Dziesiątka na niebiesko

  • 03.04.2019, 10:33 (aktualizacja 03.04.2019, 10:39)
  • firefly
Dziesiątka na niebiesko
2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków było…. NIEBIESKO!

Włączając się czynnie w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków dała znak, że rozumie, akceptuje i jednoczy się z osobami z autyzmem.

2 kwietnia, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, nauczyciele i uczniowie założyli ubrania w kolorze niebieskim. Uczniowie wyznaczonych klas wzięli udział w warsztatach „Autyzm – inny nie znaczy gorszy”, które były okazją do wzbogacenia wiedzy i uwrażliwienia na tematykę autyzmu.  

Młodzież obejrzała film „Temple Grandin”, prezentujący historię kobiety dotkniętej autyzmem, która mimo przeciwności losu osiągnęła w życiu sukces. Biograficzna historia prezentowana na ekranie wywołała falę wzruszenia.  Światowy Dzień Świadomości  Autyzmu był również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Plakaty promujące postawę tolerancji oraz rysunki „niebieską kredką malowane” ozdobiły szkolne korytarze.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości  uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Nauczyciele natomiast  poszerzą swoją wiedzę na temat autyzmu już 4 kwietnia podczas rady szkoleniowej.

firefly
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe