Strajk nauczycieli paliwem wyborczym dla KE. Koniec 500+?

  • 05.04.2019, 15:29 (aktualizacja 05.04.2019, 22:09)
  • Lord Lud
Strajk nauczycieli paliwem wyborczym dla KE. Koniec 500+?
Ósmego kwietnia większość dzieci z tomaszowskim szkół czeka dzień wolny od zajęć, bowiem rozpoczyna się nasycony polityką strajk nauczycieli.

W maju czekają nas wybory do europarlamentu, jesienią do sejmu RP. Większość Polaków nie ma wątpliwości, że rozpoczynający się w poniedziałek strajk to jeden  wielki cyrk polityczny mający niewiele wspólnego z troskami - o polskie szkolnictwo -  Pana prezesa Sławomira  Broniarza.

Scenariusz i reżyseria jak z filmu Ranczo:  

 Nie ma wątpliwości, że Pan Broniarz, jest po prostu zwykłą kukłą polityczną (senator Kozioł),  w rękach opozycyjnych cwaniaków „Czerepachów”, piszących ten polityczny scenariusz.  Głównym celem tego strajku  jest walka o jak największą liczbę głosów przed wyborami, a co za tym idzie polityczne „być, albo nie być”, bo porażka KO obywatelskiej jesienią oznacza praktycznie definitywny koniec dla wielu politycznych osobowości 3RP .

Nasz „senator Kozioł”, doskonale wie gdzie uderzyć. Najważniejszym punktem tej całej gry wyborczej gry, są nasze dzieci.  Polityczne „Czerpachy” z KE do swojej wątłej jakości gry wykorzystali już: dzieci niepełnosprawne, rodziny dzieci niepełnosprawnych, działalność WOŚP, pielęgniarki, lekarzy - więc kolejnym czułym punktem w naszej codziennej egzystencji  jest szkoła, czyli temat na który jesteśmy bardzo mocno wyczuleni, gdyż dotyczy nas bezpośrednio. 

Prezes ZNP zdaje sobie także sprawę, że dzień strajku to jeden dzień straconego urlopu, który planowaliśmy np. na wakacje. Urlop oznacza mniejsze zyski do kasy domowej, gdyż nie przysługuje nam tzw. premia czy prowizja za pracę, którą wykonujemy. Dla Broniarza nie ma to znaczenia, prezes ma swoje 12 tysięcy - czy pracuje, czy też nie. 

Dla nauczycieli kasa….

Początek tej gry już znamy i nie był trudny do przewidzenia. PiS wyszedł z propozycjami, ale Broniarz oczywiście ich nie przyjął, bo taka jest jego rola w tym scenariuszu. Broniarz postawił zaporowe postulaty, żeby rządzący nie byli w stanie ich zrealizować. Później żalił się w "zaprzyjaźnionych" i korzystających pełnymi garściami z rządów PO mediach (jak choćby kiedyś ITI), jakie to marne propozycje PIS przygotował.

Do poniedziałkowego strajku dojdzie, co do tego nie ma wątpliwości. Broniarz będzie ciągnął strajk przez kilka dni, a Mateusz Morawiecki, jako solidny premier znajdzie rozwiązanie. Moim skromnym zdaniem będzie to kwota dla nauczycieli rzędu 600-800 złotych brutto (…a może i netto) i po paru dniach skończy się strajk.

Panie woźne i kucharki z „resztkami ze stołu”:

O ile  nauczyciele będą mieli powody do zadowolenia, tak Panie od porządku i czystości w szkołach oraz kucharki – o takich pieniądzach mogą pomarzyć. Będzie to najprawdopodobniej kwota rzędu 200, może 400 złotych brutto. Sięgając w przeszłość, zawsze było tak że ci co mają najmniej - dostają jeszcze mniej i najmniej mają do powiedzenia, a praca ich fizycznie jest najcięższa.

WINA PIS!

Nie ma wątpliwości że winą za niskie świadczenia dla pracowników gospodarczych  zostanie obarczony rząd, a informować nas o tym będą znane z tego, że z obiektywizmem i dziennikarstwem mają tyle wspólnego co Rydzyk z ubóstwem media.  I tak aż do wyborów parlamentarnych.

Temat pokrzywdzonych „ubogich”, co nie dostali podwyżki będzie idealną populistyczną papką, mającą na celu wzbudzić w nas wyrazy współczucia. Prościej pisząc, te Panie nie mają na co liczyć. Dostaną niewiele.

Wrzask podnosić będą te same osoby, które dzisiaj z pogardą dla pravownic Biedronek, porównują ich pensje z apanażami nauczycieli

Strajk, a Rodzina 500+

Mam wrażenie że nauczyciele, którzy przystąpili do tego politycznego cyrku, nie do końca zdają sobie jednak sprawę, w jaki układ weszli i jaką rolę w tej politycznej grze spełniają. Koalicja Europejska ma szansę wygrać z Prawem i Sprawiedliwością w jesiennych wyborach do sejmu i wraz z partią Biedronia uzyskać większość sejmową. Sondaże pokazują, że ta różnica jest niewielka. Wiele będzie zależeć od majowych wyników wyborów do europarlamentu, gdyż wygrana KE z pewnością zaprocentuje dalszą współpracą

Ewentualna wygrana KE w wyborach do Sejmu, oznacza powolne wygaszanie programu 500+ (maksymalnie 2 lata).  Nie ma szans, aby Platforma Obywatelska wraz z koalicjantami utrzymała dzisiejszą politykę społeczną, gdyż politykom PO jedyne co wychodzi to polityka społeczno – partyjna, o czym mogliśmy przekonać się w latach 2007-2015, kiedy to Sikorski u Sowy smakował ośmiorniczki, a samotna matka z dziećmi w tym czasie podpisała umowę o kredyt-chwilówkę, aby mieć za co dzieciom to jedzenie kupić, czy te rachunki opłacić.   

Dla wielu Program 500+ to dodatek do niezbyt wysokich pensji. Dodatek dzięki któremu nie muszą pożyczać pieniędzy na lichwiarski procent. Pieniądze te to nowe ubrania dla dzieci, nowe możliwości edukacyjne, czy też po prostu lepsze zabawki.

W przypadku realizacji wyżej wspomnianego i mocno czarnego scenariusza i wygrania wyborów przez KE, rodziny pobierające te świadczenie wrócą do życia z lat 2007-2014. W Tej sytuacji jest jeden plus, przynajmniej rodzice będą wiedzieć -  komu podziękować.  Do najbliższej szkoły, większość z nich ma niedaleko. 

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ghhh
Ghhh 08.04.2019, 16:11
Ffgg
Quick
Quick 07.04.2019, 13:44
Nauczycielom jak nie pasuje ,to niech się przekwalifikują i do łopaty . Dla mnie są takim samym wrzodem jak lekarze. Dzieci coraz mniej ,a tej zarazy przybywa i jest o ponad 10% więcej niż za czasów wyżu demograficznego. To jest PATOLOGIA !!!!
magister
magister 12.04.2019, 10:05
no widzisz, ciebie można łatwo zastąpić bo machanie łopatą nie wymaga myślenia (co widać po wpisie), nauczyciela byle matoł od łopaty nie zastąpi, to nie jest takie proste. Ja wiem, że pewnie leczysz się u znachora a uczyć się nie musisz bo umiesz liczyć do 100 i się podpisać, ale nie wszyscy są tak ograniczeni, Niektórzy mają jakieś plany ambicje i chcą dobrze zarabiać, nie każdy jest kompleksiarzem jak ty i ma do wszystkich wokół pretensje, ze jest nieudacznikiem tylko nie do siebie.
AK-47
AK-47 12.04.2019, 16:00
Każdy ma plany, ambicje i każdy chce dobrze zarabiać....Tylko "Dzieci coraz mniej ,a tej zarazy przybywa i jest o ponad 10% więcej niż za czasów wyżu demograficznego"....Ech magistry....
Ajdejano
Ajdejano 07.04.2019, 12:49
Dołączam do wpisów "Jo" i "LL":
Boli ?! Bardzo boli?! I bardzo dobrze, że bardzo boli !!! Żeby główki nie były takie czerwoniaste - to by nie bolały!!!
Sąsiad
Sąsiad 06.04.2019, 22:13
A ten Lord Lud to kto: Lord Ludowy, Lord dla Ludu, czy może Lord jakiś inny.. Motto zaprezentowane przez Niego na początku scenariusza bedzie również oznaczać (cytuję po zmieniam ): " ......a co za tym idzie polityczne „być, albo nie być”, bo porażka PiS jesienią oznacza praktycznie definitywny koniec dla wielu politycznych osobowości 4RP. " (koniec cytatu) . Nie mogę zrozumieć jak takie "wypociny" można umieścić jako nazwijmy to "artykuł redakcyjny". Ciekaw jestem. Pozdrawiam Administratora.
Jo
Jo 06.04.2019, 22:53
Boli? Ma boleć
Adam
Adam 06.04.2019, 21:20
Dlaczego nie wolno głosować na Platformę? Nie dotrzymują wyborczych obietnic! Żadnych. Kto się ze mną nie zgadza to proszę podać choć jedną dotrzymaną. Trzeba być kretynem by głosować na partię co tak olewa swoich wyborców.
Dawny wasz czytelnik
Dawny wasz czytelnik 06.04.2019, 20:28
A gdzie mój komentarz ? Krytyka was boli ? Tylko komentarze popietające dojną zmianę nadają się do publikowanis. Widać po plusach i minudach ile osób was popiera , ale ich komentarze tak jak i mój nie dą do publikacji. Ten też się nie ukaże ?
Wasz dawny czytelnik 😥
Wasz dawny czytelnik 😥 06.04.2019, 19:29
Aż mi się nie chce otwierać waszej strony. Jesteście pisowską szczujnią. Dawniej byliście bezstronnym portalem internetowym. Teraz po wyborach samorządowych gdy właściciel NT został pisowskim podnóżkiem piszecie to co wam każą iza co ostatnio wam płacą (podobno dostaliście płatny kontrakt). Dlaczego tak żeście się zeszmacili ??? Piszę choć wiem że to i tak nie ukaże się bo wy w pisie krytyki nie przyjmujecie !
LL
LL 06.04.2019, 23:28
Myślę, że takie rzeczy wypisują sfrustrowani konkurenci Naszego Tomaszowa. Odwiedzalność "najpoważniejszego" - 9-22 tysiące miesięcznie. Do 5 tysięcy mogą generować boty reklamowe przeczesujące internet. Np te które wrzucają czasem na forach jakieś bzdury na temat nauki języka obcego w dwa tygodnie, czy metodach szybkiego wzbogacenia się typu: "Była sprzątaczką, teraz lata swoim samolotem" To automatycznie ląduje często na Pudelku.

Tutaj 120-150 tysięcy UU. No ale czemu się dziwić, skoro oni nie mają w ogóle komentarzy, stronę aktualizują raz na tydzień. Za to pewnie było oczekiwanie, że będzie się z tego żyć miesiąc po odpaleniu, a nadal do męża trzeba wyciągać łapkę po 50 zł na podstawowe potrzeby. I tak przecież dotacje chapneliście. Pracować na markę chociaż kilka lat, konfrontować się trochę z rzeczywistością, a nie umieszczać tylko teksty istnie propagandowe, zero publicystki, praktycznie nic angażującego.

No a jeśli nie, to "Waszemu dawnemu czytelnikowi" proponuje odpalić swojego, chociażby bloga na temat Tomaszowa i zgromadzenie choćby pięciu czytelników.
?
? 06.04.2019, 23:17
Inwektywy, inwektywy, inwektywy :( Jakiś konkret?
olrajt
olrajt 06.04.2019, 19:27
nie tylko p. Broniarz strajkuje. Razem z ZNP strajkują nauczyciele z Solidarności. Ich szefem jest radny PIS p. Proksa. Morawiecki mnożył miliardy, obiecuje pieniądze biednym i bogatym. Nauczyciele są pierwsi. Skoro jest tak dużo do dania, także dla rolników. Swoją drogą zobaczymy co będzie we wrześniu, gdy do szkół średnich przyjdą dwa roczniki uczniów. Mam nadzieję, że wyborcy zatrzymają p. Zalewską w Polsce, aby zobaczyła jakie są konsekwencje jej deformy.
Adam
Adam 06.04.2019, 21:28
Teraz to widzimy konsekwencje głupiej reformy waszego Buzka.
kolos
kolos 12.04.2019, 10:06
skoro reforma Buzka byłą głupia to jak nazwać to co zrobiła Zalewska? Himalajami debilizmu? Nawet zaborcy tak polskiej edukacji nie zniszczyli.
AK-47
AK-47 13.04.2019, 21:01
A jaka ona była polska pod zaborami?...
Piotr
Piotr 06.04.2019, 17:58
Czyżby lokalna gazetka propagandowa sukcesu PiSdogrodu... zero obiektywizmu a więc i podejscia budujacego obiektywizm tego portalu... od dawna staje sie tubą Witkogrodu
Adam
Adam 06.04.2019, 21:14
A gdzie twój obiektywizm? Możesz merytoryczne napisać dlaczego nie głosować na PiS? Ja napisałem dlaczego uważam że nie wolno głosować na PO. Wydaje mi się że merytorycznie. Ty tylko plujesz. Typowe dla zwolenników Platformy. Argumentów wam brakuje bo wasze rządy to porażka. A, dodam że mnie nikt nie płaci. Własna DG.
Qucik
Qucik 07.04.2019, 13:47
Gdzie się Wałęsa podział ? Dlaczego nie pomaga nauczycielom ? Aaaaa .. wiem , porwało go UFO hahahhaha. Chyba wiecie co ten dureń wygadywał w Krośnie!?
olrajt
olrajt 07.04.2019, 13:20
Platformie zawdzięczamy drogi krajowe , schetynówki Orliki, dopłaty do przedszkoli , dłuższe urlopy wychowawcze, kosiniakowe, mniejszy vat na chleb., prestiż,międzynarodowy, którego wyrazem jest wybór Donalda Tuska. PIS to partia pychy i szmalu. No chyba, że pan jeździ samochodem elektrycznym pod mieszkanie+, korzysta z lotniska w Radomiu i jeszcze do tego cieszy się z obiecanych 500 zł na krowę. Nawet geotermia tomaszowska to nie działa chociaż trochę kasy pochłonęła. A zaczęło się od stadniny koni w Janowie...
Krzysiek
Krzysiek 09.04.2019, 17:45
Mozesz całowac króla europy po stopach tyle dla ciebie zrobił .
Straszny PiS, auuuuuuuuuu
Straszny PiS, auuuuuuuuuu 07.04.2019, 00:24
Wystarczy popatrzeć na te ich konwencje wyborcze. Zero programu tylko straszenie PiSem. Nie wiadomo w końcu jakie plany ma PO i partyjki ktore z nią zawiązały koalicje. No ok, wygrywacie co robicie dalej? Nie ma żadnej propozycji, tylko straszenie. Na początku mogło to na kogoś działać, ale po 3 latach gdy nic się złego nie dzieje, a pozytywów masa... ludzie mają swój rozum.
Ajdejano
Ajdejano 06.04.2019, 16:57
Do "Adama".
Tak ogólnie - masz rację, ale ja jednak pozostanę przy tych pisiorach, chociaż tak naprawdę, też obawiam się, aby po tegorocznym serialu wyborczym, wygranym przez PiS, pisiory nie wywinęły podobnych numerów jak po-paprańcy po wygraniu swoich poprzednich wyborów.
Choć jestem już starszy niż to ustawa przewiduje i powinienem być przygotowany na wszystko, to jednak mam nadzieję, że PiS jednak wyłamie się z tej niechlubnej tradycji nie dotrzymywania wyborczych obietnic.
Ajdejano
Ajdejano 06.04.2019, 10:59
Brawo dla Autora materiału powyżej. Dla mnie, zatwardziałego pisiora to miód na moje skołatane serce.
Jednak jest jedno "ale". Dzisiaj lub wczoraj wyczytałem w internecie wyniki sondażu zaufania do głównym politycznych rozrabiaczy w naszym polskim padole.
Te wszystkie sondaże należy brać z dużym przymrużeniem oka, ale, jeżeli ja czytam, iż niejaki ryżowaty Donald - sługa u podnóżka niejakiej Angeli, aktualnie o kilka punktów wyprzedza swoim zaufaniem np. Prezydenta RP, to zaczynam wierzyć jednemu przede mną na tym portalu, że w związku z polityczną głupotą Polaków, "poko" może jedne i drugie wybory wygrać.
I ten "senator Kozioł" - to jest to, o czym piszesz - Lord Lud.
Adam
Adam 06.04.2019, 13:42
Ja nie jestem pisiorem. PiS widzę tylko jako mniejsze zło. Platforma jest szkodliwa dla Polski i nie wolno na nią głosować. Na czym ma polegać ta szkodliwość? Np. przez 8 lat zatrzymali budowę terminala gazowego co podtrzymywało uzależnienie nas od Rosji. Np. próbują blokować przekop Mierzei Wiślanej na ekologię, na ekonomiczność itd. Przypomnę tylko że Elbląg był najbardziej uprzemysłowionym miastem w Prusach a przekop będzie pierwszym krokiem by znów się rozwijał. Np. ich schładzanie gospodarki. Dlatego było bezrobocie i spadające PKB. Gospodarka ma grzać a biznesmeni powinni zrozumieć że są problemy z pracownikami ale za to nie ma problemu ze sprzedażą. Np. podniesie wieku emerytalnego mimo że kłamczuchy przed wyborami mówili coś innego. Np. wprowadzenie kryterium dochodowego przy przyznawaniu becikowego. Jakby kto nie widział to Kaczor wymyślił becikowe a te cholery jak doszły do władzy to to tak porobiły by mało kto dostał. Z 500+ zrobią to samo. Zabiorą!!! A nauczycieli to tylko się zapytam które rządy zlikwidowały najwięcej szkół?
AK-47
AK-47 07.04.2019, 17:09
Jeśli uda się PiS-owi dobrze skomunikować małe porty na Wybrzeżu ....Już ruszyła modernizacja S 6....Jest szansa na rozwój.....
Adam
Adam 06.04.2019, 07:46
Platforma zabierze nauczycielom tysiaka! Albo i więcej. Platforma już pokazała że jak obiecuje to zawsze robi odwrotnie. A wybory wygra. Dzięki nauczycielom.
Maja
Maja 05.04.2019, 19:20
Żenada... A Policjani mogli strajkować i narażać życie ludzi gdy masowo chodzili na L4?? Teraz wszystkiemu winni są nauczyciele którzy po prostu walczą o swoje i brawo. Popieram!!!
AK-47
AK-47 05.04.2019, 20:52
Policjanci przegięli tak jak teraz przeginają nauczyciele!...
Józef Cieślak
Józef Cieślak 05.04.2019, 20:32
W Tomaszowie i bez Policji jest spokojnie. Dzięki Kościołowi, który nie daje się prowokować i zwykle chłodzi emocje w społeczeństwie, namawia do żmudnej rzetelnej pracy jak Józef Cieśla, ojczym Jezusa.

No ale bachorka trudniej bez opieki pozostawić w domku, szczególnie gdy mieszka się od pierwszego piętra w górę, a małe ciałko może prześlizgnąć się przez kratę na balkonie.

Nie bierzecie tego pod uwagę? Tylko wińcej i wińcej. Zwykle dla matołków, którzy tak od 4 klasy podstawówki czasem mniej wiedzą od swoich uczniów.
AK-47
AK-47 05.04.2019, 19:05
Lord Lud być może zapomniał napisać, że w przypadku wygrania KE mamy zagwarantowany wpis do Konstytucji o przynależności Polski do UE....Tylko jak będą nazywać się wtedy Katowice?...
Wikipedia: Michał Grażyński
Wikipedia: Michał Grażyński 05.04.2019, 20:28
w punkt uwaga
benek
benek 05.04.2019, 18:49
Nie ma to jak zakończyć tekstem o ośmiorniczkach za 76 zł. Tam akurat chyba pili wino za 500zł, ale to ośmiorniczki brzmią bardziej swiatowo
ja
ja 05.04.2019, 17:16
Boże! KTO TO PISAŁ? Żenada
hehe
hehe 05.04.2019, 20:27
Nie ja pisałem, al to że w ten sposób reagujesz, jest powodem do dumy dla Autora. Włożył kij w mrowisko.

Prawda boli, co?
W punkt!
W punkt! 05.04.2019, 16:01
Świetny tekst! Zabawny - fajnie się czyta, ale jednocześnie winkliwa analiza.

Lord Lud, napisał felieton w którym zawarł wszystko!

Dziękuję.

Pozostałe