Strajk nauczycieli. Egzaminy w Tomaszowie niezagrożone

  • 04.04.2019, 14:05 (aktualizacja 04.04.2019, 14:12)
  • Mariusz Strzepek
Strajk nauczycieli. Egzaminy w Tomaszowie niezagrożone
Trwają przygotowania do strajku nauczycieli. Cały czas spływają do Urzędu Miasta informacje od poszczególnych placówek dotyczące strajku. Magistrat zapewnia jednak, że egzaminy w żaden sposób nie są zagrożone. Opierając się na rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji skompletowane już zostały składy egzaminacyjne. W poniedziałek odbędą się niezbędne szkolenia.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami z placówek (stan na 04.04.2019 – godz. 10) jeżeli strajk dojdzie do skutku,  Szkoła Podstawowa 12, Szkoła Podstawowa 1, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 10Przedszkole 7, Przedszkole nr 8, Przedszkole 14, Przedszkole 20 będą nieczynne. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może dojść do zamknięcia na czas strajku kolejnych placówek. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Jest mi bardzo przykro, odbieram to mocno osobiście – sam przez wiele lat nauczałem. Dla mnie jako gospodarza miasta wszystkie grupy zawodowe są ważne, bo ważni są mieszkańcy – bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Jako samorządowiec, skupiam się teraz na organizacji pracy – tak by nie ucierpiały na tym dzieci czy rodzice. Odbywa się mnóstwo spotkań, na których wypracowujemy różne rozwiązania, robimy co w naszej mocy i chcemy skorzystać z każdej możliwej formy wsparcia rodziców – priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta. Już wiemy, że kilka szkół będzie zamkniętych. Egzaminy nie są zagrożone. Skompletowaliśmy komisje egzaminacyjne w każdej z placówek. Już dziś, deklaruje też, że wszyscy pracownicy instytucji miejskich mogą przyprowadzić w czasie strajku, do pracy swoje dzieci. Zapewnimy im opiekę. Zachęcam również przedsiębiorców do podobnej pomocy pracownikom. Jako Tomaszowianie powinniśmy się wspierać! - wyjaśnia prezydent Marcin Witko.

Magistrat zapewnia także przygotowuje zestaw propozycji zajęć dodatkowych, z których będą moogły skorzystać dzieci z tomaszowskich szkół, Będą one prowadzone głównie w instytucjach kultury. 

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wreszcie czas mniejszych miast!
Wreszcie czas mniejszych miast! 09.04.2019, 19:40
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale może ta sytuacja tomaszowskim uczniom wyjdzie tylko na korzyść? Jeśli by ten cyrk przedłużył się do matur i tomaszowscy uczniowie zdawaliby egzaminy, a w wielu miejscach kraju, by do nich przez warcholstwo ZNP nie doszło, to Ci którzy zdaliby maturę mieli by mniejszą konkurencje na uniwersytetach?

Hahaha, byłby jaja, w sumie dobrze! Wreszcie czas mniejszych miast!
m&m
m&m 09.04.2019, 07:58
W Opocznie podobno dzieciaki w ramach opieki zostały zamknięte w klasie. Jak to dzieciaki postanowiły się ulotnić przez okno. Z pierwszego piętra. Może chciało się siku albo co? Któremuś słabo poszedł skok...karetka, szpital itd. Brawo panie broniarz. Brawo nauczyciele. Wracać do roboty w podskokach. Taką akcję można było robić długo, głośno, bez szkody dla edukacji uczniów i przez to w sposób zyskujący poparcie społeczne. Ale jak się słucha komucha kodziarza, który występuje na scenie razem z osobnikami pokroju kijowskiego, to co się dziwić, że tak to wygląda. Im nie chodzi o dzieci. Im nie chodzi nawet o nauczycieli. Im chodzi o sondaże, żeby pisowcom dowalić. I tylko to się liczy. Nie udało się z innymi rzeczami, to może się uda inaczej- biorąc dzieci na zakładników. Kto by się egzaminami przejmował czy opieką nad dziecmi, których rodzicie muszą naprawdę ***ć.
w_p
w_p 07.04.2019, 15:24
Dziwne, że w Tomaszowie nauczyciele nie boją się rodziców, w końcu to małe miasto. Wątpię by i tak już zachwiana reputacja nauczycielska po takim strajku nie pogorszyła się.
Wyborca
Wyborca 07.04.2019, 15:23
Kluzik-Rostkowska z PO
„Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….” http://pis.org.pl/aktualnosci/…
kiki
kiki 06.04.2019, 18:34
Rząd powinien teraz ogłosić wakacje dla dzieci i młodzieży, Egzaminy zrobić w licu, pod koniec miesiąca. Ze wszystkimi nauczycielami rozwiązać umowy zatrudnienia. Do sesji egzaminacyjnej na nowych warunkach zatrudnić tych, którym bliska sercu jest reforma systemowa szkolnictwa.
Dla opornych sipa nr 14 lub gable i do rozładunku wagonów z węglem.
Dla opornych pań nauczycielek robota w garkuchni na śliskiej posadzce !!!
zxcv
zxcv 07.04.2019, 13:10
a myślisz że znajdzie się tylu chetnych ktorzy bedą chcieli podpisać te Twoje nowe umowy bo tak bardzo kochają swoją prace i użeranie się z dziećmi, a obecnie nawet gorsze użeranię się z ich rodzicami typu Twojej osoby? Chyba sam musisz przyjść uczyć to wtedy na pewno wpoiłbyś ten cudowny stereotyp: BABA DO KUCHNI, FACET NA BUDOWĘ. W sumie w żadnym z tych przypadkow nie jest potrzebne wyszktałcenie, wiec moze w ogole zamknac te szkoły? A ciemnogród niech rośnie w siłe
Ajdejano
Ajdejano 06.04.2019, 17:18
Do AK-47
W zupełności Ciebie popieram. Ja chodziłem do małej wiejskiej podstawówki, w której pracowało sześcioro nauczycieli. Wtedy nikomu do głowy nie przychodziły jakiekolwiek korepetycje.
Z tej szkółki dostałem się (bez "pomagania") do liceum i z tego liceum do mojej ostatniej szkółki (też bez korepetycji i bez "pomagania").
Tylko wtedy, w szkółce wiejskiej nauczyciel potrafił lać 0,5 metrową linijką po łapach albo po tyłku i nikt tego nauczyciela nie straszył policją, albo sądem.
Z mojej klasy z podstawówki (25 uczniów) dostało się dalej 19 uczniów, a z liceum - 33 uczniów w klasie - dostało się dalej 21 z tych, którzy dalej startowali. I wielu z nich, to teraz profesorowie, pułkownicy (WAT, WAM), nauczyciele akademiccy.

Obecna polska oświata i nauka to, delikatnie mówiąc, cienka sprawa.
W trakcie jakiegoś-tam teleturnieju, jedna zawodniczka, podkreślająca że jest MAGISTREM GEOGRAFII (Uniwersytet Rzeszowski, czy jakoś tak), dostaje pytanie o najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach i odpowiada: Turbacz.
Tak wyglądają wyniki nasze obecnej oświaty i nauki.
AK-47
AK-47 05.04.2019, 19:00
Ja bym dał nauczycielom te 1000 zł.....Ale za coś w zamian!...W zamian zlikwidowanie Karty Nauczyciela i zakazu płatnych korepetycji. Skoro uczniowie ich potrzebują to znaczy, że nauczyciele albo nie potrafią uczyć albo uczniowie nie są na tyle zdolni aby opanować materiał. Wina więc leży po środku. A skoro tak to nie widzę powodu obciążania ich kosztami tylko jednej strony....Deal?.....
Ajdejano
Ajdejano 05.04.2019, 15:32
W nawiązaniu do moich poprzednich durnot: dzisiaj, tj. 05.04.2019 roku, godzina 15:25, już wiemy, że ten p. Broniarz-obrońca uciśnionych nauczycieli, oznajmił, że "nie ustąpimy nawet na krok". Pięknie !! NO i co dalej Panie Broniarz- obrońco nauczycieli ?! Przy okazji: a gdzie, k....., Pan był w okresie 12 lat (8 lat niby komuny - zsl-po i wcześniej 4 lata pzpr).

I buja się facet, jak tylko chce. I to jest właśnie to !!!

Jaro: może wreszcie weźmiecie się za to czerwono-różowe dziadostwo.
www
www 06.04.2019, 19:20
To ty się bujaj
mama
mama 05.04.2019, 13:28
Niemoralna postawa nauczycieli.Dobrze zarabiaja.Zostawic swoch uczniów przed egzaminami.A pracuja bardzo kiepsciutko.
Ajdejano
Ajdejano 04.04.2019, 17:22
Szanowny Panie Mariuszu: pański materiał jest z godziny 14:05/14:12. Teraz mamy godzinę 17:15. I co ? I jajco ! Jakoś szału na tym forum w sprawie nauczycieli nie ma.
A rodziców tych bachorów jest multum.
I jakoś się niem podniecają tym "wielkim" strajkiem. Wiec: może nie róbmy tzw. popeliny.

Z drugiej strony: rozumiem Pana. Nadanie popularnego tematu - to jest to !!!
No, ale cóż: temat sam pada - no nie ?!

Pozdrowienia od zajadłego wroga komuny.
www
www 06.04.2019, 19:23
Ty tak piszesz by piać ogarniasz czasem to co piszesz?
Ajdejano
Ajdejano 04.04.2019, 15:57
Pięknie Pan napisał - Panie Mariuszu. Żebym się tylko nie rozpłakał.
Za dwóch kadencji PO i przy***sów zsl-psl, tj. wtedy, kiedy tamta koalicja totalnie olewała nauczycieli, jakoś tak pięknie Pan nie pisał i nie wychodził ze sztandarem obrońcy uciśnionych nauczycieli i nieszczęśliwych dzieci.
Czy "cóś" się zmieniło ?!...... Ciężko być za obecnie rządzącymi i jednocześnie tym rządzącym dowalać - co ?!
Wyrazy współczucia (oczywiście - polytycnego współczucia).

Niezły kabaret.

PS. Może: niech Pan nie wyrzuca tego wpisu - co ?
...
... 04.04.2019, 14:49
Co ze szkołami z Gminy Tomaszów ?

Pozostałe