Lechia najlepsza w województwie

  • 11.04.2019, 12:39
  • Mariusz Strzepek
Lechia najlepsza w województwie
Akademia Piłkarska Lechia Tomaszów Mazowiecki rocznik 2009 pod wodzą trenera Radosława Wilczyńskiego wygrała etap wojewódzki XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Mali lechiści nie zawiedli i przez turniej przeszli jak burza stając na najwyższym stopniu podium. Dzięki tej wygranej zielono-czerwoni będą reprezentować województwo łódzkie w kategorii U-10 w wielkim turnieju finałowym, który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się na obiekcie ChKS (Chojeńskiego Klubu Sportowego) przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. W wyniku losowania piłkarze Lechii trafili do grupy J, w której oprócz tomaszowian znalazły się zespoły: Warty Osjaków, Szkoła Podstawowa Godzianów i Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu. Faza grupowa okazał się lekkim i przyjemnym spacerkiem dla naszych zawodników. W pierwszym meczu Lechia rozgromiła Wartę Osjaków 12:0, następnie rozbiła 17:0 SP Godzianów, a na zakończenie wygrała 7:1 z SP nr 6 Zgierz. Nic dziwnego, że zielono-czerwoni do dalszego etapu rywalizacji wyszli z pierwszego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale przeciwnikiem naszych chłopaków był zespół SP nr 10 w Sieradzu, zrzeszony w zespole Warty Sieradz. Lechia nie dała rywalom żadnych szans i pewnie wygrała 7:0. W półfinale na tomaszowian czekał Widok Skierniewice (SP nr 9 w Skierniewicach). Ten zespół również nie sprawił lechistom kłopotów, ponieważ zielono-czerwoni wygrali 6:1. W wielkim finale rywalem naszej drużyny był APN Piotrków Trybunalski (SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim). Lechia zagrała na przysłowiową piątkę pokonując piotrkowian 5:0 i zwyciężyła w cały turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Bartłomiej Chyb. Tomaszowianie od początku byli faworytami, ale mimo wszystko pokazali bardzo dobrą poukładaną piłkę i cały czas byli skoncentrowani na grze, co nawet samych rodziców wprawiło w nastrój pozytywnego zaskoczenia.

Dzięki wygranej mali lechiści uzyskali awans do wielkiego finału XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Teraz przed nimi krótki odpoczynek, a pod koniec kwietnia batalia na Stadionie Narodowym w Warszawie o tytuł Mistrza Polski U-10. Trzymajmy mocno kciuki i miejmy nadzieje , że nasz zespół zobaczymy w wielkim finale w dniu finałowego meczu o Puchar Polski.

Lechia rocznik 2009 zagrała w składzie:Antoni Pawełkiewicz, Tobiasz Będziński (12 goli), Tomasz Bielejewski (11), Karol Klimek (11), Jakub Dembowski (4), Paweł Ziober (3), Stefan Adamus (2), Bartłomiej Chyb (4), Denis Kacperek (6), Kornel Kowalski (1). Trener: Radosław Wilczyński

Klasyfikacja końcowa:
1. AP Lechia Tomaszów Mazowiecki
2. Widok Skierniewice (SP nr 9 Skierniewice)
3. APN Piotrków Trybunalski (SP nr 12 Piotrków Trybunalski)
4. Czarni Bednary (SP Bednary)

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 12.04.2019, 20:27
Brawo chłopaki
Brawo trener
Powodzenia w dalszych rozgrywkach !!
kibic
kibic 12.04.2019, 13:49
Brawo chłopcy!Brawo Lechia!
KIBICCC
KIBICCC 12.04.2019, 09:41
Brawo Mali Lechiści! dalszych sukcesów życzymy

Pozostałe