzeb kierowcy. W celu znalezienie optymalnej propozycji można skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, jednak zwykle wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Bezpłatną i bardzo wygodną opcją jest użycie internetowej porównywarki ubezpieczeń, która na podstawie wprowadzonych przez kierowcę danych i określonych przez niego wymagań sama dobierze najbardziej atrakcyjne oferty. Możesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach samochodowych, oglądając ranking oc na najtansze-oc-ac.pl.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 03.04.2019, 10:07
Nie trzeba korzystać z tradycyjnych internetowych porównywarek, można pobrać aplikację Kupdirect z Google Play na telefon zeskanować kod z ostatniej strony dowodu rejestracyjnego i w 10 sek propozycja a polisa w niecałą minutę

Pozostałe