Dadzą jej popalić

  • 11.04.2019, 12:47
  • Mariusz Strzepek
Dadzą jej popalić
Tomaszowscy policjanci zabezpieczyli u mieszkanki gminy Ujazd ponad 8,000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 7 tyś. złotych. Kobiecie grozi wysoka kara grzywny.

To w ostatnim czasie kolejne przejęcie przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy, nielegalnych wyrobów akcyzowych. Tym razem kryminalni ustalili, iż jedna z mieszkanek gminy Ujazd, może trudnić się wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła.

Wytypowali posesję zamieszkiwaną przez 39-letnią kobietę i przeszukali wnętrza budynków znajdujących się na jej terenie. W trakcie działań policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów, rożnych marek bez polskich znaków akcyzy

. Łączna wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 7 tyś. złotych. Kobieta musi liczyć się z przepadkiem trefnego towaru oraz wysoką karą grzywny.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe