Alkohol i papierosy bez akcyzy

  • 02.04.2019, 22:52
  • Mariusz Strzepek
Alkohol i papierosy bez akcyzy
Kryminalni przejęli nielegalne papierosy, tytoń i wysokoprocentowy alkohol, jakie posiadał pewien mieszkaniec Tomaszowa. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 7600 złotych.

1 kwietnia 2019 roku policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją po uzyskaniu informacji o mieszkańcu Tomaszowa Maz., który miał trudnić się nielegalnym handlem wyrobami akcyzowymi, wspólnie z dzielnicowymi, zapukali do drzwi kompletnie zaskoczonego 50-latka.

W mieszkaniu mężczyzny w trakcie przeszukania, policjanci zabezpieczyli blisko 4700 sztuk papierosów, 4 kilogramy ciętego tytoniu oraz 9 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 7600 złotych. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Musi również liczyć się z przepadkiem trefnego towaru.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jimmy
Jimmy 03.04.2019, 19:01
Skąd autor artykułu wie, że 50-latek, do którego drzwi zapukali policjanci, był kompletnie zaskoczony? Policja mu to powiedziała czy był świadkiem interwencji?

Pozostałe