Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego

  • 03.04.2019, 19:25 (aktualizacja 04.04.2019, 13:43)
  • Joanna Sztymelska
Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego
We wtorek, 2 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się IV edycja konkursu "Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego". Pomysłodawczynią i koordynatorką wszystkich edycji konkursu jest nauczycielka historii w ZSP nr 2 - Renata Kasiewicz. Hasłem przewodnim konkursu jest myśl: ”Są miejsca, czas i ludzie, których się nie zapomina"

- Warto jest mówić o historii Tomaszowa Mazowieckiego, propagować ją, ponieważ zawsze ta Mała Ojczyzna powinna być bardzo ważna dla młodego pokolenia. I dlatego właśnie przed laty wymyśliłam konkurs o nazwie "Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego", który od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. Jako pomysłodawca i organizator konkursu bardzo cieszę się tak dużą frekwencją. Dla mnie jest to wielka radość, że młodzi ludzie biorą udział, że są zaangażowani, uczą się historii i w taki przyjemny sposób starają się odpowiedzieć na proste pytania, które czasami jednak mogą spędzić sen z powiek, bo wiem, że niektórzy uczyli się wczoraj do godziny drugiej w nocy. Więc drodzy Państwo, warto mówić o historii regionu oraz tę historię propagować, bo żyjemy w Małej Ojczyźnie i każdy młody człowiek przynajmniej podstawowe fakty z historii naszego miasta powinien znać - powiedziała Renata Kasiewicz - pomysłodawczyni konkursu.

 


W tym roku udział w konkursie wzięło pięćdziesięcioro uczniów. Byli to przede wszystkim uczniowie klas pierwszych, choć także uczniowie klas drugich i trzecich. Test, ułożony przez Renatę Kasiewicz, składał się z 28 pytań otwartych i zamkniętych. 

Prace sprawdzać będzie komisja konkursowa w składzie: Jacek Bartosik - dyrektor ZSP 2, Kamila Fijałkowska - wicedyrektor szkoły, Renata Kasiewicz i Dariusz Szymański. 
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 16 kwietnia 2019 roku. Renata Kasiewicz ma nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie zorganizowany dla wszystkich tomaszowskich szkół. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe