Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym z medalami dla Pilicy.

  • 08.04.2019, 13:21 (aktualizacja 13.04.2019, 10:47)
  • Mariusz Strzepek
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym z medalami dla Pilicy.
            W dniach 29-31.03.2019 na kręgielni sportowej w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym.

Pilicę reprezentowała czteroosobowa drużyna juniorek mł. i czteroosobowa drużyna juniorów mł. W piątek 29.03. rozgrywane były mistrzostwa drużynowe, par oraz kwalifikacje indywidualne.

Drużyna juniorów w składzie: Szymon Kosz, Filip Skalski, Dawid Adamski i Dominik Cyniak wywalczyła brązowy medal, a drużyna juniorek w składzie: Katarzyna Paduszyńska, Daria Zdulska, Nikola Przybyła i Wiktoria Król zajęła 5 miejsce. Para juniorek: Paduszyńska, Zdulska zajęła 11 miejsce, a Król, Przybyła 12. Para juniorów: Kosz, Adamski zajęła 4 miejsce, a Skalski, Cyniak 8.

Do finału indywidualnego zakwalifikowali się: Kosz na 3 miejscu, Skalski 8, Paduszyńska 16 i Przybyła 20.

W sobotę 30.03. odbyły się starty sprintów, w których Kosz zajął 5, a Zdulska 8 miejsce oraz tandemów mieszanych, w których tandem Kosz, Zdulska wywalczył złoty medal, okraszony nowym rekordem Polski 297 pkt. Poprzedni rekord 295 pochodził z 2009 roku. Trzeba dodać, że złoty medal w tandemach 4 rok z rzędu zostaje w Pilicy.

W niedzielę 31.03. odbyły się finały indywidualne, w których Szymon Kosz wywalczył brązowy medal. Finał był bardzo emocjonujący, gdyż jeszcze w czwartym secie na 6 startujących, 5 zawodników miało szansę na zdobycie złotego medalu. Ostatecznie wygrał Jakub Kuryło z BOSiR-u Brzesko przed Patrykiem Dworczykiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Szymonem Koszem z Pilicy. Skalski został sklasyfikowany na 10 pozycji.

W punktacji medalowej Pilica zajęła 3 miejsce, w punktacji medalowej województw Łódzkie zajęło 2 miejsce, w punktacji klubowej Pilica zajęła 4 miejsce, w punktacji województw Łódzkie zajęło 2 miejsce.

 Przy okazji zawodów niektórzy zawodnicy dostali powołania do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w czeskich Rokicanach. Wśród nich był zawodnik Pilicy Szymon Kosz.

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom bez których wyjazd byłby niemożliwy, a są to: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe