„Szkoła Podstawowa nr 12 w wojewódzkim finale o Puchar Tymbarku”

  • 09.04.2019, 18:58 (aktualizacja 13.04.2019, 15:21)
  • Mariusz Strzepek
„Szkoła Podstawowa nr 12 w wojewódzkim finale o Puchar Tymbarku”
Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12 z Tomaszowa Maz. wzięli udział w dniu 8 kwietnia w wojewódzkim finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest największym Turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Skala Turnieju oraz wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych, m.in.: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

W kategorii U-12 (rocznik 2007) powiat tomaszowski reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 z Tomaszowa Maz., trenowana przez Cezarego Świecha, która w jesiennych eliminacjach zwyciężyła w rozgrywkach na tym szczeblu. Kolejnym etapem rozgrywek był finał wojewódzki, który został rozegrany w dniu 8 kwietnia na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi. W zmaganiach finałowych uczestniczyło 24 zwycięzców rozgrywek powiatowych z całego województwa łódzkiego. Dryżyny zostały podzielone na 6 grup po 4 zespoły. W rozgrywkach grupowych nasza drużyna odniosła komplet zwycięstw i pewnie awansowała do najlepszej ósemki Turnieju. W ćwierćfinale drużyna z Tomaszowa nie dała żadnych szans rówieśnikom ze Zduńskiej Woli wygrywając 3x0. W półfinale niestety nasi chłopcy przegrywają z drużyną reprezentującą Skierniewice i pozostaje im walka o 3 miejsce w Turnieju. Po zaciętym meczu o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali przeciwnicy i drużyna z Tomaszowa zajęła ostatecznie 4 miejsce w finale wojewódzkim Turnieju. 

Miejsce w najlepszej czwórce w województwie łódzkim jest niewątpliwe dużym sukcesem chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 12 i ich Trenera. Warte podkreślenia jest to, że Szkołę w większości reprezentowali chłopcy z rocznika 2008, a nawet 2009, a więc o rok lub dwa lata młodsi od obowiązującego limitu kategorii wiekowej U-12 (rocznik 2007).

Szkołę podstawową nr 12 reprezentowali: Rafał Janas, Igor Ślązak, Adam Kozarek, Miłosz Grabek, Igor Owczarczyk, Bartłomiej Krawczyk, Filip Sidwa, Jakub Zając, Maciej Chabiera, Oliwier Sobczyk. Trenerem chłopców był Cezary Świech.

Gratulujemy młodym piłkarzom i Trenerowi sukcesu i życzymy zwycięstwa w przyszłym roku i grę w finale ogólnopolskim na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo!
Brawo! 09.04.2019, 19:43
Brawo! I to jest nauczyciel z pasją! Brawa dla Niego! Coraz mniej takich!

Pozostałe